Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koppi999

    csendes tag

    Logitech g502 vs Mionix Castor vs Roccat tyon vs Roccat Kone xtd vs roccat rival

    Emelgetni nem nagyon akarom.
    Palm gripes fogásra
    felsőkategóriás egeret
    legalább 3000 dpivel (és jó lenne ha le lehetne menni vele 200 dpi-ig , de ha ezen múlik az egér akkor jó a minimum 400 is)
    szoftverrel
    1000 hz-el
    jobb kezes legyen
    legfőképpen vegyesen játékokra lenne használva (főleg rts és fps )
    legyen tenyér hátsó részének (tenyérpárna?) támasz , de ne is legyen túl nagy, tehát a 2 közt legyen hogy át is legyen fogható, de kényelmes legyen
    Ne legyen se túl nagy se túl kicsi (kézméret: szélesség (hüvelykujjal együtt): 8,6 cm , hossz: 18,9 cm.)
    20 k-s kategória (max 30-40es kategória ha nagyon jó)
    LogiLink ID0017 egérpadhoz.

    Meggyőztek hogy a g502 jó választás de kaptam 1 ellenvéleményt mely szerint nem az.
    (Media Marktban megfogdostam az 502 és a 402-t és az alakjuk viszonylag bejött pedig nem palm gripesek. Állítólag viszont az 502 és 402 hosszú távú használata során idegesítő a jobb oldali ujjtámasz hiánya miatt, plusz még a görgő is lötyög.) Pedig nagyszerű a fogása átfogásra, de kényelemre nem olyan jó.

    A többit megfogdostam a pixelben.

    A kone xtd görgője nem tetszett , a tapadása és a oldalra mozgathatósága miatt (a g502-é sem de ettől az még jó).

    A rival az jó lenne de csak hosszú és az alakja így nem olyan jó.

    A mionix naos szintén jól átfogható, csak nem ismerem.

    A g502 versenytársa a roccat tyon mert a fogása tökéletes! Egyesíti az árfoghatóságot a kénylemmel, midezt (túl) sok gombbal, szuper görgővel. Nem túl rövid ,de nem is túl hosszú. Megtartja a tenyerem hátulját de át is bírom fogni. Tehát tökéletes... De műszakilag is az? (szenzor....) Megér ilyen sok pénzt? Vagy jobban járnék a g502 vel? Ha már ennyit költök rá akkor az 6000 különbség már mindegy.

    A jelenlegi és a régi egereimet is átfogással, nem kényelemesen fogtam. Képes vagyok a jövőben is így fogni. Az csak egy jó dolog lenne hogy át is tudjam fogni és még kényelmes is legyen. Tehát ha megzavarodnátok hogy mit zagyválok itt össze és/vagy nem akartok/tudtok válaszolni arra hogy mi is a kérdés akkor leírom:
    "A" verzió: átfogás és kényelem . Legjobb választott : Roccat Tyon
    "B" verzió: CSAK átfogás. Legjobb választott : Mionix Naos, Logitech G502

    Átfogás alatt értem: Át tudom fogni az egész egeret, a csuklóm és a tenyér csukó felüli része az egérpadon van az egér helyett.
    Kényelmes fogás alatt értem : Az egész kezem a csukó kezdetéig az egeren van. A csuklótól az alkar közepéig levő rész pedig a levegőben van. Tehát a könyökömön és az alkarom hátsó részén támaszkodok az egész karom helyett.
    Ha a kettő közül döntenem kéne akkor inkább az átfogást preferálnám. (De meg lehet győzni a másikról is. Tehát nem határoztam el magam az átfogásnál.)

    Ajánlhattok más a legfelső kritériumoknak megfelelő egeret is!
    Előre is köcceee az építő jellegű válaszokat! :) :N :DD :D :DDD :P ;) :B :K :C

    [ Szerkesztve ]

  • koppi999

    csendes tag

    Egeret keresek

    Emelgetni nem nagyon akarom.
    Palm gripes fogásra
    felsőkategóriás egeret
    legalább 3000 dpivel (és jó lenne ha le lehetne menni vele 200 dpi-ig , de ha ezen múlik az egér akkor jó a minimum 400 is)
    szoftverrel
    1000 hz-el
    jobb kezes legyen
    legfőképpen vegyesen játékokra lenne használva (főleg rts és fps )
    legyen tenyér hátsó részének (tenyérpárna?) támasz , de ne is legyen túl nagy, tehát a 2 közt legyen hogy át is legyen fogható, de kényelmes legyen
    Ne legyen se túl nagy se túl kicsi (kézméret: szélesség (hüvelykujjal együtt): 8,6 cm , hossz: 18,9 cm.)
    20 k-s kategória (max 30-40es kategória ha nagyon jó)
    LogiLink ID0017 egérpadhoz.

    Ezeket megfogtam: Logitech g502 , Mionix Castor és tetszettek

    Meggyőztek hogy a g502 jó választás de kaptam 1 ellenvéleményt mely szerint nem az.
    (Media Marktban megfogdostam az 502 és a 402-t és az alakjuk viszonylag bejött pedig nem palm gripesek. Állítólag viszont az 502 és 402 hosszú távú használata során idegesítő a jobb oldali ujjtámasz hiánya miatt, plusz még a görgő is lötyög.) Pedig nagyszerű a fogása átfogásra, de kényelemre nem olyan jó.

    A mionix naos szintén jól átfogható, csak nem ismerem.

    Melyiket érdemesebb a 2 közül? Vagy milyen mást ajánlotok még?

    Előre is kösszzii a válaszokat :DDD :C :Y

  • koppi999

    csendes tag

    Üdv egeret keresek, kritériumok:

    Emelgetni nem nagyon akarom.
    Palm gripes fogásra
    felsőkategóriás egeret
    legalább 3000 dpivel
    szoftverrel
    jobb kezes legyen
    inkább nehezebb kategória
    legfőképpen vegyesen játékokra lenne használva (főleg rts és fps )
    (kézméret: szélesség (hüvelykujjal együtt): 8,6 cm , hossz: 18,9 cm.)
    20 k-s kategória (max 30as kategória ha nagyon jó)
    1000-1500 dpi n játszok fps-sel, 2500-3500 dpi n játszok rts sel.
    Olyan egér kéne ami ezeknek az igényeknek eleget tesz , tehát legyen jó a szenzora.
    Az ujjaim helyzete egéren: hüvelykujj oldalt, mutatóujj felváltva bal gombon vagy görgőn, középső ujj jobb gombon, maradék két ujj másik oldalt.
    Tehát olyan egér lenne jó amin legrosszabb esetben épphogy de valahogyan férjenek el az ujjaim az egéren, oldalt, oldalon levő támaszon, stb...

    Előre is köszi a válaszokat :) :)) :DD :DDD :N :C :R

  • koppi999

    csendes tag

    válasz jaffa 2843 #51175 üzenetére

    Most az a bajod hogy "üdv egér" helyett konkrét típust kellett volna írnom ?

    Most kutakodok , még nem döntöttem el milyet akarok, ezért írtam ebbe a csoportba , gondoltam itt a hozzáértő, segítkőkész emberek segítenek.

    Elolvastam és szerintem annak megfelelően írtam a kritériumaimat.

    Ha valami hiányzik mondd meg mi az Mr. 0 hangulatjel.

    (Attól hogy odaírtam 5-6 smiley-t a végére az nem befolyásolja a színvonalat, minőséget, és nem is árt senkinek szerintem...)

  • koppi999

    csendes tag

    válasz MaTpr0F #51177 üzenetére

    Ha ennyire konkrétumot akartok akkor itt van:::

    A fentebb leírt kritériumaimnak mennyire felelnek meg a logitech g502?

  • koppi999

    csendes tag

    válasz kemotox #51181 üzenetére

    Vagyis az a pár hangulatjel a végén?
    Avagy megfogalmazási hibák?

    Akkor ezek szerint az eredeti kérdésem műszakilag, technikailag megfelelő volt. Akkor kaphatnék rá választ? Szerintem értelmezhető, ha meg nem akkor úgy sem válaszoltok rá.

  • koppi999

    csendes tag

    válasz kemotox #51186 üzenetére

    Igen én egy olyat vártam volna hogy e kritériumaimmal felsoroltok nekem 2-3 egeret , amiből egyik ezért jó , másik azért. Eszerint most én vagyok lusta hogy nem néztem minden ajánlott egeret. Nem nem néztem meg az összeset. De majd meg fogom tenni. (Azért is írtam ide a profikhoz mert gondoltam segítetek eldönteni. És eldöntés alatt én azt értettem -mivel kevés felsőkategóriás palm grip egér van- , hogy Ti mondtok pár szimpatikus típust nekem.

    Ha Ti ekkora profik vagytok akkor miért nem ajánlotok nekem 2-3-4 egeret a fentebbi kritériumaimnak?
    De mindegy, jó ne tegyétek.

    Akkor melyik egeret ajánlanátok ezek közül:

    Razer DeathAdder 3,5 g
    Logitech G502
    Mionix Naos 7000
    Mionix Castor

    Gondolom a legjobb az lenne ha kipróbálnám. Mindet megfogdostam. A DA 3,5 g -t hol tudnám megfogdosni Bp-n?

    A többi kritériumom pedig:

    Emelgetni nem nagyon akarom.
    Palm gripes fogásra
    legalább 3000 dpivel
    szoftverrel
    jobb kezes legyen
    inkább nehezebb kategória
    legfőképpen vegyesen játékokra lenne használva (főleg rts és fps )
    (kézméret: szélesség (hüvelykujjal együtt): 8,6 cm , hossz: 18,9 cm.)
    20 k-s kategória (max 30as kategória ha nagyon jó)
    1000-1500 dpi n játszok fps-sel, 2500-3500 dpi n játszok rts sel.
    Olyan egér kéne ami ezeknek az igényeknek eleget tesz , tehát legyen jó a szenzora.
    Az ujjaim helyzete egéren: hüvelykujj oldalt, mutatóujj felváltva bal gombon vagy görgőn, középső ujj jobb gombon, maradék két ujj másik oldalt.
    Tehát olyan egér lenne jó amin legrosszabb esetben épphogy de valahogyan férjenek el az ujjaim az egéren, oldalt, oldalon levő támaszon, stb.

    Habár ezzel már jó pár órája megszívom de azért ideírom végszónak ,hogy ha van a kritériumaimnak megfelelő egyéb egér is, azt nyugodtan mondhatjátok.
    Azért ezt írom ahelyett hogy konkrét egérhez hasonlítanám az egyebeket, mert sajnos még igazán jó egérnek nem voltam tulajdonosa, az pedig hogy egy üzletben fogom 30 percen át az nem olyan mintha egész nap használnám játékokban.

    Most meg nehogy az legyen a probléma hogy túl hosszú, mert ez a részletesség és a pontosság ára és én minőséget kívánnék vásárolni.

  • koppi999

    csendes tag

    válasz dobragab #51202 üzenetére

    Át fogom nyálazni az egész összefoglalót, ajánlót, stb-t mert biztos vagyok benne hogy tele van csupa hasznos dologgal.

    Amit leírtál az teljesen logikus, csak én így még nem közelítettem ezt meg.

    Én régebben is nézegettem kisebb/könnyebb egereket csak amikor ránéztem már látszott az alakján kapásból hogy nem lesz jó. Valahogy mindig a megfelelő alakú egerek nagyok és/vagy nehezek voltak.

    Ha ez így van akkor a kizárólagos palm grip ajánlott egér a Razer DA 3,5 g lenne? (Lehet kapni Mo-n?)
    Ha nem van más jelölt is?

    A mostani egeremmel amikor egyik játékból másikba váltok 1000ről 3000 dpire akkor 10-20 percig furcsa és szokatlan de utána megszokom. Gondolom ez esetben is hasonló lenne a helyzet maximum több idő kéne a megszokáshoz.

  • koppi999

    csendes tag

    válasz dobragab #51202 üzenetére

    (Lehet hogy hülyeség, de azért inkább leírom): Az hogy a DA 3,5 g-t csak 4 megadott dpi re lehet állítani az azt jelenti hogy csak azok közül lehet választani? Én nem állíthatok be specifikus dpi-t akaratom szerint?

    Ha nem lehet ezt ily módon személyre szabni akkor nincs esetleg valami egyéb palm grip egér amin ez nem probléma?

Új hozzászólás Aktív témák