Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emlekmas

    tag

    Mikrofonos fejhallgatómmal van egy kellemetlen problémám/jelenségem.
    Csak TS-re használom, és legtöbbször úgy, hogy a füles nincs bedugva, csak az asztalon van előttem, és csak a mikrofonját használom, a "bejövő" hangot a hangfalról hallgatom.
    A hangfalakat elfordítottam, hogy ne nézzenek az asztalom felé, és ne gerjedjenek össze közvetlenül.
    A TS-t push-to-talk üzemmódban használom, tehát nem kellene, hogy hang menjen ki a mikrofonról alap esetben.

    Ennek ellenére ha egy bizonyos hangerőszintet átlép a hangfal mondjuk filmnézés közben, akkor az egész rendszer durván begerjed akkor is, ha TS nincs is bekapcsolva. Illetve a mikrofon jelét ilyenkor is kikeveri a hangfalra, mert ha megkocogtatom, akkor a hangfalból rendesen dübörög vissza.

    Hogyan tudnám ezt a problémát orvosolni külön befektetés nélkül? Valami beállítási gubanc van a TS-ben/oprendszerben (win8)?

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz emlekmas #7260 üzenetére

    A kályhától indulva: miért jó, ha egy fejhallgató usb csatolású? USB-n kisebb az innen-onnan összeszedett zaj?
    Ha egy fejhallgató usb-s, és azon mikrofon is van, akkor a minden jelet az usb-n küldözget, vagy a mikrofonnak akkor is külön jack dugója van?

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz dudika10 #7276 üzenetére

    Ha tehát nekem van (illetve csak volt, mert az asszony lenyúlta a munkahelyre, miután a leváló műbőr borítást maradéktalanul lepucoltam róla, hogy ne a fejünk legyen vele tele) egy ősrégi Sennheiser hd202-esem, ami helyett az utóbbi időben egy irtógagyi mikrofonosfülest használok,azt is főleg mikrofonnak, de annak is lemállott a kagylóburkolata...(fel csak akkor teszem, ha a család/gyerekek körülöttem mászkálnak, és a TSből ömlik a jómagyarkultúrbeszéd, vagy nagyon késő van), mert egyébként egy creative s750 adja a hangot a szobában, akkor milyen fülhallgatót lenne érdemes választanom? Főleg játék, film, beszéd (! TS-en néha érthetetlenek az emberek, összeolvadnak a hangok)) és néha (ritkán) éjszaka zene, amikor a 750 már felejtős alacsony hangerőn is. Ami tuti, hogy érzésre tényleg elég lehet nekem is a sima sztereó.

    Az a gondom jelenleg az audio rendszeremmel, hogy a mikrofon jackdugóját hiába dugom bele a creative asztali vezérlőjébe, nem megy hang a gép felé, tehát azt mindenképpen a gép hátuljába kell dugni (macerás, éráadásul ahogy írtam korábban, hajlamos begerjedni, ha bennfelejtem. A fülest viszont lehet az asztali vezérlőbe csatlakoztatni, csakhát a két aljzat között majdnem nagyobb a táv, mint amit a mikrofonosfüles két jack végpontja át tud ívelni "erős fizikai behatás" nélkül. Ezért merült fel, hogy talán usb lenne nekem jó, mert az van a gép elején is. Bár akkor meg nem lehet külön csak a mikrofont használni, feltételezem én. De a minőség miatt akkor mindenképpen jack dugós legyen, ha jól értem.

    Karakterisztikában az elvárásom lehet az s750 mélynyomója miatt ilyen egyértelmű, de azt vettem észre, hogy általában mindenről lehúzom a mélyet, az ekvalizert zene és filmlejátszóknál is általában egy jobbrólpofonvert szinuszhullámnak szoktam beállítani (a nagyonmély tartomány majdnem nulla, ami aztán 2.5-5 kHz környékén éri el a maximumát, és onnan gyengén csökken a magas tartományban.

    Szóval szerintetek mi lenne a praktikusabb? Egy másik hd 202 és egy asztali mikrofon (talán jobban szűri a környező zajokat és a hangfalak miatti visszhangot is, mint a gamerfülesek mikorofonja) kikapcsolóval? Van valami másik alternatíva 15eFt körül?

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    Ja, azt elfelejtettem írni, hogy hogy valami zárt rendszer lenne a preferált, mert ha már kell a füles, akkor tényleg a háttérzajt kell kiszűrni, illetve minél kevesebbet kiengedni éjszaka. Azt megtapasztaltam, hogy mindkét fülesnél eléggé zavar a külvilág hangja, mióta a műbőrbevonatuk megadta magát. Illetve az is igaz, hogy a 202 is nyomta a fülem szélét egy idő után, pedig nincs nagy fülem.

    Lehet egy fülbedugós bigyó is jó lehetne? De gondolom azoknak meg hangzásviláguk még gázosabb, mint az olcsó nagyobb füleseknek.

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz Tsebacsi #7283 üzenetére

    Ezek között a fülbedugósak között létezik olyan, ami mikrofonos is? Van ilyen telefon-fülesem, de az FAIL, mert csak az egy dugón kezeli le a mikrofont meg a sztereó-hangszórót, az alaplapomra meg külön kell a füles meg a mikrofon jackot dugni.

    Illetve a fülbedugósaknál milyen impedancia az általános?

    (Ugye az alacsonyabb impedanciás az piszkálás nélkül hangosabban szól ugyan arról a kimenetről?)

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz Tsebacsi #7358 üzenetére

    Alaplapi kimenet az milyen impedanciásat igényel általában? Feltételezem akkor oda kell a 16 Ohm (fej és fülhallgatóra is igaz ez az érték).

    Illetve nem találom sehol, hogy a Creative s750-hez mi lenne az optimális, ha az asztali távirányítójába akarom csatlakoztatni... :F de ott talán lesz viszonyítási alapom, ha valahol megtalálom a ostani noname fülesnek a dobozát (hátha rajta van az impedancia), mert az most halk...

    [ Szerkesztve ]

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

  • emlekmas

    tag

    válasz Tsebacsi #7360 üzenetére

    Akkor nincs más hátra, hazahozatom az asszonnyal a sennheiser 202-t, oszt meghallgatom azzal is, hangerőpiszkálás nélkül az mekkorát szól.

    szerk:
    Akkor azokat a füleseket, amiknek normál méretű jack-dugója van, de 32 Ohmosak, akkor kerülnöm kell...

    [ Szerkesztve ]

    i5-3570K, ninja, asrock z77 pro3, 2*4 gb corsair vengeance, sapphire 7950, samu 120 ssd, 2*500Gb WD green, gigabyte IF333, corsair GS 600, valamilyen Labtech bill, Logitech G500, Creative S750

Új hozzászólás Aktív témák