Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devas

    őstag

    válasz szasanyi #27358 üzenetére

    Wattmanban 3 kattintás és hűvös/halk bármelyik kártya.
    Gyári értéken meg szerintem az egész 500-as széria meleg/hangos, mivel ez kábé a 400-as széria + OC.

    Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

  • HSM

    félisten

    válasz szasanyi #27358 üzenetére

    "Minek is cserélnél RX580 Nitro+ kártyát Rx580 AORUS-ra?"
    Próbáltam egy smiley-val jelezni, tessék ezt egy hatalmas adag iróniával értelmezni. ;)

    Mondjuk egy 1070Ti-ről azért rendesen lefelé lépés egy Rx580, a 1070Ti szintjén inkább a Vega 56 van, bár gondolom ezt a vonatkozását átgondoltad a dolognak. :B

    (#27360) Devas: Természetesen igen, csak kérdés, milyen órajel (teljesítmény) mellett következik ez be. :DDD
    Nem minden 580-as kártya meleg/hangos gyári értéken, az 580 Nitro a gyári, nem OC 1340MHz-es BIOS-ával kifejezetten halkan és hűvösen tudott dolgozni, csak berakod a gépbe, és már fülig is érhet a szád. :K

    Szóval, hogy miért írom ezt, borzalmasan jól skálázódik a GPU. Ezt szemléltetendő lőttem 3 Superposition benchet 1080P Extreme presettel, GPU-Z-ben mérve. Azt hiszem, elég sokat elárul erről a GPU-ról, és hogy miért gondolom azt, hogy 1200Mhz környékén kb mindegy is, hogy milyen hűtő van rajta, egy jobb hűtő már 1340-en is meghűtheti, de komolyabb OC-hoz már durva hűtős verzió kell. A kártya RX580 Nitro 8GB, zárt, halk de szellőző gépházban, teljesen gyári, alap beállításokon, feszültségen 1250, 1340 és 1411Mhz-en, a gyári "Nitro" BIOS-ával, WattMan-ból állítva be a maximális órajellépcsőt, és maximális áramfelvételi korláttal.

    Szerintem a maximális GPU fogyasztáson, ventilátorfordulaton és hőfokokon tökéletesen látszik a "skálázódás". :K Persze, jogos érv lehet, hogy általában lehet alul feszelni a kártyákat, de szvsz az arányokon ez nem sokat változtat, illetve azzal már sokan nem szívesen vacakolnak.

    (#27361) szasanyi: Ez a mérés neked is érdekes lehet, ha halk, hűvös kártyát akarsz magadnak varázsolni. :D

    (#27362) Runo: Nem lőnél egy ilyen Superposition GPU-Z mérést alapórajelen, alapfeszen, gyári ventiprofillal, ahogy én is, egy végeredmény pontszámmal együtt? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés