Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz tbs #61959 üzenetére

    Nem volt ám láncfűrész boltom soha, úgyhogy csak néhány személyes tapasztalat. :)

    Nem tudom mire szeretnéd használni, de ha nem csak fűszál vastagságnyi ágakat készülsz vele felaprítani, akkor én azt javaslom, hogy legalább 40 ccm-es motorral vegyed, de inkább 45, az ilyen 25-30 közöttieket inkább el kell felejteni ha nem akarsz fél percenként anyázni. Szerintem ma már nem lehet kapni, csak önolajozósat, de a saját tapasztalatom az (három típus ment át a kezemen, izé alatt, hogy ettől függetlenül időnként igényli a manuális olajozást mindegyik. Leginkább azért, mert úgyis adagolhatsz neki többet ha több olajat teszel a keverékbe, de akkor meg ráhívják az emberre a tűzoltókat, olyan füstöt nyom ki magából.

    Én nem túl bölcs módon egy Praktiker saját márkás típussal indítottam, nem ugrik be a neve, de sötétkék volt. :D Hirtelen felindulásból elkövetett vásárlás volt, már másnap visszavittem, hogy valami nem jó, mert hát nem csinálja amit kéne neki, illetve nagyon nehezen. Rendes volt az ügyfélszolgálatos, odahívott egy szakit, aki kivitt a raktárba és kipróbáltuk egy körülbelül 10 cm-es gerendán, ürge nekiállt, aszonnya jó ez, miközben körülbelül három percig tartott átvágni azt a 10 cm-t. Éreztem, hogy ez így nem lesz jó, de hát hiba nem volt, hazavittem, de mákomra másnapra összefosta magát. Valszeg kicsit túlhajtottam, de az asszony már majdnem kiolvasta a Háború és békét, én meg még sehol nem volt a fairtással. Visszavitel után nem cserét kértem, hanem beszámíttattam egy Stihl-be, de még mindig bután, 30 ccm-es volt vagy 32, már nem emlékszem pontosan. Ez már klasszissal jobban végezte a dolgát, de én még mindig nem voltam elégedett, ugyanis direkt a vékonyabbakkal kezdtem (6-8 cm átló). Mákomra a szomszéd amatőr sorstárs totál megirigyelte, így eladtuk neki és akkor alapos kutatás után vettünk egy Husqvarna 445-t, ami még mindig hobbi kategória, de egy álom az előzőekhez képest, nem csak sebességben, hanem indításban, súlyelosztásban, minőségben is. Tényleg azt érzed, hogy na végre egy valódi szerszám van a kezedben (nem lecsapni a magas labdát), nem a gyerekek játékával próbálsz meg erdőt irtani. Olyan apróságok, hogy ha akad egy 5 perces teendőd és aztán újra szeretnéd használni, akkor nem kell megvárni amíg teljesen lehűl a motor, ami a legtöbb típusnál tipikus probléma, nem indul el addig amíg le nem hűlt. Nem szorul meg 5 percenként a lánc, nem kell külön kevergetni az üzemanyagot, külön tartály van az olajnak, apróság de sokat számít. Újonnan elég drága (illetve attól függ mennyit és mire szeretnéd használni), de használtan már emberibb áron is hozzá lehet jutni. Nem tudom segítettem-e bármit is, de ha nem, akkor pukkadj meg. :P

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák