Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .Anakin.

    tag

    válasz nandris #6670 üzenetére

    Kedves nandris!
    Azt hiszem elég bonyolult módját válaszottad a dolognak. Sokkal inkább ajánlanám számodra a DD-WRT hivatalos Wiki-jét. (bár tény h ez angolul van.)
    Elöljáróban egy valamit szeretnék leszögezni:
    a torrent telepítése (akár rtorrent, akár transmission) 1 az 1-ben ugyan ugy működik bármeik firmware-nél.

    Tanácsolnám az OLEG firmware-re való vissza térést számodra, mivel arra sokkal jobban tudnak segíteni erre fele. (Egyébként nagyon hasonló a kettő olyan szempontból amit egy usernek állítani kell)
    Ha viszont maradni akarsz DD-WRT-nél, pár tanáccsal szolgálnék.

    1. Firmware típusa. A hivatalos v24-sp1 firmware-ek nagyon régiek. A Wiki-n is írják ezeket már nem ajánlott használni. Itt elérhetőek az Eko nevű fejlesztő legújabb kiadása. Ezt elég stabilnak írják mindenhol.
    Teendő: Először is 2 változata van. A NEWD és a VINT. Ehhez a Routerhez a NEWD változat kell.
    Ezen belül is több változat van az alapján hogy mien programokat akarsz futtani a készülékeden. Ezekről itt egy táblázat mejben látható meik mit tartalmaz. Ezeken kívül vannak még olyan verziók melyek átmenetet képeznek. Pl. mini_usb_ftp ami egy mini verzió usb támogatással és ftp serverrel. DE kizárólag ezekkel tud többet a mini-nél.
    Szóval el lehet barangolni köztük mire eldönti az ember mi kell neki és mi nem.

    2. Telepítés Asus WL500gP-re
    Legelső dolog: Az NVRAM megtisztítása.
    Hogy hogyan kell flashelni gondolom már tudod hiszen első körben is sikerült megtenned.
    (Asus Firmware Restoriation vagy tftp /a nagyon profiknak/)
    Első lépés: Felküldeni a routerre ezt .trx-et. (ez tisztára törli az nvram-ot)
    Második: Ez a .trx (ez vissza állítja az alap értékeket)

    Ezután, de CSAK ezután rakd fel a firmware-t.
    Az *asus_mini.trx végződésű fájl flasheld a routerre. CSAK .TRX FÁJLT SZABAD FLASHELNI. A többi .bin kiterjesztésű fájlt CSAK a webfelületen keresztül szabad felrakni.
    Miután kész, webböngészőben megnyitod a webfelületet, megadod az uj admin felhasználónevet és jelszót. Ezután ujra fog indulni, és innentől van DD-WRT firmware-ed.

    FONTOS:
    ez egy mini verzió ebben az állapotban, ami mint a táblázatból látható NEM TARTALMAZ USB DRIVER-eket. Tehát hiába dugod fel a vinyódat, nem fog tudni vele mit kezdeni.
    Ezért kell egy olyan verzió melyben VAN USB támogatás.
    Mivel írod h számodra csak a torrentezés, és az hálózaból való elérés (Samba) kell. Neked a mini_usb teljesen jó. (Persze ha akarod választhatod a megát is ez az router elbírja)

    3. Beállítások
    Miután felraktad a mini_usb verziót az alábbi a dolgod:
    - JFFS2-t engedélyezed a webfelület Adminitration/Managment lapján. (Save, Apply)
    - JFFS2-t leformázod (Clean JFFS2 enabled, Apply Settings és nem a Save)
    - Reboot (Administration oldal legalján Reboot Router)

    Miután ujra indult a router:
    - USB drivereket engedélyezed. (Services/USB, itt mindent engedélyezz /minden enabled/ majd save, apply)
    - SSH engedélyezés (Services/Secure Shell, de et jól levan írva az általad linket blogon, konkrétan itt.
    - Reboot (webfelületről vagy mostmár SSH-n keresztül a reboot parancs kiadásával)

    4. HDD partícionálása: (Azt hiszem a hogyant megint csak megtudod oldani)
    1. 1024MB /ez lesz az /opt partíció/ Típus: Ext3
    2. 512MB /ez lesz a swap/ Típus: linux swap
    3. Össze maradék hely /ez lesz ahova letöltesz és amit hálózaton keresztül is elérsz/ Típus: Ext3

    Ezután feldugod a router-re (ha nem a routeren formázod) és ujraindiítod a routert.

    5. Optware installálása:
    - SSH-val (Putty) belépsz a routerbe.
    - kiadod (bemásolod) a következő parancsot: (ezután csak a parancsokat írom)

    wget http://www.3iii.dk/linux/optware/optware-install-ddwrt.sh -O - | tr -d '\r' > /tmp/optware-install.sh

    sh /tmp/optware-install.sh

    export PATH=/opt/bin:/opt/sbin:$PATH

    unset LD_LIBRARY_PATH

    6. Startup és Shutdown scriptek.
    Kell valami amitől elindul a samba és a torrent, valamint leáll az ujra indításnál.
    Ezek az általad linkelt blog-ból való scriptek. Minimálisan módosítva.

    mkdir /jffs/etc
    mkdir /jffs/etc/config
    vi /jffs/etc/config/optware.startup

    Tartalom:

    #!/bin/sh

    unset LD_LIBRARY_PATH
    unset LD_PRELOAD

    [ -e /opt/etc/profile ] && mount -o bind /opt/etc/profile /etc/profile

    if [ -d /opt/etc/init.d ]; then
    for f in /opt/etc/init.d/S* ; do
    [ -x $f ] && $f start
    done
    fi

    chmod +x /jffs/etc/config/optware.startup

    vi /opt/etc/profile

    Ez kerül bele:

    export PATH=/opt/bin:/opt/sbin:/bin:/sbin:/usr/bin:/usr/sbin

    reboot() {
    if [ -d /opt/etc/init.d ]; then
    for f in /opt/etc/init.d/S* ; do
    [ -x $f ] && $f stop
    done
    fi
    sleep 1
    /sbin/reboot
    }

    Ezzel gyakorlatilag meg is vagy alapozva. És innentől majdnem bármeik Oleg-ra írt leírást követheted a Samba és az általad választott torrent kliens instalálásában. Vagy az általad linkelt blog Samba és torrent leírását követve is jót kapsz.

    FONTOS:
    ezentúl ipkg helyett ipkg-opt parancsot használd. Erre mindíg emlékezz ha egy oleg-es leírást használsz ott ugyanis csak ipkg lesz írva.

    Ui: Az elején csak kis segítséget akartam adni, aztán nagyon belelendültem, közbe láttam h má nekiláttál oleg-et installálnni.
    Nembaj, azért legyen ez itt, hátha valaki erre bóklászik és dd-wrt telepítésben van problémája.

    [ Szerkesztve ]

  • .Anakin.

    tag

    válasz nandris #6677 üzenetére

    :wq csak simán, nem :w:q

    update:
    server string egy szó legyen, mer csak nézel majd h mért nem megy
    host allow sem jó így 192.168.X.0/24 ahol X az alhálózatod (valószínáleg 1 tehát 192.168.1.0/24)

    [ Szerkesztve ]

  • .Anakin.

    tag

    nah felraktam én is a Tomato -t. Maga a webfelület része teljesen okés, viszont bármit akarok futtatni aztmondja h "sh: programneve: Permission denied". umount, chmod, ipkg semmi se megy.
    Csak pár program működik (ps, mount, mc).

    Valami ötlet?

  • .Anakin.

    tag

    válasz mgrincs #6924 üzenetére

    Hm, érdekes a dolog. Úgy néz ki ha valamit kézzel elindítok akkor tök jó, de ha egy shell scriptet akkor amit az akar használni programot dobja rá h Permission denied.
    (legalábbis ezt szűrtem le) Se ipkg, se rc.unslung, se az init.d scriptek.
    De ha direkbe indítom pl. rtorrentet akkor jó.

    [root@RT-001731BF7034 root]$ /opt/etc/init.d/rc.unslung start
    /opt/etc/init.d/rc.unslung: line 10: [: Permission denied
    /opt/etc/init.d/rc.unslung: line 12: /usr/bin/dirname: not found
    /opt/etc/init.d/rc.unslung: line 12: echo: Permission denied
    /opt/etc/init.d/rc.unslung: line 13: [: Permission denied
    [root@RT-001731BF7034 root]$ ipkg update
    Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages .gz
    sh: wget: Permission denied
    An error ocurred, return value: 1.
    Collected errors:
    ipkg_download: ERROR: Command failed with return value 127: `wget -q -P /opt/ ipkg-UzLqPl http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/Packages .gz'
    [root@RT-001731BF7034 root]$ wget
    wget: missing URL
    Usage: wget [OPTION]... [URL]...

    Try `wget --help' for more options.
    [root@RT-001731BF7034 root]$ wget http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg
    /cross/stable/Packages.gz
    --2009-04-16 22:26:47-- http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/st able/Packages.gz
    Resolving ipkg.nslu2-linux.org... 140.211.169.169
    Connecting to ipkg.nslu2-linux.org|140.211.169.169|:80... connected.
    HTTP request sent, awaiting response... 200 OK
    Length: 113229 (111K) [application/x-gzip]
    Saving to: `Packages.gz'

    100%[======================================>] 113,229 34.4K/s in 3.2s

    2009-04-16 22:26:52 (34.4 KB/s) - `Packages.gz' saved [113229/113229]

    [root@RT-001731BF7034 root]$ ipkg install busybox
    Installing busybox (1.10.3-1) to /opt/...
    Downloading http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/oleg/cross/stable/busybox_ 1.10.3-1_mipsel.ipk
    sh: wget: Permission denied
    sh: rm: Permission denied

    [ Szerkesztve ]

  • .Anakin.

    tag

    válasz mgrincs #6928 üzenetére

    NVram törölve, új script létrehozva, mindehogy ugyan az.
    ami még furcsaság: ha felmount-olom azt opt partíciót hirtelen eltűnnek a színek.
    mármint ls nemszínesen írja ki a fájlokat.
    holnap lesz időm leformázom a vinyót meglátjuk mi a manó van úgy

  • .Anakin.

    tag

    válasz .Anakin. #6938 üzenetére

    Nah leformáztam az /opt-ot meg a swap-ot és azonnal jó minden.
    Úgyhogy jó ez a tomato, viszont nem mondanám h kompatibilis teljesen az Oleg /opt-jával.

  • .Anakin.

    tag

    válasz Intruder2k5 #6964 üzenetére

    nah jó, de a változó h működik-e vele szerintem nem nevezhető Teljes kompatibilitásnak. ÉN csak ennyit mondtam.

    másik:
    nektek is panaszkodik hogy nemtalája a dirname-et? (pl. ipkg)

  • .Anakin.

    tag

    válasz atesss #6990 üzenetére

    természetesen egy sima TFTP kliensel is csinálhatod. A firmware recover utility is egy tftp kliens csak butított direkt erre a célra.

    a .trx és a .bin között a fájl "header" beli külömbségek vannak. a .bin-el nem tud mit kezdeni , ezért kell előbb a .trx-et felrakni.

    célszerű a clear, recover , firmware 3-ast eljáccani mindíg amikor egy másik típusú firmware-re váltasz.

    A gyári firmware-ből lementett beállítások valószínűleg működnek másik gyári firmware-en is. thehát simán visszatölthető.
    Azt h az aktuális FirmWare-t hogy lehet backup-olni a routerről nemtudom. Ugy sejtem h sehogy egyébként. De ha valaki tudja engem is érdekelne.

  • .Anakin.

    tag

    válasz Intruder2k5 #7007 üzenetére

    pont hogy fordítva. Transmission kevesebbet eszik mint az rtorrent.
    Konkrét terhelést nem tudok, csak egyszer észrevettem h bizony ha fut a torrent kliens elkezd eltűnni a WAN sávszélem. Úgy hogy forgalom nincs. Tehát csak a terhelés miatt eshet.
    rtorrent, csak a program fut torrent nincs betöltve: speedtest 1 megabit-el kevesebbet mér
    Transmission: program betöltve: ugyan annyi
    Tranmsission torrent betöltve: 0.5-1Megabit-el kisebb sávszél
    Ezek alapján egyértelműen Transmission melett döntöttem. Nah meg találtam egy Oleg hozzászólást valmaeik fórumon, miszerint ő is ugy mérte h transmission kevesebbet eszik.

  • .Anakin.

    tag

    válasz sekli #7034 üzenetére

    azért ,más a te webfelületed mint a leírásba, mert te a transmissiond csomagot raktad fel, nem a transmission csomagot.
    a transmissiond egy régebbi kliens (1.42-es verzió) és régebbi webfelület.(vagyishát az még nem a transmission fejlesztők által létrehozott felület, az ujban van a hivatalos)
    Ugyan azt mindják a régi felület többet tud, számomra csak probléma volt vele mindig.
    Ahogy te is mondod nyomogattam össze vissza watchdog-ot, meg bypass-t.

    Szerintem az uj felület sokkal átláthatóbb, sokkal szebb, és bőven elég erre a célra.

  • .Anakin.

    tag

    Nah 2.jára fagyott meg a tomato :)
    Először teljesen, webfelületet se értem el. most pedig csak a WAN inferace állt be.
    Webfelület connect-re nem reagált semmit, gondoltam a modem fagyott be, ujraindítottam, mire láttam h az Ethernet led nem világít azaz a router oldalán volt az interface lehalva.
    Kár pedig ezen kívül teccik a dolog. Reméltem az elsőnél még h hátha csak valmai véletlen.

    Ui: Jah, ha jól emlékszem amultkor is akkor fagyott meg mikor USB vinyót elvittem, majd hazaértem és láttam h megvolt állva. Valószínűleg Samba lehet az oka, mert unmount script leállít mindent, lemountol az opt-ot, aztán a swap-ot is. TEhát egyedül a Samba marad ami az USB-t használná.
    Bárkinek hasonló tapasztalat?

    [ Szerkesztve ]

  • .Anakin.

    tag

    válasz Blackmate #7139 üzenetére

    elég. ha tartomány van meg adva, akkor is egyszerre csak egyet használ belőle.

Új hozzászólás Aktív témák