Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Peter789 #484 üzenetére

    Nekem a jffs2 lenne szimpatikusabb, ha maga a kernel is azon lenne, nem külön particionálatlan területre íródna fel LZMA-ba tömörítve. Nem tudom ezt miért nem oldották még meg, hogy mehessen így. Nekem pl. ~1.6Mb mega szabad helyem van, így szerintem elférne az a kernel ott is, és úgy sokkal szebb lehetne, ha mindent, még a kernelt is tudná frissítgetni a csomagkezelő, mint az asztali linux rendszereken. Még a flash memóriát is kímélné így, hogy a jffs2-ben van wear leveling, és nem kéne minden frissítéshez újraírni az egész területet.

    Na jó, mondjuk én is csak azért frissítgetek heti szinten, mert ez az első OpenWRT-s routerem, és kisebb hobbi lett belőle, hogy játsszak a build konfiggal, csiszolgassam magamnak, stb. És ami azt illeti ebben a verzióban amúgy is mindig újraírnám a flash-t, hisz minden csomagot más GCC beállításokkal fordítok, mint ahogy a snapshot mappában vannak (saját online repót pedig csak nem csinálnék azért, hogy utána onnan frissítgethessen a csomagkezelő...).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák