Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz SMartin-HU #7 üzenetére

    Megannyi visszatérő kérdés...

    A fázisok között ún. szélessávú fázisközösítő kell, ami kapacitív módon kapcsolja össze a három fázist, így nem jön létre villamos kapcsolat, de a technológia által használt nagy frekis jelek át tudnak menni.

    A Fi relé nem szól hozzá semmit, rövidzárként tekinthető, nem szoroz nem oszt, hogy van vagy nincs.

    A jel "mezei" OFDM jel, mint a WiFi-nél vagy a DSL-nél vagy az LTE-nél. Ez a verzió azért gyorsabb, mert:

    - szeélesebb freki sávot használ
    - magasabb rendű modulációt használ
    - MIMO-t implementáltak bele (Fázis, nulla, föld)
    - reszeltek a protokol hatákonyságán
    - van repeater üzemmód

    Részletesen itt

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz SMartin-HU #10 üzenetére

    A gyanútlan olvasót megzavarhatja az a rész, ahol leírják: ez már használja a föld vezetőt is adatátvitelre, így az a téves gondolat támad, hogy így a nulla és a föld akár közösödhet is a Fi relé előtt, ami nyilván hibás működéshez vezetne.

    Természetesen erről szó nincs, a technológia nagy frekvenciás rádiójelet használ, áram talán a mikoramperes tartományban folyhat, tehát a Fi relé működését nem befolyásolja, illetve a Fi relé sem zavarja vagy rontja az adatkommunikációt.

    Az viszont tény, hogy lehetőség szerint dugaljjal ellátott modellt érdemes venni, ugyanis azok megszűrik a mögéjük dugott eszközök nagyfrekis zaját, valamint a frekvencia menet is kiegyensúlyozottabb lesz, tehát biztosan jobb eredmény érhető el az ilyen készülékekkel, ha valaki ebben gondolkodik. Dugaljjal ellátott PLC eszközöknél a cél, hogy minél több fogyasztót az eszköz mögé dugjunk.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Igazán nincs mit.

    Nem különösebben megerőltető ezt a cikk végére sem belinkelni, vagy készíteni belőle egy tudástáras szócikket.

    A PLC egy jó technológia, de mint mindennek, ennek is megvannak a korlátai, illetve nagyon nem mindegy a teljesítmény szempontjából, hogy miként telepítjük őket, milyen készüléket veszünk, és nem elhanyagolható az épület elektromos kábelezése sem.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    Egyébként a linkelt leírás tartalmaz egy tesztet is, melyből az derül ki, hogy az esetek 96%-ában legalább 82Mbps-os sebességet értek el:

    Nyilván a tesztet rendesen földelt, extrém zajjal nem terhelt hálózaton azonos fázison mérték. De mégsem laborban, hanem többé-kevésbé tipikusnak mondható hálózatokon.

    További érdekessége a cikk tárgyában szereplő AV2-es eszköznek, hogy mivel ez képes tetszőleges érpárokon a kommunikációra (fázis-nulla, fázis-föld, föld-nulla) így akár több fázissal kötött házban/lakásban is működik akár fázis közösítő nélkül is. Értelemszerűen ilyenkor (mivel csak két vezeték érhető el a három helyett) a csúcssebesség jelentősen lassabb lesz. A korábbi eszközök ezt nem tudták, fázisközösítő nélkül maximum a vezetékek egymásmellett futása során keletkező áthallásból jöhetett létre néhány megabites sebesség a fázisok között.

    A legnagyobb problémát továbbra is az eszközök ára jelenti.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz PistiSan #23 üzenetére

    Értelmezni kellene tudni a szöveget, ami lefordítva számodra is megérthető formában annyit jelent, hogy akkor is képes bizonyos késeletetés érzékeny alkalmazások (játék, voip etc.) számára biztosítani a működéséhez szükséges sávszélességet és késleltetést, amikor az adott link teljes egészében ki van terhelve.

    Ráadásul a példád is hibás: ugyanis ha a 10megás kapcsolatodat kiterheled mondjuk egy több szálas letöltéssel, akkor bizony a játék is szarul fog működni, hacsak a routeredben nincs megbízható QoS funkció (mint ahogy ebben a cuccban is van).

    Tehát még egyszer: a QoS akkor segít, amikor teljes sebességgel használunk egy kapcsolatot, de szeretnénk ha bizonyos szolgáltatások számára maradna sávszélesség, illetve megfelelő késleltetés.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz zseko #24 üzenetére

    Abból amit írsz, úgy tűnik, hogy egynél több fázis van a lakásban.

    Mint írtam, a Homeplug AV2 képes eszközök - mint a cikkben szereplő modell is - képes arra, hogy ne csak a fázis-nulla érpáron kommunikáljon, de képes a fázis-föld, nulla-föld ágakon is kommunikálni. Ideális esetben a technológia mind a három vezetéket párhuzamosan használja (2x2 MIMO), viszont képes érzékelni, ha valamelyik nem áll a rendelkezésre. Például ha nincs rendes földelés a két végpont között, akkor csak a fázis-nullát használja, vagy ha több fázis van a lakásban amik nincsenek "közösítve", akkor csak a föld-nulla vezetőket használja. Mindkét említett esetben a sebesség feleződésére lehet számítani, de ez még mindig több, mint a korábbi változatok lényegében teljes működésképtelensége.

    Tekintve a jóval nagyobb működési sávot, a magasabb rendű modulációt azt mondanám, hogy ha nincs valamiféle extrém zaj és/vagy extrém távolság, akkor AV2 képes eszközöknél még ilyen esetben is (nincs rendes föld vagy nincs a három fázis nagyfrekisen közösítve) képes a technika a 100megát megközelítő sebességre.

    Ez egy nagyon komoly különbség a korábbi generációhoz képest (AV200, AV500, AV600), nem is értem miért nem domborítják ki jobban.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    No most vettem észre, hogy bizony a cikk tárgyát képező eszköz még sem teljes értékű AV2 támogatással rendelkezik, mert nem támogatja a föld vezető használatát, ugyanakkor támogatja a megnövelt működési sávot.

    A Zyxel PLA5405 az a termék, amely teljes egészében kihasználja az új szabvány által nyújtott képességeket.

    Ennél nagyobb gond, hogy a Zyxel két olcsóbb termékénél megtévesztően használja a "Homeplug AV2" védjegyet, ugyanis azok sem a föld vezetőt sem a nagyobb működési sávot nem támogatják. Ezek a PLA5205 és a PLA5215 termékek.

    Látszik, hogy nagyon oda kell figyelni, hogy mit vesz az ember, mert egyrészt az új szabványban bemutatott képességek nem mindegyike kötelező (lásd: a cikk tárgya, nincs MIMO), másrészt néhányszor kifejezetten megtévesztően használják a gyártók ezeket a megjelöléseket.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz #48967168 #29 üzenetére

    MAC cím az fog megjelenni, IP címet viszont nem kérnek, ebből a szempontból olyan mintha ott sem lennének. A párosítás csak a titkosítás miatt kell.

    Szerintem próbáld ki először egy elosztóban a kettőt minden nélkül csak a párosítást csináld meg, ki kell villannia a hálózati kapcsolatot jelző lednek (ami a powerline kapcsolatot jelzi).

    Ha ez megvan, akkor már végigdugdoshatod a lakásban az összes konnektort, a párosítást nem kell újra eljátszani, és fel tudod mérni, hogy hol működik és hol nem.

    Vigyázz: az eszköz amit vettél nem tud a különböző fázisok között operálni csak szélessávú fázisközösítő beépítése után. Ha több fázison van a két áramkör, akkor lehet ez az oka annak hogy nem működik.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák