Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • kerekfej

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #23848 üzenetére

    Hát általánosságban a SATA3-asok drágábbak
    Ez a két típus a legolcsóbb 120GB-os és ez alapból Sata-III-as

    -alulmúlják az elvárást gyakran - HDD-hez képest biztosan nem
    pedig itt a topicban azt olvastam rengeteg embertől: gyári adatoktól távol van, más drasztikus jobb eredményt ért el ugyanazzal a típussal

    -inkompatibilitás - Ezt sajnos nem tudom mire érted...
    u.a. amit feljebb írtam, gyakori firmware frissítgetés is például

    -nem megbízhatók - Ez nem igaz
    ti írtátok, hogy a gyártók se tudják meddig üzemel, a torrentet nem bírja, 20% szabad helyet igényel, raid tömbbe server gépnél ledobálhatja. A flash alapú meghajtók nagyon nem szeretik ha egy cella sokszor van újraírva.

    -sok felesleges állítgatás, próbálgatás
    a sima HDD-t csak berakod és használod, itt meg BIOS-ban és operációs rendszerben kell turkálni. Rengetegen kérnek segítséget probléma miatt. Ez nem olyan egyszerű, hogy "berakom azt megy"

    -sok törődést igényelnek - Nem igazán, TRIM/GC/WL elvégzi a "piszkos munkát" (már ha erre gondolsz)
    ti írtátok, hogy rengeteg célszerű beállítás kell, hogy tartósan hosszú ideig kiszolgáljon, 20% szabad helyet igényel

    -nem mindig lehet úgy használni, mint egy sima HDD-t - Ezt megint nem tudom, hogy hogy is érted...
    állítgatni kell és megfelelően formázni, particionálni, hogy gyors maradjon, (pl. 4096-al osztható legyen a partíció az egyik ilyen dolog) szektorkerekítés, driverek telepítgetése

    Most olvasgattam itt a topicban és eltántorított a vásárlástól. Ezek tükrében már nem is olyan jó vétel.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák

Hirdetés