Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz torzo #16698 üzenetére

    "1. Kellően megbízható-e a Tami vagy le kell kérni a polcról hármat-négyet kipróbálni. Olvastam eleget gyári hibákról, különösen az elődöknél. (Használt tami VC-t nem lelek sehol, friss termék, ez érthető.)"

    Mindig ki kell próbálni mindent vásárlás előtt, ez alól a Tampon sem kivétel. ;) Mindenesetre a Nikon bajonettes változatra jellemző F2.8-F4 közötti blendenemállítást mindenképpen ellenőrizd! ;) A fókuszcsúszása meg olyan, amilyen: ha nagyon korrigálhatatlan a váz AF finomhangolásával, akkor még mindig eldöntheted, hogy nem veszed meg, vagy szervizbe küldöd. Én az enyémmel meg vagyok elégedve.

    "2. Fontosnak kell-e tartani a stabit ilyen fényerőnél?"

    Akinek nincs azt mondja nem is kell, aztán ha kipróbálja rögtön rájön, hogy mégis csak jó az. ;) :D Videózásnál meg egyenesen aranyat ér, ráadásul semmi hangja nincsen tehát a felvételbe sem nyekereg bele.

    "3. Ha mégis győz a Nikon sovinizmus, tud-e annyival többet a 24-70, mint a 28-70, hogy a kb.100-120 kiló különbséget kiköhögjem? Persze ezekben elsősorban a használt cucc jön szóba."

    Erre majd Eperkutyus válaszol, mert én Canon user vagyok. :D

    "Az összerakás minőségében talán nincs különbség a három nevezett üvegben. Vagy tévedek?"

    Nem tudom a másik kettő milyen, de a Tami időjárásállóan szigetelt. Meg jó szolgálatot tesz az a reteszelő kapcsoló, amivel a zoomot 24 mm-en tudod rögzíteni, hogy ne tekeredjen ki függőleges állásban hordozva.

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák