Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -v-

    addikt

    válasz bitpork #31953 üzenetére

    Szerintem meg marha egyszerű, úgy kéne vezetni mindenkinek, hogy tudja mi zajlik körülötte, és fel is tudja mérni az elkövetkezendő percben kb. mi fog történni a látottak alapján, vagy mi az ami még történhet..
    Nem jön senki egyenes út, miért ne gyorsíthatna az előzött, majd elmegy szép lassan a másik.. ha nagyon nem akkor nyilván leszáll a gázról az ember.. olyan is sok van, előtted vagy mögötted vagy szembejövő elméri az előzést, nyomsz egy kis féket vagy egy kövéret, hogy segíts neki, jobban beférjen.. azt bírom, arra mindenkinek van esze, hogy a dudát meg reflektort rányomja, ha valamit ő már felháborítónak talál, de azért a sebességén egy minimálisat nem korrigálna, hogy segítsen a másiknak, és gördülékenyen menjen a forgalom.. lásd sárgalámpán megyünk már át mindketten, nem ám picit odalépne hogy átférjek még én is mögötte, megy 45-tel ugyanúgy.. nem azt mondom ez a szabályos, de mindenki belecsúszik néha a sárgába stb. stb., de mondjuk ha látom, hogy jönnek mögöttem, akkor annak megfelelően reagálok..detto ugyanez zebra, senki nem jön mögöttünk kilométerekre, üres az út, de azért az előttem lévőnek nagyon fontos satut nyomnia hogy átengedje a gyalogost.. talán ha lenne róla fingja, hogy mi van vagy mi nincs mögötte, akkor rájönne kb. 0.3 mp-el kéne többet várnia a gyalogosnak ha nem satuzik.. állítom a forgalomban közlekedők megdöbbentően nagy százalékának nincs róla fogalma mi zajlik mellette mögötte stb. Arról már aztán nem is beszélek, hogy deffenzíven mennyire tud az ilyen vezetni, ha azt se tudja épp most mi van, nem hogy mi lesz.
    Ezzel van szerintem az igazán nagy baj, nem a gyorshajtással meg a hasonló közhelyekkel..

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés