Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Pakmara #56007 üzenetére

    Fentről nem nagyon lehet másként megoldani szerintem mint úgy, hogy egy kártya nem fogyaszthat valamennyi Wattnál többet. Mivel iparági standard a TDP, ezért azt lenne érdemes szabályozni.
    (Persze nyilván rögtön kivételt képeznének a professzionális, HPC piacra készülő kártyák.)

    Ugyanígy lehetne szabályozni a közforgalomban kapható PSU-k maximális teljesítményét.

    Én nem mondom, hogy ezek jó megoldások, csak azt, hogy mit gondolok, hogy mit tehet egy hatóság.

    A másik lehetőség okos mérő eszköz használata, ami lassan kötelező lesz. (Az NAV online pénztárgép kötelező bekötésének hatására emlékszel?) Ha a háztartásod konstans magas, a környezetedtől, vagy más átlagtól eltérő jellegű fogyasztást mutat, akkor kiszállnak megnézni, hogy mit csinálsz. Persze kijátszhatod a vizsgálatot, ha bemutatod, hogy van három gyereked, akik váltott műszakban játszanak a gamer szobában.

    Én nem mondom, hogy ez igazságos. Mert az otthoni mondjuk 800W-os gép, ha tényleg játékra használod és nem 24 órás számításra (bányászat), akkor valószínűleg lényegesen kevesebbet fogyaszt, mint más ipari célok.
    Olyan ez, mint a szokásos környezetvédelem. Te vegyél másfél-kétszer annyiért elektromos autót, amivel némileg csökkented, de inkább a városon kívülre helyezed a szennyezést, vagy biciklizz vagy tömegközlekedj és akkor a károsanyagkibocsátásért felelős (hasamraütök) 10-15%-ot megfeleztük, miközben a repülők égetik a kerozint, a közúti teherszállítás "gazdaságosabb", mint a vasúti, a kínából érkező hajók.... stb. Németország lignitet éget és a pl a Mátrai erőmű is azután kezd szivárogni és veszteséget termelni, hogy ez előző tulaj meglépett sokmilliárd nyereséggel. De Te ne vegyél 500W-nál többet fogyasztó gépet.

    Vagy a másik a covid kapcsán: Te maradj otthon és viselj maszkot még otthon is. De hát az olimpia nem maradhat el. Te nem mehetsz le legurítani egy sört a kocsmába. De a miniszterek tarthatnak beszédet maszk nélkül 100 fős közönség előtt és meccset is lehet tartani többezer fős stadionban.

    Ezzel együtt én helyesnek gondolnám a korlátozást.
    Tudjuk, hogy a CPU-k és GPU-k esetében is az utolsó 10% teljesítmény teszi hozzá a felső 30-40% fogyasztást. Nem helyes, hogy a cégek az egymással való néhány százalékos versengést a környezet kárára teszik meg.
    (De ezt mondjuk TDP limittel nem fogják megoldani)

    [ Szerkesztve ]

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák