Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz zaja8 #13654 üzenetére

    A CPU OC csodákra képes...

    Nos az én konklúzióm az, hogy amikor a GTX 1080ti kijött (egyébként nekem is 1080ti van, csak 10700k @ 5,1ghz mellett meg 4266mhz ramok társaságában ) akkor még 4/8 as CPU-k voltak a TOP cpu-k... Azt hiszem 6700 vagy talán épp hogy akkor jött ki az i7 7700 amikor a 1080ti debütált, szóval elméletben egy 4/8 as CPU-nak illene kihajtani...

    A gyakorlat azonban azt sugallja, hogy mivel ezek után kijöttek a 6/12 es majd 8/16 10.- gennél meg 10/20 as CPU-k elkezdtek CPU igényesebb játékokat gyártani a fejlesztők, és rögtön nem hajtotta már ki a 4/8 a 1080ti-t mivel a grafika nem fejlődött akkorát, hogy megfogja azt a bestiát...

    Ezeket összegezve, én a helyedben egy 4,6 vagy 4,7 OC-t adnék neki, azt tudnia kéne, egy jó lapban a 4790k nak... Csak 1,3v fölé ne nagyon menj vele! Ez az egyetlen szabály Haswell OC nél, aztán játszanék vele...

    Ha sok lenne a mikrolag, illetve nem nőttek volna jelentősen az FPS-eid azokban a gamekben amikkel tolod, akkor platform csere, más opció nem marad....



    Haswell csoportban adott válaszom, csak átmásoltam ide. Ez a topik jobban pörög, folytassuk itt! :R

Új hozzászólás Aktív témák