Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gordonfreemN

    addikt

    válasz gordonfreemN #58814 üzenetére

    sziasztok.

    Már majdnem elkészült a szerkezet, vagyis az kész, a gép hiányzik még és itt elakadtam.
    Ezután ha van akit érdekel, tudok egy alkatrészlistát, beszerzési megoldásokat írni majd.

    Szóval a gépnél ott ütköztem bajba, hogy a motor túl alacsonyan van, ezért az L sín feltámaszt.
    Mutatom:

    A 165-ös gépek jellemző vágásmélysége 54mm. A 190eseké 66mm. A sín az alaplaphoz képest 50mm-re van +2 az anyagvastagság, plusz 2 a siló ragasztó tehát össz 54mm a minimum ami kell 90°vágásmélységben.

    Na most az meglehet, hogy nem 165-ös gépet veszek, hanem 190-est, ezzel úgy lehetne megoldani, hogy elemelem a fűrészlapot a talptól, így a motort is elemelem attól. De akkor lesz némi eltérés az eredetihez képest, nagyobb bevágás pl a párhuzamvezetőn stb. Illetve Ezzel meg is oldottam ezt a részét, de ha legközelebb nem pont ide emelem ki, akkor az okozhat némi gondot, eltérést az előző beállításokhoz képest. Mert felteszem neki a motornál elfér az L sin és így mindig vissza tudja engedni fix pozícióba a gépet ha esetleg elállítja más miatt.

    A fickó egyébként HS631D akkus gépet használ aminek az itteni megfelelője lehet a DHS630Z talán.
    Az biztos, hogy 66mm-t kellene átvágjon 90°-ben, mert a 631 is ennyit tud a talphoz képest.




    De a motornál, hogy mekkora a talphoz képesti távolság, semmit sem találok.
    Tudnátok esetleg olyan gépet ajánlani, ami 165-ös lappal szerelt, 55mm-t vág 90°-ben, van legalább 20mm a motor és a talp közt illetve az ára nem horror? :R

    [ Szerkesztve ]

    ¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Új hozzászólás Aktív témák