Új hozzászólás Aktív témák

  • mgrincs

    tag

    válasz siemensfun #6184 üzenetére

    Hello,

    en sikeresen feltelepitettem mindent torrent-ig Tomato-ra, amik a leirasban szerepelnek.
    Nem tudom, hol akadhattal el, de roviden:

    nem ipkg.sh van, hanem ipkg(/etc/ipkg.conf-ot letre kell hozni)
    Elsonek a busybox-ot rakd fel, mert egy par applet nincs a tomato-s-ban(dirname, az update-alternatives hasznalja, nice, seq a torrenthez, meg meg a jo Isten tudja mi.)
    Ezek utan a leirasokat kovetve, fel kell tudd rakni az osszes tobbi cuccot.
    Persze peldaul samba, ftp mar nem kell, csak el kell inditani, de ha nem tetszik a web-en allithato parmeterhegy, meg mindig megszerkesztheted a megfelelo config file-t, es elinditod kezzel.
    Ha megsem menne, megprobalok egy rovid tutorial szerut kinyogni, es kozzetenni.
    Egyebkent fenyesen mukszik, JFFS ala lehet config fajlokat pakolni(nem csak 64k, bar az is eleg kene legyen), nem kell a flashfs-sel bajlodni, csak odateszed a file-okat es kesz. A JFFS-be fel tudod rakni az oleg-es busybox(binaris-t)-ot is ekkor a filesystem check-et is innen lehet futtatni(merthogy az installalt busybox meg ekkor nem szabad menjen), vagy a tomato-bol rakod fel a megfelelo verziot, ami tartalmazza a filesystem utilokat.
    Szoval ahogy elneztem minden ugyanaz mintha oleg-ed lenne, csak kicsit mas :)).
    Ha meg mindig nem menne, akkor legalabb a lepeseket, amit csinalsz ird le sorban, es a hibauzit, amit kapsz.
    Miki

    http://www.youtube.com/watch?v=HkTa3-ZZbD8

Új hozzászólás Aktív témák