Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz MrChris #4255 üzenetére

    Utóbbit az új csúcsmobilok korában nem csodálom. Amikor megvesz valaki 2-3-4-500k-ért egy csúcsmobilt, amivel elég jó végeredményt tud készíteni anélkül, hogy egy nagyságrendekkel nagyobb, nehezebb fényképezőgépet magával vigyen, akkor nem fog fényképezőgépet magával vinni (és venni egy szettet ugyanennyiért). A mindennapokban az átlagember számára szükséges fotós képességeket a mai, közép-csúcs mobilok bőven hozzák. Nem mindenki akar szűk dof-os, iso százezres képeket csinálni. A hétköznapokban bőven jó a mobil.

    Videóban ugyanez, stabilizált 4k hdr videót csinál, akkor miben kellene több?
    A mobilok optikái a több lencsés megoldásnak köszönhetően 3-5x-ös "optikai zoomra" is képesek ma már, miben kell ennél több a mindennapokban?
    Miért fotózzon az átlagember fényképezőgéppel raw-ban, amikor a mobil algoritmusa jobb jpg-t hoz ki neki, mint amire képenkénti egy órás szerkesztéssel, gép előtt ülve képes lenne? Amihez ráadásul kellene egy fotós progi is, amihez nem ért.

    Szerintem ma még mindig nem tudtak a fényképezőgép-gyártók ezekre a dolgokra olyan választ adni, amit a piac úgy fogadott volna, hogy az átlagember azt mondja: "na igen, ezért tényleg szükségem van egy fényképezőgépre". Ez látszik az eladási adatokon is.
    És pesszimista vagyok: ha ennyi idő alatt nem tudtak rá választ adni akkor most már nem is fognak a meglátásom szerint. Tehát szerintem a fotós piacnak be kell állnia erre a szintre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák