Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Sk8erPeter #12260 üzenetére

    Nekem akkor csinalt ilyet, amikor meghalt a 80Gb-s Samsung vinyom.
    Azon is ment az XP, sot akkor telepitettem, majd menteni akartam de mar ez az uzenet
    jott, kivettem az Acronis boot lemezet, az XP felallt, am egy ido utan jottek a hibauzik. megprobaltam meg vagy ketszer lementeni, nem lehetett, ket napig igy ment az XP,
    majd egyszer dobott egy hatast es meghalt.
    A legelso szektor lett rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Sk8erPeter #12284 üzenetére

    Attol meg nem biztos hogy jo lesz, mert majd akkor lesz gond amikor vissza kell irni. Jartam mar igy, ezert nem hasznalom mar regota a Norton Ghost-ot. Tomoritesnek egyszeruen a zip fele algoritmust hasznalja, nem is lehet vele 50%-os tomorites fele menni. Vegulis ha a vinyo jo, vagyis hibatlan akkor lehet vele kezdeni valamit, de en mar leszoktam rola, foleg akkor amikor a haver gepet kellett volna lementeni - SATA 1-2 - es megtagadta.
    Ez mar regebben volt, azota van acronis, es mivel precizebben ellenorzi a lemezeket nem veletlen hogy o mar nem ment. Probald ujbol a NG utan megprobalni az Acronist, ha megint nem ment, ott gebasz van. Az Acronis is csak a 9.0, es az attol fejletteb menti a SATA vinyokat, ez le is van/volt irva a honlapjukon.
    En 9.0-at hasznalok, annak is az XP alatt elkeszitett bootlemezes reszet, mert bar csinaltam probakeppen XP alol is mentest/visszaallitast, jok voltak, de maradok a lemezesnel, az a biztos.

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Sk8erPeter #12319 üzenetére

    Nem titkostva vannak - persze lehetnek azok is - hanem a rendszer hasznalja es bonyolult muvelet hozzaferni kulso programmal pl.:System Volume Information.
    Ezert szoktam en is bootlemezrol menteni, mert igy nem toltodik be az XP.
    Az Acronis is megcsinalja win alatt, sot, regebbrol megtudta csinalni win alatt mint a norton,
    igaz ezt a 12-t nem ismerem mert 2003-as evi volt az utolso amit meg hasznaltam annak is a bootlemezre kiirhato valtozatat ami olyan floppy meretu, igaz megvan a telepitos valtozata is de annak gondjai voltak a SATA lemezekkel, igy valtottam Acronis-ra.
    Na most pont itt van a gond, hogy gyenge a norton lemezellenorzese, es a hibas szektorokat es az abban levo esetleges hibas fajlokat is lementi. A kepfajl ellenorzes csak abban merul ki, hogy maga a *.gho fajl nem serult-e meg, a tartalmat nem ellenorzi.
    Egy particio mentese majd visszairasa abbol alll, hogy visszairaskor torlodik a particio, es uj kerul a helyere azokkal a fajlokkal amik mentesre kerultek, tehat ha hibas volt a fajlrendszer az uj is hibas lesz. Ezert hogy particio csere van visszairaskor, csinjan kell banni a mentegetesekkel mert nem jo ha mondjuk egy evben 50-szer particio csere tortenik.
    A kep alapjan lathatod hogy nagyhibat kovettel el, a lathato particiomeret es az elerheto partmeret nem egyezik.
    Amikor lemented a particiot, lementesre kerul annak a merete is, tehat csak ugyanolyan meretu particiora szabad feltenni, nem art ha bajtra egyezik, de foleg nem irunk vissza egy mondjuk Seagate vincsi particiojat egy Samsung vincsire.
    Nagyon hamar ellehet cseszni igy akar egy uj vincsit is.
    Amire visszaallitottad tehat a masik vincsit surgosen particionald ujra, mert elkavartad rendesen. Lehet hogy az meg jo. Viszont ha az acronis megtagadta az mentendo lemezen a mentest, akkor ott mint irtam gebasz van magyarul nem mentheto, vagyis manualis mentes javasolt a fajlokrol azutan ujra particionalas, lehet hogy csak logikai hiba van es nem fizikai, XP felmegy ha felmegy, HardDiskSentinel-el lemezvizsgalat, egesz jo aranyban feltudja deriteni a hibas vincsiket, %-ban meg adja az epseget, de a legfontosabb adat az a Reallocated Sector Count es a Reallocated Event Count mert ez jelzi hogy mennyi hibas szektor kerult javitasra ill. athelyezesre a tartalek teruletre.

    [ Szerkesztve ]

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Sk8erPeter #12470 üzenetére

    Kaaar... kaaar hogy csak karogni tudok, de nem vincsit keres hanem particiot.

  • Steelmanus

    addikt

    válasz rzerge #13243 üzenetére

    Olvasd el amit itt leirnak van egy kicsi enablebiglba.exe fajl is amit lelehet tolteni, es akkor nem kell kezzel irogatnod a registryt.
    Csak SP1-e vagy anelkuli XP-hez kell, ha integralt SP2-es van akkor mar nem kell, mert az mar latja rendesen a 120Gb feletti teruletet.

  • Steelmanus

    addikt

    Szervusztok, lenne egy nagyon fontos kerdesem. Hoztak egy IBM Desktop pc-t javitani, de nem tudok belepni a BIOS-ba a Del-re nem reagal, es kellene egy kis segitseg.
    Manufacturer IBM
    Model 6269AJG
    Serial Number Q5DRE5E73KY
    North Bridge Intel i810E Revision A3
    South Bridge Intel 82801AA (ICH) Revision A3
    CPU Intel Celeron
    Cpu Socket Socket 370 FC-PGA
    Vagy:
    Manufacturer IBM
    Product Name 6269AJG
    Serial Number 555R57K
    Machine Type AT/AT COMPATIBLE
    DMI System UUID FC20DCF8-EE0C2412-96A7ACEC-40A5D56B

    Ezen volt egy IBM_SERVICE nevu rejtett particio a 40GB Maxtor vincsin W2000-el, FAT32-on, ezt is es C:\ lementettem ghostba de XP kellen ra, es nemtudom a bootsorrendet beallitani. Minden segitseget koszonok, pl bill. combokat esetleg segitseget a kuglihoz, kb 3 orat szantam mignem hozzatok fordultam.

    [ Szerkesztve ]

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Steelmanus #27938 üzenetére

    Valasz magamnak.Sikerult, amig irtam a hsz-t addig a BIOS kisutesen volt, vagy felorat, akozben kertem a segitseget, elem vissza es egy IBM logo fogadott, alatta hogy F1, folytatas. Siker.

Aktív témák

Hirdetés