Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz morzsol #275 üzenetére

    Valóban felesleges általánosítani. Ahol én tapasztaltam az említett fojtottságot (a felsőbasszus-hangsúlyt nem merném ennyire általánosítani:)

    - SL-PG 590
    - SL-PG 390
    - SU-A700 Mk2
    - SU-A300
    - meg van itt még valami, aminek nem emléxem a típusára.

    Állítólag egyébként fel lehet oldani ezt a ''fojtottságot'', ha a kimenőfokozatból valami tekercset kiszedsz - nem próbáltam, csak hallottam.

    while (!sleep) sheep++;

  • DDL

    őstag

    válasz morzsol #275 üzenetére

    Ez messze nem általánosítás. Egy adott gyártó összes termékére jellemző amit írtam, természetesen a minőség javulásával egyre finomabban előadva.. Ez a gyártó jelen esetben a Technics. Mondom ezt azon tapasztalataim után amelyek során hallgattam több CD-t, LP-t, Pick-up-ot, magnót (orsóst, kazettásat), rádiót, erősítőt, hangdobozt. Régit és újat egészen a '80-as évek elejéről.

    De mondhatnék más gyártóra is hasonlóakat amely tulajdonságok ha úgy tetszik a gyártó ''védjegye''. Ilyennel rendelkezik az ARC, az Audio Note, a Jadis, a NAIM, a SONY, a Pioneer, az Ortofon, Marantz, NAD, DENON stb. Vannak amelyek hasonló ízlésvilág körül forgolódnak ezért nem lehet ennyire élesen elkülöníteni egymástól ezen gyártókat, de ettől függetlenül a más ízlésvilágot megtestesítőktől markánsan elválik az összes termékük. És ez így van jól.

    Ezen megállapításom természetesen csak az audiofil termékekre vonatkozik. Bár már a házimozi terén is megfigyelhető.


    Üdv: DDL

    Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

Új hozzászólás Aktív témák