Az első Cégek éjszakáját az online térben rendezik meg szeptemberben 24-én

Már nem kell sokat várni a rendhagyó karriernapra: 2020. szeptember 24-én 3D-s technika segítségével, virtuálisan nyílnak meg budapesti cégek kapui, hogy megmutassák igazi arc(ulat)ukat. A programok ingyenesek, de előzetes regisztrációhoz kötöttek – szeptember 15-től erre a Cégek Éjszakája virtuális platformján lehet sort keríteni.

- Annak érdekében, hogy minél nagyobb biztonságban szervezzük meg az idei rendezvényt, úgy döntöttünk, hogy hibrid megoldás helyett a Cégek Éjszakája teljesen átköltözik az online térbe – mondta el Deák-Nagy Csilla, a rendhagyó karriernap főszervezője. Azt is hozzátette: a virtuális tér egy érdekes próba. A jövőben lehetőséget adhat a rugalmasabb munkavégzésre, a távmunka egy továbbfejlesztett verziója lehet. A résztvevő cégek innovatív programokkal várják a látogatókat, akik az előzetes regisztráció után, a rentIT által fejlesztett, 3D-s, virtuális platformon keresztül kapcsolódhatnak be az eseménybe szeptember 24-én, délután négy órától éjfélig.

- A rendezvény célja, hogy a résztvevő vállalatok – amelyek elsősorban az informatikai, gazdasági, szolgáltatói szektorból kerülnek ki - megmutathassák, milyen értékeket képviselnek, hogyan dolgoznak, milyen jövőt nyújtanak a kollégáiknak. Itt a helyed, akár pályakezdő vagy, akár több éves tapasztalattal rendelkezel és beszélsz angolul. Lesznek digitális workshopok, előadások, online beszélgetések, játékok. – mondta Deák-Nagy Csilla. Teljesen biztos, hogy érdekes programokban nem lesz hiány.

A GE Healthcare orvosi képalkotó, monitoring berendezések és digitális technológiák vezető szolgáltatójaként a beteggondozás és ellátás új korszakát vetíti előre. 50 000 alkalmazottal, 100 országban van jelen és olyan IT szakemberek, szoftvermérnökök érdeklődését várják, akiknek fontos, hogy munkájukkal másokon segítsenek.

Az IBM munkatársai a digitalizáció kihívásai, a mesterséges intelligencia, illetve az IBM Budapest Lab-ben folyó kutatás-fejlesztési tevékenységekbe nyújtanak betekintést, míg a BCA tanácsadó cég fejlesztői bemutatják, hogyan lehet szoftver-robotot készíteni és milyen feladatokra érdemes is.

A Veeva-nál felhő-alapú vállalati szoftvertermékeket fejlesztenek és szolgáltatnak a legnagyobb vállalatoknak a gyógyszer-, biotech- és vegyipar, valamint a kozmetikumok és fogyasztási cikkek iparából. Ügyfeleik vakcinákat, életmentő gyógyszereket és életminőséget javító termékeket gyártanak és forgalmaznak. 2007-es alapításuk óta szoftvereik gyökeresen átformálták ezen iparágakat, lehetővé téve a kritikus termékek és szolgáltatások gyorsabb piacra vitelét.

Az este az amerikai Virbella platform konferenciatermében zárul, melyet a Global Startup Awards biztosít a rendezvény résztvevőinek.

Az érdeklődők szeptember 15., 15 órától tudnak regisztrálni vendégként az ingyenes rendezvényre a Cégek Éjszakája weboldal „Regisztráció” menüjének segítségével: http://cegekejszakajabudapest.hu/wp/jelentkezes-2/