Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Konfigos

    őstag

    Üdv mindenkinek!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni.
    Adott egy HD103UJ típusú merevlemez.

    Hibátlannak vettem,persze beépítéskor már bootnál jelzett az alaplap hogy valami nem stimmel,sentinelt nézve pedig kiderült hogy fejhibás a vinyó.

    Eladó persze nem jelentkezik(ez már egy másik része a történetnek de a végére járok).Merevlemez ha minden igaz nagyker garis a ramirisbe viszont nem tudom hogy ez a hiba mi miatt következhetett be és vajon cserélik-e újra vagy buktam az egészet.

    Tehát a kérdésem lényege az lenne hogy a user által okozott hiba lehet vagy gyári hiba ami garanciáztatható.Nem szeretnék felesleges köröket futni vele ezért kérném valami szakinak a segítségét!

    Köszönöm a válaszokat.

  • Konfigos

    őstag

    válasz liksoft #17765 üzenetére

    Elnézést, igaz.Mivel sajnos odaadtam egyik barátomnak a vinyót hogy találkozzon az eladóval és az cserélje ki ezért jelenleg nincs nálam.De mivel az eladó azóta sincs bekapcsolva nem tudott vele találkozni.Megkérem hogy csináljon róla egy riportot és linkelem ahogy tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • Konfigos

    őstag

    Üdv!

    Segítségetek szeretném kérni.

    Adot egy Samsung F3 HD103SJ merevlemez.5 napos újonnan vettem,ma kikapcsolás után amikor újra bekapcsoltam nem jött be a rendszer,bios nem ismeri fel.Először arra gondotlam hogy rossz tápkábelja,majd észre vettem hogy fel se pörög,meg se mukkan,égés nyom nincs rajta,semmiféle külső behatás nem érte,nem értem hogy mi történhetett.Gondolom szinte biztos hogy a panel halt meg róla,de a kérdés hogy ez hogyan lehetséges egy ilyen friss vinyónál?Vagy ennyire belenyúltam?Amennyiben szerzek hozzá új elektronikát van rá esély hogy belül minden rendben van és működni fog utána?Most másoltam tele adatokkal amikre szükségem van,de ilyen 100ezres adatmentéseket nem akarok,főleg úgy hogy szerintem csak az elektronika halt meg.

    Amennyiben ti is egyet értetek vele hogy az a hibás,akkor valaki tudna nekem segíteni hogy mire figyeljek amikor panelt veszek hozzá?Minek kell egyeznie feltétlen és mi az ami nem szükséges hogy azonos legyen(gondolok itt a chipekre,revizióra stb).

    Előre is köszönöm segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • Konfigos

    őstag

    válasz liksoft #21181 üzenetére

    Értem,köszönöm! Annyiba még tudnál segíteni hogy mire figyeljek amikor ráteszek egy új panelt?Van aminek feltétlen egyeznie kell a 2 panel között?Vagy bármelyik másik sj vinyó panelja jó hozzá?
    Táp egy seasonic,nem hiszem hogy ő lehet érte a felelős,főleg hogy egy ideje már megy róla egy 640-es meg egy 80gb-os vinyó és azoknak semmi baja.

    #21194: És ha mégse azonos minden és rádugom lehet valami gondja a jó panelnak?

    [ Szerkesztve ]

  • Konfigos

    őstag

    Beírom ide is,hátha itt ráakadok egy lehetőségre.

    Üdv!

    Pár szaki véleményét szeretném kérni,hátha van valakinek valami ötlete.Holnap tudok fotókkal is szolgálni akár hozzá.

    Adott egy 103sj samu vinyó,ami egy boxba volt végig,de egyik nap csak úgy megadta magát,nem pörög fel,és ameddig nem húzom le a gépről maga a gép se indul el mert az elején megáll.Egyik(azt hiszem micon chip) nagyon forrósodik közbe rajta,kb 4 másodperc után már égeti az ujjam.Sikerült vadásznom hozzá egy megfelelő elektronikát,szinte teljesen azonos,a nyák hátlapján lévő típus jelölés teljesen megegyezik+ az elrendezése is azonos stb stb.

    Reménykedtem benne hogy csak bepattintom és már mehet is a móka,de persze nem így lett.Nem indul vele a gép ugyanúgy,de a másikkal ellentétbe itt pár másodperc után magához tér a gép,és a vinyó is felpörög egy reset után,kattogás stb hang nincs,teljesen üzemképes hangja van.De a bios nem látja,chipek nem melegszenek rajta.

    Létezik hogy mégse passzol az elektronika hozzá?Mit lenne érdemes még kipróbálni?Gondoltam rá hogy odaadom egy műszerésznek hogy forrasza át azt a chipet a jó panelról,hátha akkor működne.Ötletek?Amit vettem elektronika egy fejhibás merevlemezé volt,ezért elméletileg annak jónak kellene lennie.

    Köszönöm a válaszokat!

  • Konfigos

    őstag

    válasz liksoft #40124 üzenetére

    Értem,köszönöm a segítséged!Akkor lehet nagyobb kárt okoztam mint hasznot :(

    A melegedő chip cserélése szerinted járható út?Vagy lehet nincs baja annak se,csak valami más miatt melegszik,fene se tudja..Egészbe az a bosszantó hogy direkt ezért vettem annak idején 8k-ért egy ilyen "spéci" racket amibe a vinyó volt,sokat nyúzva se volt és mégis megadta magát,csak úgy mint 3 másik samu is nekem az elmúlt évekbe..

Új hozzászólás Aktív témák