Aktív témák

  • z.laszlo

    csendes tag

    Tiszteletem minden PROFINAK az amatőrök táborából!
    Műhibát vétettem, felületes voltam. Meglévő ASUS P4PE, Intel 845 PE, 533 MHZ FSB, DDR 333 alaplapomhoz - utólag megmosolyogni való nagy amatőr lendülettel - vásároltam egy Intel P4 2.8 GHz 800 FSB procit. HT bekapcsolva indulás! Már akkor gyanús volt hogy a BIOS CPU csak 1400 -as beállítást enged. Tehát bootoláskor két 1400 Ghz-es dual pentium procit lát, de a teszjeim szerint csak az egyik dolgozik. 3DMark01 / 4600 pont... / is csak egy pentium 4 1400Ghz -es procit észlel, 100 MHz-n. A Procoder fbs is annyi mint az előző Intel P4 1,7 GHz proceszorral volt.
    Induláskor BIOS UPDATE INCORRECT DATA F 00000029 F 00000029 hibaüzenet.
    Amatőr munkáim nagy részét a video digitalizálás képezi, DV ről konvertálás Mpeg2- re, editálás Procoder és Premier 6.5 szoftverekkel stb. A gépben még két 40 és 120 GB HDD, Quadro 750 xgl videokártya , 2x 512 Mb DDR RAM, Sound Blaster Live Platinum, video editáló kártya, Plextor cd író..
    Napok óta a képernyő előtt ülök és próbálom megemészteni a történteket. Úgy gondolom az alaplap a Hyper-Threading és az alacsonyabb FSB miatt, csak a P4 2.8 Ghz proceszor felét látja, csak ennyi dolgozik. Szeretnék segítséget kérni ha van megoldás. Ha csak az alaplapcsere jöhet szóba tippet szeretnék kérni, nagy mennyiségű kiváló minőségű video digitalizáláshoz - a meglévő rendszert figyelembevéve- milyen alaplapok jöhetnek szóba! A segítséget hálásan köszönöm!!!

Aktív témák