Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xelo

    addikt

    válasz Dany007 #1977 üzenetére

    nem azt mondom hogy a mostani helyzet tökéletes, de "jól van ez így". egy ilyen helyen mint Magyaro. nem nagyon lehet / érdemes változtatni. akinek kell valami és van kapcsolata az úgyis beszerzi amit akar.. tapasztalatból mondom, mai fiatal szinte akármit megkaphat az utcán ha van rá cash. ha ügyes és szerencsés megússza büntetés nélkül, ha meg nem.. így járt (?)

    [ Szerkesztve ]

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Dany007 #1980 üzenetére

    egy fontos pontot kihagytál. ezen a környéken(!) nincs kultúrája. indiában van.

    bort már az ókorban is ittak, dohányzás az kb. azóta van, hogy amerikából bekerült, tehát annak is több100 éve. a fű ezzel ellentétben errefele nincs 100 éve sem elterjedve.

    ezzel együtt egyetértek veled, hogy bizonyítottan kevésbé káros (de káros!) az egészségre, mint az alkohol vagy a dohány.

  • Dany007

    veterán

    válasz Dany007 #1983 üzenetére

    Hja, és ha már a korrigálásnál, pontosításnál tartunk...
    Akkor azért fel kell(ene ha legális lenne) hívni a figyelmet, hogy az első füves cigit nem szabad egyedül elszívni. Csak is társaságban, illetve egy már tapasztaltabb ember jelenlétében.
    Sose lehet tudni, hogy az első mit hoz ki az emberből. Akármennyit is olvas róla az ember, magát az érzést, ami egyénenként változó lehet, azt nem lehet leírni. (leírhatatlan:D)
    De a legtöbb esetben ugye a már ismert lazulás, jókedv és hasonló jön elő. Ami függ a fű fajtájától / milyenségétől is. Szal az elsőt mindenképpen tapasztaltabb felügyelete mellett kell. Aztán az ember megtanulja kontrollálni a dolgokat. Megismerni.
    Bár ez az alkoholra is ráillik szintén.
    Ahogy alkoholból, a fűből is lehet 'sokat' szívni. Ez persze maximum itt hányást jelent.
    Viszont a különbség, hogy amikor az ember túlissza magát piával, akkor maximum kihányja ami benne van, és kész. (persze ha utána még ráiszik, na akkor jöhet a detoxi)
    Ezzel szemben ha az ember túlszívja magát, és hajlamos az ilyen rosszullétre, akkor jön elő a hányás. De mivel a füvet nem lehet kihányni, ezért ez kicsit rosszabb, mint a piánál.
    A rosszullét ill. hányás addig tart, amíg a fű hatása is tart. Tehát ebből kifolyólag akár egész estés hányás áldozatai is lehetünk. Hiába hányja ki magát az ember, nem igazán lesz jobban. Csak pár óra múlva, amikor elmúlik a hatás. Szal ezzel vigyázni kell, nem a legjobb dolog a hányásra flesselni :S
    A harmadik, hogy autóba ülni szintén tilos ilyen állapotban! Persze a hatás nem u.a. mint az alkoholnál.
    Nekem csak pozitív tapasztalataim vannak. Életemben nem ültem még ennyire óvatos, figyelmes sofőr mellett, mint amikor egyik haverom enyhén bódult állapotában vezetett. Az odafigyelés tényleg 100%-os volt. A sebességhatárt még parkolóövezetben(!) (30km/h) is betartotta!
    De ettől függetlenül persze ez kerülendő és tilos!

    Én azt vettem észre, hogy a fű az érzékelést növeli meg. Mint fizikailag, mint szellemileg. Sokkal érzékenyebb lesz az ember a hangokra, képekre, tapintásra, mindenféle érzékelésre.
    Egyfajta felturbózott jeláradat.
    Persze ennek is két féle lehetősége van. Aki képes kontrollálni, annál a tökéletes összhang és koncentráció, aki pedig nem, na ott káosz...
    Ezért van az, hogy az ember az unalmas filmet is élvezi. A látványos effektes filmek pedig kifejezett I-max élményt nyújthatnak! :) Illetve zenében is olyat hall meg az ember, amit a valóságban sose.
    Illetve szellemileg... én olyan érzésekre bukkantam rá így, amiket a valóságban magamnak se mertem bevallani. Illetve sokszor elkalandoznak a gondolatok olyan távlatokba, ami pl nálam a Piros Kapszula megírásához vezetett.
    Nem véletlen, hogy oly sokan mondják, hogy milyen jó így a szex. Hát pont azért, mert a fű felerősíti az érzékeket, az érzéseket. Egy tapintás, egy enyhe csók is forró elektromos jelként fut végig az emberen!
    Szal ezt is ésszel kell használni, és érdekes dolgokhoz vezethet :)

  • ngabor2

    nagyúr

    válasz Dany007 #1984 üzenetére

    Egyfajta felturbózott jeláradat.

    amit valójában csak úgy érzel. ha úgy tetszik: egy lelassult állapothoz képest gyorsítasz. olvastam erről pár cikket, hogy valóban úgy érzik a thc hatása alatt az emberek, hogy többet képesek érzékelni, gondolkodni, megvalósítani... de amit mérni lehet, az ugyanannyi, vagy kevesebb.

  • Xelo

    addikt

    válasz Dany007 #1980 üzenetére

    szépen összefoglaltad. bár egy dologgal rám nem vonatkozik:
    "Sőt, bizonyos esetekben a fű megnövelheti a reakcióképességet, illetve a koncentrációt. (ez tapasztalat...)"
    hát ha én bekenek akkor nem vagyok képes felfogni a körülöttem áramló információk nagy részét. :D én továbbra is azt mondom h a legalizáció olyan dolog aminek nem könnyű megjósolni a következményét hazánkban. közeljövőben meg úgyse lesz alkalmunk kipróbálni milyen szabadon bólózni... alkohol vs fű? én a másodikat szeretem. mégis, ha öszehasonlítjuk: egy 0,7es metaxa 3300 körül van, vagy unicum 2000. ha 3 ember elfogyasztja azt a metaxát, vagy 2 az unicumot lesz valami baja? semmi. fű? kétezres pakkot ketten elnyomtunk, zárt szobában tegnap este: nem tudtunk mozogni. és ennél szokott jobb lenni! meghaltunk, ennyi. szerintem a fű jóval magasabban áll a hatás / ár toplistán. persze ez nagyban függ attól is h ki milyet tud szerezni.. én szerencsés vagyok ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Xelo

    addikt

    válasz Dany007 #2006 üzenetére

    hmm.. ;] egyébként ne szívj, illegális, meg amúgy is a drog az rossz!
    ...még mielőtt egy moderátor azt hinné h bűnre buzdítjuk az embereket a témában...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák