Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Driss_

    csendes tag

    válasz acsati #9 üzenetére

    Szia!

    Röviden: igen, ha a Resize canvas -szal csinálod akkor sajnos az minőség romlással jár.

    Azonban ha azon a képen egy termék van, akkor azt Selection Brush Tool -lal [W] másold ki egy új layerbe, és helyezd át egy számodra megfelelő méretű (színű/hátterű) rectangle -re. Így akkorában tudod azt a termékképet exportálni amekkorában számodra megfelelő.

    Ha jól értettem amit írtál! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Driss_

    csendes tag

    válasz acsati #11 üzenetére

    Határozottan jó választás volt az AP! :)
    File / New Batch job -bal sok képet kezelhetsz. Ott megadod, hogy mit szeretnél (jelen esetben a képek szélességét vagy magasságát állítani) és tömegesen elvégzi.
    Az Align nem befolyásolja a kép minőségét, az csak pozicionál.
    Megkérdezhetem, hogy milyen DPI -jal rendelkeznek azok az ominózus képek?

    Szerintem ez mindenki programja aki ilyen vagy olyan formában dolgozik képekkel. Igaz, hogy van egy működési elve a programnak, de mivel megszámlálhatatlan tutorial van hozzá ezért hamar elsajátítható. ;)

  • Driss_

    csendes tag

    válasz acsati #13 üzenetére

    Nekem először az Adobe Illustratort váltotta az Affinity Designer, és kb 1 hónap után nem volt kérdés, hogy a Photoshop mehet a kukába.
    Sokkal kisebb gépigénye van az Affinity alkalmazásoknak, sokkal fluidabb egy kevésbé izmos gépen (bár nekem csak a Mac -es verziókkal van tapasztalatom).

    Erre a feladatra a "Batch job" lesz a legegyszerűbb/leggyorsabb!
    File --> New Batch job --> "Add" gomb --> kiválasztod a szerkeszteni kívánt fájlokat --> Bepipálod az(oka)t a formátumo(ka)t amiket akarsz, és beírod a kívánt szélességet és magasságot --> "..." gombot megnyomva tudod még jobban testreszabni az exporttal kapcsolatos paramétereket. (ha jpeg -ben fogsz exportálni akkor a Quality állítsd át, mert 85 a default.
    Az Output részben megadod, hogy hová akarod exportálni és már mehet is! :)
    Tudsz hozzáadni Macrokat is, de arra ehhez neked nem lesz szükséged.

    Ha elakadsz a Batch job -bal kapcsolatban: https://affinity.help/photo/en-US.lproj/index.html?page=pages/SizeTransform/imageSize.html?title=Changing%20image%20size

    Remélem tudtam segíteni!

  • Mikemend

    senior tag

    válasz acsati #13 üzenetére

    Annyit tudok mondani, hogy én évekig Gimpeztem, aztán jött az Affinity, és kábé két hét ismerkedés után a Gimpet már csak arra használom, hogy a PNG-ket automatikusan körbevágjam (ezt részben hiányolom az Affinity programokból, mert bár van Rasterize and Trim, de exportnál figyelni kell, hogy a kijelölt réteget mentsem, ne az egészet).
    Mindhárom Affinity megvan nekem, és imádom, hogy a Publisherben egy-egy kattintás a Designer vagy a Photo felületére, eszközeire váltani, de ha teljesen át kell vinni a cuccot, akkor is egy menüpont kattintás és már nyílik is a program.
    A Live filterek pedig zseniálisak, a GIMP-ben ezt már nagyon hiányoltam anno, ezért nem is térek vissza rá.
    Összességében már csak Affinity, semmi más, egyelőre örök szerelem. :D :))

Új hozzászólás Aktív témák