Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoli333

    csendes tag

    válasz kpityu2 #3762 üzenetére

    Egyetértek!
    Csak arra gondoltam,hogy tegnap voltam egy itthon jól csengő nevű cégnél,és meglepődve tapasztaltam "Fanuc " vezérlőn alap ciklusokat sem használták,(pl G81,G83).
    Minden "G1"-ben írva. Kérdeztem ez miért jó,hisz a kezelőnek sokkal macerásabb módosítani a programon. Válasz: a cégnek erre a cam-re volt keret a postokra már nem futotta!
    No Comment!

    [ Szerkesztve ]

  • SirTom

    tag

    válasz kpityu2 #3762 üzenetére

    igen, én is ezt mondtam neki, bármilyen ciklus megtette volna, azt átírni gépen, és akkor még időre kész lett volna.
    Dani,én odaadtam volna neki, furjad kollega kézzel.A gond,hogy 23éves, nincs elég gyakorlata, és nem lehet neki javasolni,van amit elhisz, van amit nem.

    zoli333, egyébként a fúrást itt is egyenesekkel oldják meg, nem ciklusokkal..

    Hogy miért kell lépésekben fúrni a karbon kompozitot? Erős anyag, és nem fém, forgács helyett ilyen porszerű dolog jön, ami a szerszám megszorulását okozhatná. Menetelés közben nagyon nagy hő is keletkezik(kézi fúrásnál tegnap olyan forróvá vált a menetfúró, hogy ilyen müa habos bevonatú keztyűn keresztül is égetett, ez adódik abból is,hogy nem fém a kompozit, és a hő nagy részét a szerszám vezeti el) másrészt meg a karbon rétegeket elválaszthatja egymástól a menetfúró, ha nincs lépésekben fúrva. Olaj nem érhet a kompozithoz, mert tönkreteszi, van ilyen átlátszó folyadék hozzá, azzal spricceljük(zetcut a neve) De az hűtést ad csupán, kézifúráshoz nem is használtam.

    kiváncsi vagyok ma este mit fogok csinálni, van mégegy ilyen lap, szintén 200DB M12-es furattal............

    Nincs más hátra mint előre

Új hozzászólás Aktív témák