Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    Sziasztok!

    A napokban vettem egy PH C-200-at. Nagyon tetszik a masina, de meglepődtem, amikor a nem éppen mai 02-04-110422-21-POP-408-000 (2011 május 9-i) firmware van rajta. Próbáltam frissíteni online is, illetve pendrive-al (mindent úgy csináltam, ahogy le van írva), de online is, meg pendrive-ról is hibával leáll. Megnéztem itt a hivatalos oldalon, hogy melyik az a firmware-verzió, ami közvetlenül a 02-04-110422-21-POP-408-000 után jött ki, de az meg pendrive-ról azt írja ki, hogy "invalid firmware".
    Ezek szerint nem tudom frissebbre cserélni a mostanit? Sok minden újdonság van a legutolsó, 2013-asban, de atöbbiben is, ami újabb, mint az én 4 évesem... Azóta sok minden változott, s többek között azért is vettem Popcornt, mert mindenhol azt írták, hogy ezekhez a masinákhoz gyakori a firmware frissítés, figyelembe veszik a felhasználók kéréseit. De ha nem tudom frissítnei, akkor hiába vettem meg a készüléket? A Popcornok jól tartják az árukat, nem olcsók, de ha egy kb. 4 évvel ezelőtti technikával kell megelégednem a pénzemért, azt egy picit átverésnek érzem.
    Szóval, a kérdés: a 02-04-110422-21-POP-408-000 firmware-ről tudok frissíteni, elölrébb lépni? Ha igen, hogyan?
    Köszi!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Q #58 üzenetére

    Szia!

    Igen, köszi, én is megtaláltam az utolsó frissítést, sőt, a hivatalos oldalon a korábbiakat is. De az a gond, hogy az enyém, ami a 02-04-110422-21-POP-408-000 verzió az utolsó, ami 02-04-el kezdődik. A következő már 03-04-el kezdődik, de azt már nem tudom feltenni, mert arra írja ki, hogy "invalid firmware". Ez így elég vicces... Ha a 02-04-ről nem tudok a 03-ra lépni, akkor a még frissebbek sem elérhetőek?

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Q #60 üzenetére

    Igen, igen és igen. Vagyis, igen, néztem a hazai oldalt, igen, próbáltam a gyári visszaállítást és igen, látom (és emiatt fáj a szívem), hogy mennyi minden van az újabb verziókban, pláne az utolsó, már 03-05-tel kezdődőben.
    Sajnos, én azt látom, hogy minden egyes frissítési lépcsőnek az előző megléte a követelménye. Viszont amikor elfogyott a 02-04-gyel kezdődő, vagyis az utolsót kiadták, s már utána a 03-04-esek jöttek, nem tud tovább lépni a masina.
    Én használtan vettem a gépet, s bár egy karc nincs rajta, nagyon szép, szerintem van már 4-5 éves... A baj az, hogy nem itthon, Magyarországon vettem, így nem igazán tudok kommunikálni az előző tulajjal. De az talán nem véletlen, hogy a 2011 májusi volt még rajta, mikor eladta kb. egy hónapja... Nekem gyanús, hogy ide valami trükk kell, hogy tovább lehessen lépni, ha egyáltalán létezik...
    A hazai oldal supportja, fóruma meg kihaltabb, mint ez a topik. Ma többször jártam ott, s mindig én voltam az egyetlen éppen belépett tag. Ja, és hiába regisztrál az ember, a legtöbb és leglényegesebb témákhoz csak akkor lehet hozzászólni, ha újonnan vetted a PH terméked, vagyis te vagy az első tulaj. Mert a hozzászólásokhoz kell termékregisztráció is... Szóval ez nagy pofára esés... lehet, hogy lesz egy eladó C-200 beépített optikai meghajtóval... :O :W

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Q #62 üzenetére

    Ööö, olyat nem írtam, hogy nem kezeli őket... Amikkel eddig próbáltam, azokkal semmi gond nem volt... Hardverhibára nem gondolnék...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Q #62 üzenetére

    Ja és még valami, lehet hogy valamit benéztem, de valamelyik újabb fw-vel még a 3D lejátszásra is képes lenne a C-200. Azért az már nem lényegtelen módosítás! Nekem egyelőre persze erre nincs szükségem, de ez a tény is jól mutatja, hogy kb. 4 évvel ezelőtti fw az utolsó, ami most rajta van, de már hivatalosan is vannak sokkal frissebbek!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz sptkyle #65 üzenetére

    Szia!

    Közben én is nyomoztam, s ugyanarra jutottam, mint te. Ezért is köszi! Ezek szerint te is nyomoztál... :)
    Csak az a probléma, hogy hiába keresem ezt a 03-04-110530-21-POP-408 fw-t, sehol sem találom, mármint, hogy letöltsem... Van ötleted, esetleg találtál ilyen linket?

    Köszi szépen!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Downsampling #67 üzenetére

    Azt megtaláltam, hogy mi mindent kell csinálni a masinával, mielőtt az ember megpróbálja erre az fw-re frissíteni... Hát, nem egyszerű... Most vagy ezért nem frissített az előző tulaj erre (mert ennyire bonyolult), vagy mert nem is lehetett...
    Azért köszi.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz sptkyle #71 üzenetére

    Igen, tudom, hogyan megy az online frissítés, úgy csinálok mindent. De mindig egy "Failed ERR056" kódot kapok... Legutóbb öt perce...

    A fene bánná, hogy utána nem lehet ez alá visszamenni (egyébként arra is van recovery fw, ha már az ember az efölötti fw-nél jár). S az letölthető, pendrive-ról megy...

    Ja, azt ti tapasztaltátok, hogy USB 3-as eszközökkel (sem pendrive, sem vinyó) nem hajlandó működni, nem is látja őket? Elő kellett kotornom egy régi, 512 megás USB 2-es pendrive-ot, hátha ez a baja. Ez volt... :( Azért ez is vicces, mivel a régebbi médiaboxok, médialejátszók (amikkel eddig találkoztam) működtek USB 3-as cuccokkal, pedig rajtuk is csak USB 2-es csatik voltak. Volt olyan, ami még a 3 TB-s vinyót is teljsen hibátlanul kezelte USB 3-as csatolóval... Azért ez gáz...

    Én egyre inkább azt gondolom, hogy nagyon dicsérik a Popcornt, de csak addig, amíg szóba nem kerül a Dune... Nálam is érik a csere (még egy-két nap kísérletezés, aztán megy a hirdetésbe)...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Downsampling #72 üzenetére

    Egy elég vicces, de egyben szomorú válasz jött a supporttól:

    "Hi,

    After checking on our server, we are unable to locate your MAC ID connecting to our key server.

    This meant that your C-200 fails to authenticate correctly with our key server. This is usually cause by hardware issue with the encryption engine on the CPU.

    Unfortunately offline update to 110530 is impossible as your unit needs to be connected to our key server for authentication."

    És a "megoldás":
    "The only way to resolve this issue is to send back the main board to our RMA center in Hong Kong and they will need to replace the faulty CPU. The repair cost is US$50.00 which includes the return shipping fee. You will only need to ship your mainboard back for RMA.

    Otherwise, you may wish to stick to the current firmware as this issue only affects firmware update.

    Thank you"

    Hát ez fasza, most akkor jobb ha elfeljetem az egészet, még a márkát is, miután az udvaron felgyújtom az egészet dobozostul... :( :W

  • Downsampling

    senior tag

    válasz sptkyle #74 üzenetére

    A Popcorn elég jó név az efféle "méditankok" között, vannak újabb modellek, de nekem a C-200 azért tetszett, mert zenehallgatáshoz nem kell bekapcsolni a nagy kijelzőt, tévét, stb. Ezt még a C-300-as tudja, de hát az vagy kétszer ilyen drága még hasznélban is... Az újabbak már csak egyszerű fekete dobozok, nincs rajtuk kijelző... Íyg nem látom értelmét a márkánál maradni, mikor ott a Dune, ami megint csak drágább, de a fórumokon mindig a Dune-t dicsérik a Popcornokkal szemben, általában azt már a magasabb hifisták is elfogadják...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz sptkyle #74 üzenetére

    ...hm, s az a szép ebben a CPU hibában, hogy ezek szerint évek óta tud erről a gyártó, de semmit sem tett ellene. Egyszer így, egyszer úgy sikerült egy-egy C-200! Ha éppen hibásan kerül Európába, Amerikába, hát bumm, nem nagy ügy. Nem hiszem, hogy sokan küldték nekik vissza... Nem az 50 dolcsi miatt, ami azért tényleg nem sok, hanem az egész herce-hurca miatt. Tehát miért is változtattak volna?
    Szóval, ha innen nézem, akkor hogy bízzak ezentúl a márkában?

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Q #77 üzenetére

    Általában azt szokták írni, mondani, hogy a C-200-nak a legszebb a képe (persze a C-300 után), de a Dune-k hangminősége jobb (bár ez szerintem egy kicsit vakítós duma, ha az ember külső DAC-ot használ), illetve egyszerűbb, kezelhetőbb a menüje. Nos, Dune-höz még nem volt szerencsém, de a C-200 menüjében én semmi extrém hülyeséget nem találtam, számomra teljesen kezelhető - bár lehet, hogy én a még rosszabbhoz vagyok szokva... :)
    Az mondjuk zavar, hogy bár hiába állítom a képátmérőt bárhova is, mindig a teljes képernyőt kitölti, s nekem ez azért rossz, mert a kijelzőm 16:10-es, így a 16:9-es legelterjedtebb filmméretet (DVD-k, Bluray-k mind ezt használják) megnyújtja. De a régebbi, 4:3-as DVD-ket is kirakja a teljes képernyőre. Hiába állítom be, hogy "Teljes méret", vagy az "eredeti méret", vagy "Képernyőhöz igazítás", mindig kitölti a teljes 16:10-es kijelzőt, vagyis mindig nyújt, illetve nagyít. Tök mindegy, hogy milyen a film eredti mérete, iletve milyen arányra van állítva a "Kép mérete" menü.

    Mondjuk engem nem igazán érdekel a 3D, de szerettem volna egy olyan lejátszót, aminek jó a hangminősége is, sokféle módon lehet szervezni a lejátszást (pl. ne csak albumokat játszon le, hanem ha egy előadótól több album is megvan mondjuk .flac-ban, akkor az előadótól játszon le mindent, akár véletlenszerűen keverve a lejátszást. Ez nagyon sok médiajátszó tudja, még a telefonom is, de egyelőre ilyesmire nem tudtam rábírni a C-200-at.

    Szóval, ha ezek a gondok fennállnak, s gyártó gyártási és üzletpolitákája olyan, amilyen választ adott a support (küldjem vissza a gépet nekik 50 dolcsiért, s kicserélik a CPU-t), akkorinkább Dune. Ezt majd meghirdetem, olcsón (bár van benne optikai meghajtó, tehát akár Bluray korongokat is lejátszik - ezt ki is próbáltam - ugyanakkor hálózatról diavetítés vele egy Bluray film, ami megintcsak szokatlan, mivel a családban lévő két ultragagyi médibox minden gond nélkül lejtásza őket a NAS-ról, s másolásban is veri a C-200-at), s ha lesz jelentkező, elmondom, mi a bánatom vele. Amúgy pl. az AVX-en az utóbbi hónapokban 2-3 C-200-at is hirdettek, elég sokáig, talán mert mindegyiknél leírta az eladó, hogy csalódott benne (általában a menüjét kifogásolták).

    Ha eladtam, akkor hozzáteszek egy kis pénzt, s veszek egy rendes, eleve gyárilag optikai meghajtós médialejátszót... Szerintem annyira nem kell mélyen a zsebembe nyúlni... Amúgy nem tudom, hogy bele merjek-e nyúlni a Dune vásárlásba,mert eddig hiába próbáltam bármivel is kiváltani az ultrgagya, mondhatni teszkós médiaboxokat, mindig több gond volt az elvileg újabb, modernebb, többet tudó márkás csodákkal. Nos, ezúttal is...

    A régi tulajt nem akarom seggbe rúgni, egy német srác, aki tényleg évekig használta, de sosem nézett rajta még Bluray-t sem. Segítőkész, de mivel az életben nem próbálta frissíteni, így nem tudott a dologról (amit a gyár nem is nevez hibának, egyszerűen csak egy kicsit problémásabb darabnak). Amit eddig leveleztem vele, az mind megállja a helyét. Segítőkész, de nem tud segíteni, mert ezt nem ő cseszte el, hanem a gyártó. Ő használta vagy 3-4 évig, de továbblépett.

    Még holnap beszélek a hazai szervizzel, szerintem ismerik ezt a hibát (nem véletlenül van ezzel tele minden Popcorn fórum), ha valami elfogadhatót mondanak, akkor marad, de ha akárcsak 10-15 ezer forintos javítást prognosztizálnak, akkor eladom,mert akkor már jobbat kapok annyi pénzért!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Downsampling #78 üzenetére

    Ja, és köszi mindkettőtöknek a segítséget! Annak ellenére, hogy itt korábban ezer éve volt mozgás, gyorsak voltatok! :) :R

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Q #80 üzenetére

    Hát, ez lehet, hogy már holnap kiderül. Attól függ, a szerviz mit mond...

    Addig is egy kérdés: kiderült, hogy már ez a firmware tartalmaz jukeboxot. Ez tök véletlenül derült ki, próbálgattam, miként tudom a NAS tartalmát szervezni (lényegében sehogy, vagy lejátszik egy mappát, amiben zene van, vagy csak egyetlen számot), de valamit megnyomtam, s elkezdett szkennelni, kiderült ez a jukebox. Jó sok minden van a NAS-on (két 3TB-s vinyó van benne), így sokáig szkennelt, a végén meg tök frankón tudtam keresgélni, mindenféle lejátszási listák szerint lejátszani zenéket, filmeket... Na szóval, ez tetszik, s végre az első komoly pozitívum! Ez most szíven ütött!
    De! Ahogy kiléptem valahogy a Jukeboxból, rájöttem, hogy fogalmam sincs, hogy tudok ismét belépni, hogy tudom a Jukeboxot elindítani, használni. Most ott tartok, hogy ismét el kezdte szkennelni a NAS-t, de nem ezt akartam, azt már beszeknnelte. Én már csak a végeredményt akarom látni, s azt használni.
    Hogy tudom ezt megtenni, hogy kell elindítani a Jukeboxot?
    Előre is köszi a választ!

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Q #83 üzenetére

    Ugye, ugye... Hát a magyar hivatalos oldal fórumán meg azzal jönnek nekem, hogy ez egy több mint négyéves gép (egészen pontosan lassan hatéves, ha jól tudom, 2009-ben jött ki?), ami igaz is. Csakhogy amikor az ember olvasa, hogy az újabb és újabb fw-kben mennyi mindennel bővítették a tudását és tették stabilabbá, akkor az ember nehezen tudja elfogadni, hogy "éppen az enyémet" nem tudom akutálissá, a mostaniakkal egy szintre hozni. A 2011 májusi fw is egész jó volt, most kezdem megtapasztalni, de amikor látom, hogy az utolsó fw-kben már mik voltak, akkor rossz érzés fog el, s kezd kinyílni az a bizonyos bicska... Sőt, én asszem még olyat is láttam, hogy a 3D-t is belapakolták valamelyik fw.be, de lehet, hogy az nem hivatalos volt. Engem mondjuk nem érdekel a 3D, de mennyire értékesebb lenne egy olyan masina, pláne, ha ezt egy egyszerű szoftverfrissítéssel el lehetne érni.
    Azt már észrevettem, hogy a színes gombokkal lehet valamit kavarni a jukeboxhoz, de amikor elkezd szkennelni, írja is, hogy melyik gombbal mit lehet csinálni, csak ezt elsőre nem figyeltem meg. Sajnos olyan gombokat is ír, amik a C-200 távján nincsenek, vagyis ez egy általános jukebox, nem konkrétan a C-200-ra csinálták.
    A Jukebox, s még egy-két netes tudása kicsit felvillanyozott, de az, hogy nem megy a frissítés, illetve, hogy mennyire lassan lezeli a hálózatot, az elszomorít. Tényleg a szerviz fogja eldönteni a sorsát.
    Amúgy írtad, hogy neked is vannak/voltak PH cuccaid. Azok milyenek voltak hálón? Még .mkv-val nem próbáltam, de Bluray-vel nagyon lassan megy NAS-ról. A DVD.ket már megfelelően kezeli. De nagyon sok koncertfilmem van Bluray-n a NAS-on.

    Ja, és elsőre nagyon úgy tűnik, hogy nagyon jó a hangja! Nekem sokkal dögösebbnek, dinamikusabbnak tánik, mint a korábbi Asus Oplay-m, pedig mindkettő ugyanarra az Emotiva XDA-2 DAC-ra van kötve, s NAS-ról ugyanazokkal a zenékkel simán lehet összehasonlítani. Sokkal ütősebb a C-200 hangja, szerintem, de ezt még majd meg kell rendesen fülelni.

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Q #85 üzenetére

    Nincsenek 3D BD filmjeim, normál BD-kel is diavetítés NAS-ról. Sokszor a hang sem szól, ahogy ugrálnak a képkockák... Még nem tettem bele HDD-t, így nem tudom, milyen az olvasás, írás hálózatról, de ezek után, ha jól sejtem, elég siralmas eredményre számíthatok...
    Ma megpróbálok beszélni a szervizzel később, talán még előrem őket telefonon...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz OldSonyES #95 üzenetére

    Nekem nem rég óta van c-200-am, szerintem ugyanaz (vagy nagyon hasonló) a távja, a BT gomb itt is kikapcsolja , illetve erősíti, vagy halványatja a kijelzőt. Már velem is előfordult, hogy rátenyereltem, vagy ráültem a távra, s elment a kijelző, sőt, amikor a másik oldalon a TV-mod-ra tehénkedtem, akkor meg a tévéről tűnt el minden. Na akkor én is kapkodtam a fejem... :)

  • Downsampling

    senior tag

    válasz Baxxi #116 üzenetére

    Szia!

    A C200 Ext3 formátumra formázza a vinyót, ha engeded, s ezt elvileg valóban nem kezeli a Windows7 és 8 sem. Ellenben sok ingyenes és nagyon jó progi igen, pl. AOMEI Partition Assistant, Viszont amíg nekem megvolt a C200-am, azt vettem észre, hogy belső merevlemezre csak akkor hajlandó appokat is letölteni, ha vele formázod meg a vinyót. NTFS-re nem. Ez persze lehet fw-függő, vagy attól is függhet, hogy USB-s eszközt használsz-e (elvileg a belső USB csatija is ilyennek számít). Az én gépemben volt optikai meghajtó és belső vinyó is, tehát mindkét SATA csatlakozót használtam. A belső USB-csatira pedig egy 4 GB-s pendrive-ot dugtam, hogy működjön rendesen a BD lejátszás. Az a gond, hogy a C200 (tapasztalatom szerint) nem hajlandó USB3-as eszközökkel működni, tehát csak USB2-vel, ami nagyobb másolásoknál nagyon nem mindegy, hogy egy-két óra, vagy egy-két nap...

    [ Szerkesztve ]

  • Downsampling

    senior tag

    válasz c4 #120 üzenetére

    ...szinte teljesen egyetértek, hogy az efféle médiajátszók már több bosszúságot okoznak, mint örömet - amíg nem lesz chipgyártás-technológia szinten valami forradalmi, valami teljesen új, addig ez már csak a sz@r pofozása... A korábbi Popcornoknál is szinte ugyanez a vegyes érzés volt - valami nagyon kirány, de mindjárt elveszi az ember kedvéd valami teljesen evidens, ám mégsem úgy működő szolgáltatás..

    Azt azért megkérdezném, hogy milyen sebességű hálón használod a NAS-t a Popival? Mondjuk egy Synology esetben nyilván nem 10/100-ason... :) Nekem érdekesképpen a (már eladott) C-200-am 10/100-on még egy .flac fájlban is elkadt, de sokáig nem jöttem a rá, hogy miért nem megy a lejátszás, mert alapból 10/100 volt a beállítás. Aztán át kellett kapcsolni "AUTO"-ra, s onnan vitte a legbrutálabb Blu-ray-t is... S érdekes módon Samban jobban, gyorsabban kezelte a NAS-t, mint NFS-en, pedig a gyártó szerint ennek fordítva kellett volna lennie.
    ...a magam részéről azt sajnálom, hogy Dune-t még nem próbáltam, s lehet, hogy már nem is fogok... Én egyre inkább arra hajlok, hogy az lesz a problémamentes megoldás, ha CD-játszáshoz CD-játszót veszek, DVD/BD lejátszáshoz DVD/BD lejátszót, s fájlapalú lejátszáshoz meg vagy HTPC, vagy valami csak erre épített, atomstabil, hiperbrutál készük... Csak ez nyilván egy vagyonba kerül, s nem egy készüklékről állandóan port takarítani, hanem máris háromról... Szóval ezeket az univerzális lejátszókat pofozgatták az elmúlt 8-10 évben, de nem lettek tökéletesek. Mondjuk talán az Oppo, illetve az afeletti árkategória még ad némi reményt, sokkal szigorúbb formátumkorlátokkal... :( :O

  • Downsampling

    senior tag

    válasz c4 #149 üzenetére

    Ez azért egy kicsit meredek állítás. Ilyen alapon azt is ki lehetne hozni, hogy X NAS-ról jobb a képminőség, mint Y-ról. Sőt, WD vinyóról jobb a kép, mint a Seagetről...Az lehet, hogy nálad valamiért belassul az SMB, míg mondjuk az NFS nem...

    Egyébként tök érdekes, s én is csak néztem nagy szemekkel, hogy amíg megvolt a C-200-am, addig SMB-ről mindig magasabb volt az átviteli sebesség, mint NFS-en, pedig elvileg pont fordítva kellett volna lennie...

  • Downsampling

    senior tag

    válasz c4 #152 üzenetére

    Elnézést, lehet, hogy nem a te hsz-edre kellett volna válaszolnom... :) Bocs... :R
    Azért írtam, hogy egy esetleges SMB-s belassulás esetén fellépő hang- és képhibákat nem a két protokoll közötti különbségre kellene visszavezetni. Már ha persze ez a probléma... :)

Új hozzászólás Aktív témák