Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l.skywalker

    Topikgazda

    válasz lappa86 #427 üzenetére

    HWSW: első bekezdés utolsó mondat:

    "Az egész évre vetítve a Netflix 8,8 milliárd dolláros bevételt ért el, összesen 991 millió dollárt költött marketingre és szerény, 187 milliós profitot könyvelt el."

    Egyébként pedig sajnálom, hogy ilyen stílusban és személyeskedve kezdtél el írni.

    Ha pontos adatokat akarsz, visszamenőleg itt mindent megtalálsz (mégsem a HWSW intézi a Netflix könyvelését):
    https://ir.netflix.com/results.cfm

    Ebből is ugyanaz látszik, hogy a teljes nettó bevétele a cégnek 186,7 millió dollár volt, mindez úgy, hogy a nemzetközi streaming részleg 308,5 milliós veszteséget termelt. Habár biztos van alapja a "2017-re egyébként nem az elemzők, hanem a Netflix vár profitot, és ez nagy különbség", de ha én elemző lennék biztos figyelembe venném, hogy a tavalyi évben a nemzetközi vonal a tavalyi évben nagyobb veszteséggel bírt, míg az általad korlátozottnak titulált amerikai piac bevételei a tavalyi évhez képest 32%-al nőttek. Azért ezek még egy laikus számára is elég biztató jelek, nemhogy egy olyan elmének mint amilyen te lehetsz.

    ps: tetszik, ahogy próbálod a saját állításaidat igazolni olyan hazai cikkekkel, amiket most gugliztál ki, de nem is olvasod el rendesen. A portfolio áremeleséses cikkében ez van pl.:

    Beszakadt a Netflix árfolyama azt követően, hogy a társaság közzétette második negyedéves gyorsjelentését. A bevétel és a profitnövekedés folytatódott a cégnél, a gond az, hogy az áremelések elriasztják az ügyfeleket, így a felhasználók számának növekedése hároméves mélypontra esett....

    Kiemeltem a számodra fontos részt, de le is írom még egyszer: A bevétel és profitnövekedés folytatódott a cégnél... :D

    Külön jó, hogy eddig 2x írtad le, hogy profitot még mindig nem termel a cég. Holott évről évre folyamatosan nyereséges. És ne mondd, hogy ne, mert belinkeltem az oldalt, ahol nyilvánosságra hozzák a jelentéseiket.

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Új hozzászólás Aktív témák