Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MasterMark

    titán

    válasz enginev3.0 #23925 üzenetére

    Pont ezt kérdeztem én is tegnap, de nembaj. :DDD

    szerk.: Najó, nem pont ezt, de hasonlót. Egyébként egyikre sem találtam megoldást.

    [ Szerkesztve ]

    Switch Tax

  • TeeJay

    félisten

    válasz enginev3.0 #23925 üzenetére

    az olvasások és írások egyesítése legyen benyomva
    azzal nem fix 16kb chunk mérettel tölt hanem normálisan

    niner ncore-on összefoglalta szépen
    idézem

    "szóval teszteltem sorban a 3.3.16, 4.0.4, és a 4.1 klienseket. direkt késő éjjel teszteltem egy IPT-ről letöltött gyors torrenttel, ahol legalább 50 feltöltő volt és letöltő nem.

    a gép: WIN7 Pro 64 bit, I7-4790, 8 GB RAM, Seagate 2 TB 7200 rpm HDD, frissen formázott legnagyobb 64 KB-os foglalási egységgel. más torrent nem futott csak a tesztelésre használt, illetve minden más felesleges folyamatot bezártam.
    a digi sebességmérője és a speedtest ~915 Mbps-ot mért.
    a teszt torrent mérete 16,2 GB volt.

    3.3.16:
    Prefer TCP protokoll, OS cache bekapcsolva, lemez gyorsítótár 1 GB (bár nincs jelentősége), lejárati idő az alapon, 60 mp.

    letöltési sebesség:
    második helyezett.

    3 perc 30 másodperc alatt végzett. ez átlagosan 617 Mbps.
    a tempó viszonylag egyenletes volt, de ahogy máskor is tapasztaltam, bizony előjön/előjöhet, hogy az írási cache megtelik, és néhány másodpercre drasztikusan "beszakad" a letöltés.

    cpu használat:
    első helyezett.

    átlagosan 8.62% volt, a max. 12,28%.
    megjegyzem, hogy a cache betelése javított az átlag értéken, mert abban az időszakban alig volt cpu terhelés.

    4.0.4:
    Prefer TCP protokoll, OS cache bekapcsolva, lemez gyorsítótár 1 GB (bár nincs jelentősége), lejárati idő az alapon, 60 mp.

    letöltési sebesség:
    harmadik helyezett.

    3 perc 45 másodperc alatt végzett. ez átlagosan 576 Mbps.
    nem meglepő módon ez volt a leglassabb, hiszen a 4-es verzió megjelenése óta ismert hiba volt a hatalmas letöltési sebesség ingadozás.

    cpu használat:
    harmadik helyezett.

    átlagosan 13% volt, a max. 18%.

    4.1:
    Prefer TCP protokoll, OS cache bekapcsolva, lemez gyorsítótár 1 GB (bár nincs jelentősége), lejárati idő az alapon, 60 mp. Fontos! a Speciális beállításokban Az olvasások és írások egyesítése (ezzel az opcióval már nem 16 KB-os chunk méretekkel dolgozik végre) és az Okos olvasási tár be volt pipálva. csak letöltésre (write) teszteltem, de természetesen seed-elésre (reading) is hatalmas előnnyel jár ez a módosítás, sokkal-sokkal gyorsabb mindkét művelet ezáltal.-->később fullad ki a HDD.

    letöltési sebesség:
    első helyezett.

    2 perc 54 másodperc alatt végzett. ez átlagosan 744 Mbps.
    mintha sínen húznák. a 3.3.16-hoz képest még azért nagyobb tüskék vannak (mármint abban a sávban, amikor a nincs cache problémája a 3.3.16-nak), de összességében egész egyenletes. github-on utána olvasva azt találtam, hogy még mindig nem tökéletes, optimalizálva lesz még. én már a jelenlegi állapottal is nagyon-nagyon elégedett vagyok, de legyen így

    cpu használat:
    második helyezett.

    átlagosan 10,77% volt, a max. 13,96%.
    figyelembe véve, hogy sokkal gyorsabb letöltési sebességben, mint a 3.3.16 és ahogy említettem a 3.3.16-nál a cache betelése során a cpu üresben járt másodpercekig, így én közel azonosnak ítélem meg a terhelést cpu oldalról. "

    képek pedig itt : [link]

    amikor csak OS cache-t nyomtam be és okos olvasási tár nem volt benyomva akkor 60% fölé is ment a RAM használat
    ha mindkettő be van nyomva akkor csak írás esetén emelkedik ez meg utána ha befejeződött a letöltés visszaáll normális RAM használatra
    ez így nagyon pengén működik

    persze mint írtam sok helyen olvastam már hogy a win7 cache kezelése borzalmas lehet ott sosem fog jól menni
    win10 x64 1803 alatt tökéletes
    ma nekem már 789GB-os seedelt és még van 4óra a napból :R

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák