Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gépész64

    újonc

    Tisztelt Fórumtagok!

    Egy Telemecanique SR1B121BD plc-vel van megoldva egy kétszárnyú garázskapu vezérlése.
    Nyitáskor a nagy ajtó késleltetése nem működik, ezért feszül, de záráskor a kis ajtó késleltetése rendben működik.
    Telepítettem a zeliov1_5rev3 szoftvert és beírtam a készülékben levő, 25 sorból álló programot, a szimuláció is mutatja, hogy nyitáskor a két ajtószárny egyszerre kap áramot.
    Tanácsot szeretnék kérni, mert nem tudok rájönni, hogy mit kell változtatni a programon.
    Előre is köszönöm.

    A program a következő, megpróbálom mellékelni és el tudom küldeni e-mailben, .zel formátumban.
    I1 --┳----CC1
    M4-╋----CC2
    T1--╋----CC3
    M5-╋----CC4
    ┗C4┳RC1
    ┣RC2
    ┣RC3
    ┗RC4
    C1-c2-c3----[M1
    C2-c3-----┳----[MF
    c1--c2-c3┛
    C3-------------[M2
    I2┳M2-----┳SM3
    I3┛ ┗[M4
    M3------------TT1
    T1-------------RM3
    M1--┳-------[Q1
    ┗----[Q3
    M2--┳------[Q2
    ┗----TT2
    T2-------[Q4
    M1----------TT3
    M2----------TT4
    T3-- ┳--- [M5
    T4---┛

    T1 nagyajtó késleltetés nyitáskor 3 sec
    T2 kisajtó késleltetés záráskor 11 sec
    T3 nyitási idő 30 sec
    T4 zárási idő 40 sec

    Q1 nagyajtó nyitás
    Q2 kisajtó nyitás
    Q3 nagyajtó zárás
    Q4 kisajtó zárás

  • gépész64

    újonc

    válasz KB.Pifu #6094 üzenetére

    Egyetértek.
    Jogos a kérdés, sőt.

    Egyáltalán, miért barkácsolt kapuvezérlést egy szaki ilyen plc-vel a barátomnak, mikor sokféle kapunyitó szettet lehet kapni motorral, vezérlővel, egyben és külön-külön is?
    Én is egy ilyen készletet szereltem be és rendben működik.

    Mikor a motortartó konzolok kilazult rögzítő csavarjait húztam utána, láttam, hogy valami nincs rendben és lám - programhiba. Persze lehet így használni továbbra is, de én arra szoktam törekedni, hogy rendben működjön minden.

    Átböngésztem ami elérhető volt ehhez a Zelio-hoz, gondolom egy két sort kéne bepötyögni a program kijavításához, de sajnos nem értek a programozáshoz, ezért kértem tanácsot itt a fórumon.

Új hozzászólás Aktív témák