Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #13535 üzenetére

    Hú, ez a script már úgy kellett nekem mint tanyára a villany!! :DDD
    Örök hála! :R
    Este meg megnézem a vsftpd-t is ahogy írtad, aztán referálok.

  • Laca 012

    őstag

    válasz ecaddict #13535 üzenetére

    Most a Dyndns beállítással küzdök, pontosabban már a CRON-nal.
    A leírásod alapján megcsináltam a file-t, és mivel nem volt /opt/etc/cron.hourly mappa, gyorsan csináltam egyet.. Ekkor kezdett gyanússá válni a dolog, hogy valami CRON ügyben sem lehet rendben nálam. Persze használtam a keresőt.. :K
    Aztán megint kerekre nyíltak a szemeim, és tízig számoltam, mert ismét belebotlottam valamibe, amit (legalább) 2féle módon konfigurálható és mindkét módon működőképes.. elvileg, de sokkal inkább alkalmas megkeverni az embert :W
    asus.ebond alapján a vnstat így fut 5percenként:

    Következő feladatunk, hogy ezt az adatbázis olyan formára hozzuk, hogy a mi esetünkben ezt php (a frontend) segítségével emészthető formába tudjuk hozni.
    Ehez a crontab segítségét vesszük igénybe.
    crontab -e parancs begépelésével adjuk hozzá a következő 4 sort, persze akinél nem ppp0 van, az cserélje. Fontos a sorrend, tehát a vnstat -u rész legyen a többi 3 előtt.
    */5 * * * * /opt/bin/vnstat -u
    */5 * * * * /opt/bin/vnstat --dumpdb -i ppp0 > /opt/share/vnstat/vnstat_dump_ppp0
    */5 * * * * /opt/bin/vnstat --dumpdb -i vlan0 > /opt/share/vnstat/vnstat_dump_vlan0
    */5 * * * * /opt/bin/vnstat --dumpdb -i vlan1 > /opt/share/vnstat/vnstat_dump_vlan1

    Ezt mondjuk nem igazán értem, hogy mi köze van a cron-nak a PHP-hoz, tudtommal a cron bizonyos feladatokat képes végrehajtani meghatározott időközönként. (Mint ahogy a dyndns scriptet is szeretném óránként lefuttatni) De elképzelésem szerint ez csak egy "félrenézett" fordítás.

    Nos amit hibásnak érzek nálam, az az, hogy létezik egyszer egy olyan crontab amit crontab -e segítségével érek el és lövésem sincs hol található, és létezik egy /opt/etc/crontab , amit megszerkesztettem és elmentettem nano-val és ami nem ugyanaz mint az előbbi, mert két különböző tartalom jön ki mindkettőre..
    Gondolom, ha úgy használom a cront ahogy Ti is, akkor a crontab-e -vel elérhető file-t törölni kellene, illetve valahol valami elérési utat is módosítanom kellene, hogy a CRON az /opt/etc/crontab -fájlból dolgozzon ?!

    Intruder2k5 leírása alapján létrehoztam az /opt/bin/run-parts fájlt is, nehogy az hiányozzon neki, illetve csináltam 1perces könyvtárt és bejegyzést is, de ez gondolom most lényegtelen....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák