Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johnnie94

    csendes tag

    Sziasztok,
    bocsi, ha rossz helyre vagy volt már erről szó, de első nekifutásra nem találtam.
    Az este nővérem felhívott: sikeresen a laptop tápegységét dugta a külső merevlemezere. Azonnal kihúzta, megpróbálta az ahhoz valóval, de állítása szerint nem pörgött fel.
    Kérdésem, hogy találkoztatok már ilyennel? Ahogy olvasgattam, elvileg ezekben van túlfeszültség védelem egy TVS dióda által. Ez esetben az adat menthető róla, esetleg még a hardver is?
    Gondolom az ilyen nem garanciális hiba, cserében nagyon nem is reménykedem :))

    Előre is köszi: Jano :R

    "Egy mérés nem mérés!" - mondta a szaki, majd újra megfogta a fázist

  • johnnie94

    csendes tag

    liksoft: Rendben, közben olvasgattam még a témában, illetve beszéltem az elkövetővel is, hát meglátjuk, majd megírom a történet végét ha már ott tartunk :D

    Újabb kérdés: Még 5 éve volt egy HDD-m, ami egyik napról a másikra nem bootolt be. Elvittem szakihoz, aki még aznap délután hívott, hogy sikerült beindítani végre, de nagyon melegszik a merevlemez, gyorsan mondjam mit mentsen le, mert nem biztos, hogy beindul még egyszer. Azóta a szekrényben pihent egy dobozban.

    Furdal a kíváncsiság, szeretnék szétnézni rajta, illetve megpróbálni lementeni róla ezt-azt. Ha a gépbe bekötöm, érhetnek negatív meglepetések azon kívül, hogy nem éled fel?

    "Egy mérés nem mérés!" - mondta a szaki, majd újra megfogta a fázist

Új hozzászólás Aktív témák