Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok!

    igen nagy és érdekes dilemmába kerültem, aminek eldöntésére akkor lenne esélyem, ha a két eszközt egymás melett láthatnám, ami szerintem reménytelen vágyálom. persze akkor sem biztos, hogy tudnám mit tegyek. így röviden próbálom bemutatni kálváriámat a megjelenítők terén, illetve felhasználási szokásaimat és amennyiben esetleg volna olyan fórumtárs akinek az alábbi típusokkal van tapasztalata igazán kedvesnek találnám, ha az olvasottak alapján tudna segíteni valamely irányba billenteni a mérleget.
    8 éve már laptopom van, így azok esetében nem volt kérdés a megjelenítő.
    azonban 2 éve beruháztam az aláírosamban szereplő konfigra és mivel eléggé kimerítettem akkor a kereteimet, ezért monitort nem vettem. liginkább azért nem, mert kaptam kölcsön egy kb 24" 16:10-es samu monitort. (sajna már nem emlékszem pontosan milyen volt). egyébként meg voltam vele elégedve, de sajnos 1 évvel később a tulaj visszakérte. ezután kaptam kölcsön egy 27"-es hitachi plazma TV-t amit hdmi-n használtam full HD-n bár a natívja elvleg 1366x768-volt. igazából filmnézésre töklétes volt, de gépezésre használhatatlan. (persze a semminél jobb) kb fél évvel később barátnőm kapott egy 32" samu smart TV-t uh visszadtam a hitachit. ezt is ful HD-n használom, de sajnos ennek is ugyanaz a natív felbontása, mint a hitachinak volt és bár attól nagyságrendekkel jobb a képe (normálisabban lehet olvasni), de még mindig nem az igazi. szóval rászántam magamat (főleg, hogy most végre van időm és anyagi kereteim is engedik) és elkezdtem kicsit utánnajárni a dolgoknak.

    még mielőtt a kiszemelteket bemutatnám és értekeznék róluk, pár szóban felvázolnám, mit szoktam csinálni az asztalin. játszoGATOK, netezek, filmeket nézek és zenélek. szóval elmondhatom, hogy semmilyen képszerkesztéssel kapcsolatos dologgal nem foglalkozom és igazság szerint nem is nagyon tervezem a jövőben sem.

    valószínűleg meglepő lessz de a két kiszemeltem:
    - DELL U2713HM
    - BENQ GW2760HS

    amikor elkezdtem monitort nézegetni, akkor úgy voltam vele, h akkor már veszek egy elég jót, ami amíg működik nekem meg fog felelni, így találtam rá a DELL-re, azonban az ára azért elég borsos sőt miután olvastam "backlight bleeding" problémákról és h az IPS esetén a fekete sem igazi fekete mondhatni elbizonytalandotam. :O
    a BENQ úgy jött a képbe, hogy egy barátomnak GW2750-ese van és szerintem annak nagyon szép a képe, ez pedig egyel újabb, talán még jobb.. :DDD
    egy másik barátom ugyan egy másik DELL-en dolgozik, de mondta, h ilyet akar majd venni, mert elképesztőek a színek. szóval egyáltalán nem vettetem el egyiket sem a másikkal szemben.

    az alábbi pro-kontra listát tudtam összeszedni eddig azok alapján, amit tudok:

    benq pro (dell kontra):
    - ár ~60 pénz (dell ~150 pénz)
    - a VGA-m /6790/ tuti bírni fogja, így nem kell újat venni (lehet egyes játékokhoz már kevés lesz és új kell)
    - élőben láttam már hasonlót, sztm szépek a színei és a fekete annak is tűnik
    - nincs "blacklight bleeding" para
    - ár (azért basszus majd 3x drágább a DELL)

    dell pro (benq kontra):
    - 2560x1440-es felbontás (benq "csak" fullHD)
    - a monitorhoz használható kábelt is kap az ember nem kell külön még ezt is venni (csak VGA kábel, amit nem is tudok használni)
    - állítólag káprázatos színvilág /erről sajnos nincs tapasztalat/
    - hosszútávon jobb beruházásnak, időtállóbbnak tűnik (bár cserélni ezt sem tervezem lehet pár év múlva már keveselném ezt a felbontást)

    valami ilyesmi kavarog bennem már hetek óta. gondolom nem túl gyakori hogy valaki két ilyen különböző kategóriájú eszköz között vaciláljon, azért remélem lesz aki tud majd segíteni. amennyiben pedig valaki tudna javasolni egy helyet, ahol mind2-t módomban állna megtekinteni egymás melett (működés közben), azt személyes csodának tekinteném.

    előre is köszönöm a hasznos tanácsokat. :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Adirotor #48061 üzenetére

    köszi :D
    igen tudom, h VA paneles, de azt már láttam élőben és sztm nincs vele semmi baj.
    lehet h még soha nem láttam IPS és azért. :F

    alapvetően nem zárom ki a többi monitort, nyitott vagyok az egyéb javaslatok megfontolására is, ha van érdemi hozadéka a másik 2-vel szemben. igen, 27-est szeretnék.

    amit linkeltél az PWM-es és ha lehet, akkor azt már azért kerülném.

    pénzem van, de nem vagyok az ellensége és mivel jelentős árkülönbözet áll fenn a két termék közt, ezért is kértem a segítségeteket, figyelembe véve a felhasználói szokásaimat.

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz rígel #48062 üzenetére

    szia!

    ahogy a leírásomból is látszik, tényleg általános célra lenne és nem mondanám, hogy fontos lenne a színhűség. a felbontás miatt vakarom a fejem én is. te miért tartod kicsinek?

    azt írtad használsz ilyen panelt is, akkor gondolm IPS-t is. egy teljesen laikusnak (úgy tűnik még sosem láttam IPSt) hogyan tudnád leírni a különbséget a benq-val összehasonlítva?

    (csak azt ne írd, h látni kell :Y )

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Adirotor #48072 üzenetére

    a jelenleg használt samsung TV-vel összehasonlítva oda meg vissza voltam, h a benq-nak mennyire bitang jók a színei. van ugyanilyen váááóóóó faktor a VA és az IPS között; vagy "csak szimplán" jobb, de nem annyival; netalán azt már csak az igazán "vájtszeműek" veszik észre?

    már ha érti kend, hogy mire gondolok.. :DDD

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz rígel #48083 üzenetére

    köszi szépen! :R
    akkor megpróbálom valahol megtekinteni a dell-t, hogy mit mutat, de eddig úgy tűnik, megfelel nekem a benkő is.. :DDD

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok!

    Annak idején nagy dilemmában voltam, hogy mit is vegyek és ezúton is köszönöm a segítséget, amit kaptam. Végül a Dell mellett döntöttem, nem bántam meg de őszintén szólva elsősorban a felbontás miatt.
    Viszont újra felmerült a monitorvásárlási kérdés, igaz most nem nekem, hanem öcsémnek a gépéhez és nála azért jóval szűkösebb a keret. Gondoltam, akkor neki már nem is kell keresgélni, simán megveheti a Benq GW2760HS-t.
    Azonban megdöbbenve tapasztaltam, hogy a bő 1 év alatt egy 10-essel drágább lett.
    Nem nagyon értem az okát és mivel ő eléggé ár érzékeny párat tovább kattintottam.
    Találtam is egy szinte ugyanolyan modellt, ami olcsóbb és elviekben ez is PWM mentes, ez a Benq GW2760HM.
    A kérdésem az lenne hogy valójában mi a lényeges különbség a fenti 2 modell között?

    Amire használná a következő: tanulás, netezés, filmnézés és főként játék.

    Előre is köszönöm szépen a segítségedeteket.
    Üdv:
    hs

    [ Szerkesztve ]

  • hsrasus

    aktív tag

    Sziasztok,

    Legutóbbi beírásom óta, már jó pár év eltelt és most megint a segítségetekre lenne szükségem. Egy érdekes kérdéssel fordulnék hozzátok, remélem tudtok ebben segíteni. Lecseréltem a gépemet és az eddig használt DVI kábelt már nem tudom használni, ugyanis csak alaplapi HDMI kimenetem van. Viszont a jelenlegi monitorom még mindig egy DELL U2713HM, ami HDMI-n csak 1080p-t tud megjeleníteni (ez sajnos a monitor hülyesége, ahogy kiderült a netről), holott a monitor 2560x1440-s. Van egy HDMI-DVI kábelem, de azon is csak 1080x1200-as felbontást tud megjeleníteni. Alapvetően meg vagyok vele elégedve, ezért most nem is gondoltam lecserélni, persze ez nem zárja ki, h a közeljövőben mégis megteszem.
    Szóval a kérdésem a következő lenne, h ha HDMI-DisplayPort kábellel kötném be a monitort, akkor tudná a natív felbontását, mert ha igen, abban az esetben egy darabig még ellennék vele?
    Ha ez így sem járható út, akkor néztem pár monitort ami jó lehet, ezekről mit gondoltok?
    (mindenképp maradnék 27 colon, PWM mentes, matt kijelzőnél és WQHD felbontáson, de jó lenne ha már HDR lenne és a lehető legmagasabb képfrissítési frekvenciával)

    ASUS VG27AQ
    ASUS VG27BQ
    ASUS VG27WQ

    Tudom, h a panel típusa az alapvető különbség köztük., Van amelyiket ajánljátok, vagy esetleg bármi mást, ami megfelel a fenti paramétereknek max. 200k-ig?

    Előre is köszi!
    Üdv:
    hs

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz hsrasus #119602 üzenetére

    Sziasztok,

    Mivel a kábelösszekötős kérdésemre nem kaptam választ, ezért elkezdtem utánanézni a dolognak és sajnos rá kellett jönnöm, h a HDMI-DP kábel abban a formában, ahogy én kitaláltam nem működőképes.
    Emiatt úgy döntöttem lecserélem a régi dell U2713HM-t.

    Kaptam itt egy javaslatot egy MSI Optix MAG274QRF-QD-re, de az egyszerűen túl drága, nem fér be a keretbe. (a 200k olyan határ, h 5 forinttal sem tudom túllépni.)

    A másik, ami miatt nem lelkesedem az IPS-ért, az az h öcsém Benq GW2760HS-ének a képe egyszerűen sokkal szebb, mint az én Dell-emé, pedig nem is egy ligában játszanak. Olyan, mintha az én Dell-em képe fakó lenne, a benq-hoz képest. A benq-tól leesik az állam mindig, amikor látom, a dell meg "csak oké". Lehetséges, h ennyivel jobbnak látom a benq képét?

    Szóval emiatt elkezdtem azon filózni, lehet, nekem egy VA paneles monitor kellene. Nem vagyok egy játékhuszár, nem az a lényeg, sokkal inkább, h vállalható kinézete legyen a monitornak és szép legyen a képe, (+PWM mentes és matt legyen, ne legyen íves) emellé pedig nem leszek mérges, ha már magasabb képfrissítést fog tudni.

    Mivel a fenti javaslaton kívül mást nem írtatok, ezért kénytelen voltam nézelődni és az alábbi 3 monitor lett szimpatikus:
    - Gigabyte Aorus M27Q-EK (a KVM felcsigázta a fantáziámat, h akár kirakhatnám a melós laptop képét erre és sokkal jobb lenne erről dolgozni, meg a rendes egeremmel)
    - LG UltraGear 27GN880-B (végre valami, aminek vállalható talpa van - még ha ez nem is igazi talp, hanem rögzítő - , de nem ocsmány és sokkal hasznosabb)
    - AOC AG273QX (mert ezt találtam VA panellel, de nem vagyok benne biztos, h a VA panel miatt látom szebbnek a benq képét)

    Szóval esetleg esetleg tudnátok adni pro-kontra érveket a fentiek mellett, vagy ha valaki a leírtak alapján mindenképp mást javasolna, ami belefér a keretbe akkor szívesen, meghallgatom. Illetve ha netán tapasztalta ugyanazt mint én (alsóbb kategóriás VA panel képe szebb, mint az IPS-é) akkor segíthetne, h miért látom így.

    Amúgy szeretem a Dellem konzervatív kinézetét és kifejezetten taszítanak a manapság divatos talpak, de mivel 60Hz felett csak ilyen ocsmányságok kaphatók, ezért nem nagyon tudok mit tenni...

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Biga123 #121024 üzenetére

    Szia,

    köszi! Kérlek meg tudnád mondani, h miért javasoltál egy teljesen másik monitort, miben jobb mint az általam felsoroltaknál illetve, h azokat miért nem ajánlod?

    Illetve annak magyarázatában tudnál segíteni, h miért látom a va benq képét élettel telibbnek, mint az ips Dell képét? Nem lehet h a kontraszt miatt?

    köszi mégegyszer!
    Üdv:
    hs

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz Biga123 #121028 üzenetére

    Köszi szépen!

    Esetleg ha valaki még hozzászólna ne tartsa magában! :DDD

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz South Velen #121040 üzenetére

    Értem, köszönöm!

    Akkor továbbra sem vagyok könnyű helyzetben, de ha jól értem a magyarázatot akkor sokkal elégedettebb lennék egy VA paneles monitorral, de abból olyat, ami nem hajlított ebben a méretben, csak ezt találtam:

    AOC AG273QX

    Van szerinted ami esetleg jobb ennél és nem hajlított, vagy nyugodtan megvehetem?

    És elnézést kérek mindenkitől, távol állt tőlem, h itt vitát generáljak, szimplán csak szerettem volna megérteni az okot, h miért tetszik jobban az a kép. Ez szerintem ízlés kérdése is jócskán, h kinek mi tetszik jobban, szóval nem gondolnám, h egymás torkának kéne esni emiatt. :R

Új hozzászólás Aktív témák