Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz rsf #55533 üzenetére

    Jó lenne vmi szerviz tapasztalat, de azt sehol sem találtam. Ezen kívül jó lenne ha lenne olyan infó - mint ahogy nincs -, hogy melyik kúton van normális minőségű (nem prémium) gázolaj, ami minden további nélkül jó kell, hogy legyen. De ugye azért nem az, mert a minőség heterogén, sőt vannak helyek ahol mondjuk szennyezettebb a gázolaj és ugye a magasnyomású diesel rendszerek ezt nagyon nem tolerálják.
    Pölö ezért lenne jó tudni, hogy a különböző gázolaj szűrők közül melyiknek van jobb szűrőképessége ami a leginkább megszűri az ilyen, esetlegesen a tankolás során bekerült mikro szennyeződéseket is. Mert ez lenne a lényeg, nem az hogyan hívják a gyártót.
    Apropó gázolaj... ukrán gázolajat tankol-e vki rendszeresen, ill. ezzel kapcsolatban vannak-e tapasztalatok esetleg ajánlás? Pro és kontra egyaránt érdekelne! :R

  • forceberg

    veterán

    válasz rsf #55533 üzenetére

    Pontosan milyen dCi-k és hány km-ek?
    Egy dolog nem teszik a Spuriban, hogy dízel-benzin mindegy, ugyanazt tedd bele.
    A két rendszernek nem biztos, hogy ugyanarra az adalékolásra van szüksége.

    (#55539) szasanyi: kicsit csapongsz a témában és mintha azt várnád, hogy mi mondjuk meg, hogy mit csinálj a kocsiddal, hogy ne legyen bajod vele... :)) Ez nem ilyen egyszerű. Ha jót akarsz, akkor marad a prémium OMV, MOL, vagy az új Shell, de ezek szinte aranyárban vannak. Én jelenleg a Lukoil prémium mellett döntöttem, 30Ft-tal olcsóbb a nekem elérhető távolságra lévő kutakat nézve. Ukrajnában is vannak CR dízelek, szóval sokkal xarabb nem lehet az sem, hacsak nem vmi mezőgazdaságból lopott lóvizeletről beszélünk.
    A szűrőkről, vannak extra 2 és 3 mikronos szűrők is. Én 300e km-t mentem 5 mikronos szűrőkkel, az elsőn kívül Mann volt mindig benne, 45e-ként cserélve.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/4ceberg

Új hozzászólás Aktív témák