Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VIPowER

    őstag

    válasz Veron #5427 üzenetére

    Szerintem nyilvánvaló, hogy ilyen közelről wide monitor nem igazán jöhet szóba.
    Én személy szerint ilyen közelről max 15 colosat néznék.

    "harry" Nem valószínű hogy várható újabb hibás pixel. Ez nem olyan mint egy vírus.

  • macy49

    tag

    válasz Veron #5427 üzenetére

    Kedves Veron!
    „Könnyű más …… a csalán közé verni” (Moldova György: Égi szekér)
    Mélységesen megértem a problémádat. A fenti irodalmi idézet szellemében próbálok néhány esetleg hasznosítható, meggondolandó ötletet írni.
    Először is a távolság: meg kellene próbálni valamilyen formában a 40 cm-t megnövelni.
    Gondolom hogy egy CRT monitor kerülne leváltásra. Ebben az esetben, már automatikusan megnő a távolság, mert az LCD monitorok mélysége lényegesen kevesebb mint a CRT monitoroké. Viszont egy másik lényeges szempont lenne, az a méret, ahova be kell szorítani az új monitort. Figyelni kell viszont arra is, hogy az LCD-k könnyebben borulnak (billennek) mint a CRT-k, tehát biztonságos helyet kell neki találni. Én egy 17”-os CRT-t váltottam le 20”-os LCD-re (szintén a korlátozott hely miatt 20”) és jó néhány cm-rel került távolabb.
    Ebben a körben lehetséges opcióként el lehetne gondolkozni egy falra szerelhető típus keresése és vásárlása. (Én persze nem igazán ajánlanám ezt, mert /lehet, hogy hibás gondolat/ úgy gondolom, hogy esetleg több kárt okozhat a korlátozott szellőzés hiánya.)
    Fontos információ lenne az is, hogy csak napi pár órás használatra, vagy huzamosabb használatra kell és milyen feladatokra.
    Fontos lenne azt is tudni, hogy milyen csatlakozói vannak a számítógép VGA kártyájának.
    Egy monitor vásárlásánál eldöntendő kérdések (talán nem a fontossági sorrendet írom):
    Ráfordítható pénzügyi keret, LED vagy LCD típus, képátló, VGA csatlakozás (DVI vagy Dsub), fényerő, 3 napos pixel garancia, minél hosszabb garancia.
    Én bizony támogatni tudnám inkább egy új monitor vásárlását. Abban az esetben, ha a VGA kivezetés DVI-s, akkor viszont mindenképpen olyan monitor vásárlását kellene preferálni, amelyen van DVI csatlakozás. Ez a lehetőség a 20”-os vagy annál nagyobb képátló esetében kezdenek megjelenni. 20” alatt talán nincs is. Viszont teljesen egyértelműen a DVI csatlakozás jobb, élesebb képet ad. A fényerőnél a minél nagyobb szám azt jelenti, hogy napsütésben is könnyebben élvezhető képet ad. Egy fórum társtól kapott levélből idézek:
    „Talán még annyit, hogy a fényerő nem számít annyira a monitoroknál, 250 cd/m2 is vakít már, átlagos használatban 120 cd/m2 tökéletesen elég, sőt este még ez alá is veszem néha. (100-as skálán 25-35-ös fényerő között használom)”
    A munkahelyemen én kb. 1 méterről rongálom a szememet egy LCD monitorral. Viszont saját észrevételem szerint, amelyet szemorvosi vizsgálat is megerősített, lényegesen lecsökkent a szemem romlása amióta nem a CRT monitor előtt töltöm a napom.
    Az itt leírtak átgondolása után Te tudod eldönteni, hogy milyen monitort akarsz megfinanszírozni.
    Üdv. :F

    [ Szerkesztve ]

    A gravitáció akkor is hat, ha már nem veszünk róla tudomást

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés