Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razi

    tag

    High end kategóriában már nem nagyon van olyan ami nem rgb-s de ez nem feltétlenül probléma főleg, ha a gyártó lehetőséget ad mindenféle testre szabhatóságra és igény esetén teljes kikapcsolásra. A probléma akkor jön amikor ez a teljesítmény rovására megy. Példának okáért tegnap felfrissítettem minden driveremet és a biost is (kb fél éve néztem utoljára) és az asus aura lightning control driver ilyenkor alap helyzetbe állítja a világítást ami egy csili villi programot takar. Na most ez 20% processzor kihasználtságot von maga után (8700k 5ghz) amitől konkrétan a pofám leszakad. Indítottam egy cinebench R15-öt ahol 1630 pontot szoktam kapni és kaptam 1485-öt. Vagyis a külcsínyért cserébe jelentős teljesítményt kéne áldozni. Van egy alap beállítás az aura progin belül ami semmilyen extra effektet nem tartalmaz hanem mindig egy színben világít meg mindent és azt váltogatja, na az 0% teljesítmény veszteséggel jár minden más lezabálja a procit. Félre értés ne essék ez minden gyártóra igaz nem csak az asusra. Meg lehet nézni a forumokat. Szépnek szép sőt igényesen is be lehet állítani de az elsődleges szempont a teljesítmény és ilyen ár érték arányú cuccokknál ez vállalhatatlan szvsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák