Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz Kitakat #13930 üzenetére

    Szia!

    Nekem az a gyanúm, hogy el kellene kezdeni körülnézni, hogy hol fogod megvenni az új winyót. Szerintem ez a "csattanás, vagy kattanás" nem túl egészséges, és nem hinném, hogy ilyet elő tudna idézni szándékosan akár az OLEG, akár az rtorrent, vagy a lighttpd.

    Talán még táphiba jöhet számításba... Ha van másik tápod, cseréld le, hátha segít.

    Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

  • Laca 012

    őstag

    válasz Kitakat #13930 üzenetére

    Az én vinyóm is sokszor csattan!!! (WD 2,5" 320GB) 2008. szeptember óta! :Y
    Ezt akkor teszi, ha nem seedel és semmi nem használja a vinyót! Ha pl. semmi gép nem használja belső hálóról és kihúzom a WAN kábelt, vagy kilövöm az rTorrentet, akkor az aktivitást jelző kék led abbahagyja a villogást és pár másodperc múlva már csattan is a vinyó.
    Ha áramszünet van és megszűnik a táp, akkor is csattan azonnal!
    Ha reboot-olok, akkor is, kb. amikor elalszik az air led..

    Elég kemény erős hang és sokáig én is nagyon megijedtem tőle. De aztán kiderült, hogy ez az a hang, attól van, hogy parkolópályára teszi a fejeket ha nincs adatforgalom! :K

    Tök röhely, mert előtte egy 60GB-os Fujitsu siemens vinyónál és utána egy 160GB-os samsung vinyónál nem csinálta, de azok nem is tették parkolóba a fejet. Aztán kiderült, hogy ez a WD valami fejlesztése. Amit az atomba vettem ugyan ez a széria csak az 500GB-os, az is csinálja, ha a tápellátás megszűnik.
    Ezt egyébként bizonyos WD noti vinyók zuhanás közben is megcsinálják, ha leejted őket. Van bennük érzékelő, és bizonyos G-erő felett minimális idő alatt (pár ms) odarántja a fejeket a parkolópálya műanyagja fölé, hogyha ledobod a notit ne karmoljon bele a tányérokba!!! :C
    Szóval a csattanás ha WD vinyód van, vagy olyan ami ezt tudja, akkor ez is lehet.
    (A vinyók forgásának a leállítása energiatakarékossági szempont miatt, az teljesen más, itt a forgás nem áll le!!!)

    Ezért pl. lehet félig meghalt táp miatt is! Lefagy a rendszer és mivel nincs forgalom, a vinyó berántja a fejeket parkolóba! :K

    Szóval azért még nem rohannék egyből vinyót venni!!! :N

    Mintha már panaszkodtak volna páran, hogy egy-egy rossz torrent indítása megfagyasztja a routert. Persze ha nekik nincs ilyen vinyójuk, akkor nem is csattan. És mivel nem üzemszerű leállásról-újraindításról van szó, persze "csekkol"..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák