Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • methyl

    tag

    Vettem nemrég egy Gigabyte A75M-UD2H alaplapot... egyebár ez a A75 Hudson vezérlős cucc a Llano-khoz van
    Kövezzetek meg amit kérdezni fogok....
    De minap jöttem rá hogy ezen az alaplapon nincs IDE vezérlő, ezt még könnyen feldolgoztam, mert IDE eszközöm nincs már a háttértárak közt.
    De az hogy a floppy drive-omat nem tudom rádugni...ez taccsra vágott :)
    Ha jól látom a HUDSON vezérlők nem támogatják már a floppy connectorokat. Legalábbis semmelyik márkában nem találtam olyat.
    Végül is el lennék nélküle, mert nem hiányzik a kerregése. De nektek van vmi ötletetek hogy hogyan tudnám be applikálni a floppy drive-omat, hogy működjön... van-e esetleg vmi bővítőkártya? Vagy végleg mondjak le róla.
    Pedig olyan szép fekete floppy drájv volt.... NEC gyártmányú.... néhány könyvelőprogram még ment floppyra, de most akkor komolyan mondjak le róla?
    Tudom hogy most sokan röhögtök, de én ez komolyan kérdezem. Azt is tudom hogy a 21. században vagyok, de építő jellegű ötleteket várok. Persze poénkodhatunk is rajta :)

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem én vottam''

  • methyl

    tag

    válasz 04ahgy #2872 üzenetére

    köszi a tippet, erre már én is gondoltam.
    nem fektetnék bele pénzt egy másik floppy drive-ba....
    Valahogy a meglévőt kéne használatra bírni. Vmi bővítő kártya esetleg? Vagy vmi.... LPT portra rákötni vhogy?
    Hülyeségnek hangzik.
    De tényleg ... mostmár egy másik floppy drive-ot nem vennék, hogy az is porosodjon 5év múlva még 10évet.

    ''Nem én vottam''

Új hozzászólás Aktív témák