Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelna91

    senior tag

    Ezt a konfigot tervezgetem, viszont az alaplapot csak találomra dobtam bele. Légyszi segítsetek megtalálni az ideális deszkát! A többi elemnek elég alaposan utánajártam, tehát azokból ki lehet indulni. A legolcsóbb, már minden igényt kielégítő megoldást keresem, mert így is nagyon el van szállva a büdzsé.

    4k videóvágásra készül a munkaállomás. Fontos, hogy jó minőségű legyen a hangkártya, mert nem tervezek külsőt venni. Aztán, ha cicceg, mikor görgetek az egérrel, akkor veszek. De ne ciccegjen 40 ezerért, mer' odab@szok! :K

    NVMe M.2 kell, egy RAID vezérlőnek örülnék. Fontos, hogy minél halkabb legyen a gép, félpasszív, ahol csak lehet. Azt hallottam, hogy az Asus lapok képesek teljesen leállítani a házhűtő ventiket, ha nincs rájuk szükség. Ez a feature mindenképpen érdekel.

  • kelna91

    senior tag

    Sziasztok!

    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    Szempont, hogy minél olcsóbb legyen, de a lényeg a képesség. Elmehetünk 50k fölé, ha indokolt.

    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    Ryzen 2700, de fontos, hogy a 3xxx széria legjobbja is belemenjen majd. 32GB RAM-mal fogok indítani, de 64-et is támogasson.

    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    ATX

    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    M.2-ből 1db kell (970 Evo), 2 jó lenne. 2.5Gb+ ethernet jó lenne, de nem elvárás (bővítőkártyával valszeg olcsóbb). 3-4 SATA SSD fog belemenni.

    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
    GTX 1060 vagy hasonló DVGA HDMI 2.0-n

    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Igen, a 2700X szintjéig kb, léghűtéssel.

    7. Használt, vagy új alaplap?
    Új

    8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...)
    Nem

    +1: Esetleg szeretnél CF/SLI-t?
    Nem, mert amennyire hallom, nem igazán éri meg.

    Köszi előre is! :R

    [ Szerkesztve ]

  • kelna91

    senior tag

    Sziasztok! Kisirodai szerverhez keresek alaplapot. Jó lenne, ha PWM-es ventilátorokat tudna vezérelni.

    1. Mennyit szánsz az alaplapra?
    20 ezerből jó lenne kihozni

    2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
    Ryzen 3 2200G, 8-16 GB DDR4 RAM, 10GbE hálókártya, 4+ HDD

    3. Milyen méretű lapot szeretnél?
    microATX

    4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB,SATA,PCI,PCI-E,...)
    PCI-E a 10GbE miatt; SATA a HDD-k miatt; USB3.0, hogy legyen

    5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
    nem lesz monitor hozzá

    6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
    Valószínűleg nem, de downclockolni lehet

    7. Használt, vagy új alaplap?
    új

    8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...)
    nem

  • kelna91

    senior tag

    válasz Milka 78 #90127 üzenetére

    Köszi, viszont egyik ajánlottban sincs 4-nél több SATA, márpedig szeretném felkészíteni a gépet akár 6 HDD fogadására is. Egyetlen lap van, amit találtam, és megfelel specifikációban: GIGABYTE B450 AORUS M.
    Az MSI Gaming Plusszal szemben ebben 6 SATA van, RAID vezérlő is van benne, és 64 GB RAM mehet bele. Ugyanazért az árért ez sokkal jobb.

    A kérdésem csak az, hogy nincs-e vele rossz tapasztalat, mivel az ajánlottak közé nem került be. :F

Új hozzászólás Aktív témák