Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz #58450688 #687 üzenetére

    Sokan nem bírják az alterverzum dolgokat, én meg pont, hogy legtöbbször imádom őket. Attól, hogy gyártódik egy alternatív világ nem törlődik el az "eredeti", az alternatív sztori nem írja felül azt amit már egyszer megismertünk stb. Azt a reboot csinálja, pont emiatt kultiválom sokkal kevésbé a reboot-okat (főleg, ha eleve az alapynag olyan, hogy egyáltálan nem szorul újrázásra). Ugyanakkor szerintem nagyon érdekes látni, hogy mi történhetett máshogy, mi lett volna ha és mi lett volna ha stb. Szóval ezért bírom az alter dolgokat.

    Itt meg ráadásul, mivel nem lesz benne Shep, nagyon durván eltérhetnének az eredeti trilógia eseményeitől és szereplőitől, kvázi egy új Mass Effect-et kreálhatnának. Ebben kiküszöbölhetnék az előd hibáit, és ugyebár nem rebootról lenne szó, Shepard élt volna, harcolt volna és meghalt volna, csak egy másik világban. Szóval egy alternatív cuccban szerintem óriási potenciál lenne, és nem lenne annyira kártékony a jelenlegi trilógiára nézve. Én inkább egy alter dolgot látnék szívesen, mint egy erőltetett, általunk is felvázolt, "féreglyukkal elugranak" folytatást.

    parkr: Azért rajongó a rajongó, mert nem bír a vérével, és görcsösen szeretné, hogy a kedvence megint a kedvence lehessen. Mi is tudjuk, hogy értelme nincs a találgatásnak, de aztán látod, megy a szófosás.

    Chabe89: Istennek hála nem sok köze lesz elvileg Waltersnek az íráshoz, így még talán nem lesz feltétlen katasztrófa, hogy a fedélzeten van. Ha jól emlékszem, még mielőtt írásra adta a fejét, azelpőtt valami hasonló pozíciója lehetet a játékokban (creative director vagy mifene), ilyen tisztségében lehet jól is működött. Biztos van valami beleszólása a sztoriba is, de nem ő írja a sztorit szerencsére.

    ***

    Szerk: Amúgy még a végén kiderül, hogy a Kaszás fenyegetés miatt volt egy titkos projekt a galaxisban egy amolyan Noé bárkája. Egy hatalmas hajóra felraktak egy rakat fajt, tudást meg technológiát, aztán max. FTL-el elküldték őket a szomszédos galaxisba. Mivel nem tudom a játék fizikáját meg a valódi világot tekintve milyen messze van az Androméda, így az is lehet hogy alapból több ezer ér volt eljutni oda, meg az is, hogy közben bekrepált az FTL és csigalassan mentek, azért járunk ennyire a trilógia eseményei után stb. Aztán a megérkezés, letelepedés stb. után járunk néhány tucat vagy 100 évvel, van egy rakás ismerős dolog, ugyanakkor előttünk egy új galaxis, új fajok, új veszélyek, új lehetőségek. Ez az egész projekt nyilván Liara ötletének továbbgondolása (arra gondolok amit akkor láthatunk, ha beintünk a Hülyegyereknek a ME3 végén és győznek a Kaszások)

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés