Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    válasz Eastman #3612 üzenetére

    Talán a régi, nagy hagyománnyal rendelkező gyártók gondosabban dolgoztak.
    Régen is biztosan voltak olcsó tanulóhangszerek, azok gondolom akkor sem voltak túl jók.
    Jelenleg teljesen jól használható tanulógitárt lehet kapni mondjuk 50 ezer forintért. Áfával, vámmal, faanyaggal, elektronikával, szállítással, gyártói, kisker és nagyker haszonkulccsal, és emberi munkával, mert ugye a gitárgyártást nem nagyon lehet robotizálni. (Ok, van cnc meg plek, de a nagy része kézzel történik). Ez az 50 ezer forint kevesebb, mint a magyar havi átlagkereset fele. Szerintem ha innen nézed, akkor nem rossz a helyzet. Ma is lehet jobb minőségű, gondosabban elkészített hangszereket venni, csak azoknál meg is kell fizesd a minőséget.

    Ami tény: a gitáros haverjaim - színpadi emberek - azt mondják, hogy ritkán szól tömörtestű gitár olyan szépen unplugged mint az ami nálam van.
    Azt nem tudom, hogy a gitár unplugged hangja és az erősített hang között mi az összefüggés. Sokan csak azt nézik, hogy milyen nehéz a gitár, mások az unplugged hang alapján ítélnek, a harmadik szerint az a jó, ha szépen rezeg a faanyag, a negyedik szerint az ideális állapot az lenne, ha a faanyag egyáltalán nem szólna bele a hangba, szóval nem tudom.

Új hozzászólás Aktív témák