Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz micafighter #83419 üzenetére

    Szerintem egyikhez sem lesz jó egy ilyen plate, ehhez top vagy bottom mount kell, még a gasket mount is határeset szerintem.

    Prophetnél az a lényeg, hogy a plate kerete ráfeszüljön az alsó részre, különben jön a rattle, és ez itt nem teljesül. Ha nem tökéletesen sík a nyák (ami nem túl ritka), akkor a feszülő plate nem tudja kihúzni vízszintesre, és a számoknál lévő blokk nem tökéletes illeszkedését hozhatja. Ha pedig a plate higroszkóp anyagból készül, mint a PA66 nylon, akkor a helyzet még rosszabb lesz, mert a nyák egy darabjába huplit húzhat. Normál half plate kell, ha egy Prophetből a maximális és relatíve homogén flexibilitást ki akarod hozni.

    Bakeneko esetében a darabok arra alkalmasak lesznek, hogy megtartsák a plate-et, de arra nem, hogy ezt egyenletesen tegyék, a space-nél például a gumigyűrű könnyen magasabbra mehet erősebb bottom outnál, mint szerencsés lenne, mert nincsen, ami megtartsa, ha a kapcsolóházon túlmenne.

    A gasket mountra azért írtam, hogy határeset lenne, mert a legtöbb esetben a fülek száma és elhelyezése miatt kellene egy-egy komplett csík alulra és felülre, így lényegében egy oldalak nélküli half plate lenne a végeredmény megnövelt flexszel. Az ebből következő, az előbbi felé eltolódó hatású flex+bounce pedig még jöhet ki végeredményben nagyon jóra, csak konkrét billentyűzetről billentyűzetre változhat, hogy tényleg jó-e vagy sem.

    A hangra gyakorolt hatását nem akarom végiggondolni, az túl komplex.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés