Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bélabácsi

    tag

    válasz thomboy #907 üzenetére

    Sziasztok!
    Néhány napja vettem egy ASUS M2N-SLI Deluxe lapot, és frissítettem a BIOS-t a legújabb 0903-as verzióra. Sajnos a kezdeti gyerekbetegségek nem oldóttak meg, jelenleg a konfig az alábbiakból áll:

    - WD 250 GB IDE HDD + IDE==>SATA átalakító az alaplap SATA1-es portján
    - Plextor DVD író az IDE csatornán
    - Geil 2x512 DDR2 667 DualChannel RAM
    - AMD 64 3200 CPU

    A Windows boot során néha egy kék halállal elszáll a végtelenbe, Linux LiveCD-k pedig mindig a hardverfelismerés fázisában valahol megfagynak (ha jól sikerült értelmeznem, akkor a HDD/CD drive felismerésekor. Mindezek után szinte biztosra veszem, hogy a lap drive kezelése még messze nem tökéletes. :) :F

    Semmi overclocking-t nem használok és egyelőre nem is tervezem. A MemTest 24 órás futtatása sem jelzett hibát. A BIOS-ban jelenleg minden AUTO / Default értéken van.

    Van-e valakinek a 0903-as BIOS-al hasonló tapasztalata? Vagy a BIOS downgrade esetleg segíthet?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Bélabácsi

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz bnss #965 üzenetére

    Sajnos az átalakító nélkül még rosszabb a helyzet, azt már utólag raktam rá. Átalakító nélkül ugye mindkét eszköz az IDE csatornán van - ekkor kezelte ugyan a LiveLinux (és egyébként a vinyót is itt formáztam meg), de a Windows időnként elhalt a boot során némi kék halállal, valamint a boot során (miután a BIOS a boot sequence-et végigjárja és rábukkan a vinyóra) gyakran megjelent egy ''Disc read error'' hibaüzenet. CTRL + ALT + DEL és vagy jó lett vagy nem :F

    Bélus

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz szacsee #973 üzenetére

    Sziasztok!

    Köszi az értékes hozzászólásokat az IDE-SATA problémához..már egyre inkább azon vagyok, hogy végleg leköltözöm a PATA channel-ről. Az M2N-SLI Dlx tulajdonosokat kérdezem, hogy szerintetek ezt majd valamikor azért egy BIOS frissítéssel orvosolni lehet, vagy mélyebb hardver szinten lehet a probléma vajon?

    Aki jelenleg ilyen alaplapot használ (ASUS M2N-SLI Dlx nForce570), annak SATA eszközökkel működik minden hibamentesen? Mik a tapasztalataitok?

    Köszi

    Bélabácsi

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Inkább csak azért, hogy megéri-e beruházni ismét számos alkatrészbe, hogy sikerüljön kielégíteni e kicsit finnyás alaplap minden kívánságát, vagy inkább dobjam ki jobb kézzel bal váll fölött és vegyek egy M2N32-SLI lapot? (Bár ez utóbbit nem érzem túl költséghatékonynak :) ) Mit kezdek a M2N-SLI -vel?



    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    válasz thomboy #992 üzenetére

    ''Igen, működnek! Van két!!! azaz KÉT darab IDE-s wincsim (na meg egy SATA2) és mellettük egy NEC-író IDE-s ugyancsak SATA átalakítóval''

    És a PATA csatornát nem is használod? Minden eszközöd átalakítóval megy?

    Üdvözlettel: Bélabácsi

  • Bélabácsi

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég sikerült beszereznem egy M2N-E SLI Deluxe lapot, és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem Hozzátok:

    Hogyan lehetne megszabadulni ettől a nagyon vacakra sikerült ForceWare Network Access Manager-től??? Nemrég készítettem egy G4L image-t a Windows XP-mről, és nincs kedvem csak azért újratelepíteni az egészet. :O
    Arra is gondoltam, hogy megpróbálom eltávolítani az egészet és kézileg telepíteni az Ethernet drivereket, enélkül a förtelmes program nélkül...akkor hátha visszakapom a jól megszokott ''Special'' fület az interfész tulajdonságainál.

    Ugyanis szükségem volna a hálózati interfészek beállításainak finomhangolására és eddig nincs túl sok jó tapasztalatom a webes felülettel. Bármit is állítok az aktuálisan használatban lévő interfészen, azt mondom, hogy ''Apply'' ekkor jön is a figyelmeztetés, hogy megszakad a kapcsolat a webes kiszolgálóval, frissítsem, ha készen van. Ám arról nem volt szó, hogy elsötétül a kép, és kikapcsol a gép. :F
    Aztán rájöttem, hogy valószínűleg ezeket a beállításokat nem úgy kellett volna módosítani, hogy Skype, WinAmp, és miegymás fut közben, ami mind a hálózati kapcsolatomat használja. :)
    Következő próbálkozásnál már figyeltem erre, szinte minden futó programot és szolgáltatást kilőttem, ami nem ide való. Ekkor ismét beállítgatom, ''Apply'', majd ugyan nem fagy ki, de a bal oldali listában az Ethernet Interface #1 ''Unknown'' státuszba kerül és minden beállítás elvész. Azután látom, hogy ez a szerencsétlen letiltotta a ''Network Bus Enumerator'' nevű hardverelemet az eszközkezelőben, így ''Disabled'' állapotba került az interfészem is...
    Bocsi, ez hirtelen egy kicsit töményebbnek hangzik, de ha valaki találkozott már hasonlóval, akkor kérem ossza meg a tapasztalatait.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Üdv: Bélabácsi

    Üdvözlettel: Bélabácsi

Új hozzászólás Aktív témák