Keresés

Aktív témák

  • Arpee78

    senior tag

    válasz D.Orion #28506 üzenetére

    Egy maxos Patton és loltraki játszik plattonban. Van még egy MS1 az ellenfélnél, egy bokorban ücsörög a pálya egyik végén, a Patton a közelébe kerül és észreveszi. A pálya másik végén a loltraki látni fogja az MS1-et, függetlenül a loltraki látótávolságától. De, pár feltételnek teljesülni kell: 1. A Patton, loltraki párosnak rádió hatótávolságon belül kell lennie 2. A loltraki és MS-1 között semmi látást akadályozó dolog nem lehet(domb, épület, stb), bokor, fa nem számít. 3. Az MS-1 loltraki távolság a view rangenél kisebb legyen.

    Ez a view range: View Range is limited to a square of 1000m by 1000m aligned on the axis of the map. It limits the drawing of detected tanks by you or over radio.

    Legalábbis én eddig ebben a hitben voltam. Most egy pro megerősíthetné vagy lerombolhatná hitem.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Stauffenberg #28516 üzenetére

    Tudom, hogy a fizikai látótávolságól van szó. A rádió hatótávja külön dolog, azt most hagyjuk. A fizikai látásból viszont van kétféle. A view range és a spotting range.

    There are TWO critical components of this: View Range and Spotting Range. View Range is how far you can see tanks in game, spotted by you or by someone else over radio. But spotting Range is the actual range you can detect an enemy.
    View Range is limited to a square of 1000m by 1000m aligned on the axis of the map. It limits the drawing of detected tanks by you or over radio.
    Spotting Range is strictly limited to a circle of 500m of radius. It limits the detection of tanks.

    A te példádban vagy valami akadály lehet pl domb, v. az említett view range-en kívül voltak már az ellenfelek.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Stauffenberg #28519 üzenetére

    Nem a periszkópjának köszönhetően látott el ekkora távolságra. Egy csapattárs mutatta neki az ellen tankot, vsz ami a H0-ban volt.

    Ha csinálnak egy tökéletesen sík akadálymentes pályát, rátesznek egy maxos pattont(periszkóp, optika, csoki, stb) és egy maust. Na ez a Patton 500 m-re veheti észre a felé közeledő Maust. Hiába az alap 480 m-es látótáv, a periszkóp. 500 méter lehet a max, ez a spotting range.

    Ha két Patton és a Maus van? A maus a pálya sarkában, tőle nem messze az egyik Patton. A két Patton egymás rádió hatótávjában, a pálya sík, nincs domb és bokor. Plusz a Maus-tól távolabbi Patton a Maustól kevesebb mint 500 m-re van délre/északra/keletre/nyugatra. Vagy pedig kevesebb mint 707 m-re átlósan (délkelet/északkelet/...)

    Ha megnézed az Orion által linket képet, ott is átlósan van az általa látott célpont.

    Röviden: a spotting range maximum egy 1000 méter átmérőjű kör lehet aminek a tankunk a közepe. A view range pedig egy 1000x1000 méteres négyzet, aminek szintén a tankunk a közepe.

    Apró keveredés van a szavak között. A Wot Wiki-s oldal szerinti spotting range kb ugyanaz mint tankok adatinál lévő view range.

    Szóval akkor lenne igazán érdekes egy ilyen "meglátás", ha 600 valamennyi méter helyett több mint 707 méterre történik.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz D.Orion #28521 üzenetére

    A te rádiód semmilyen kapcsolatban nincs az ellenfél tankjával, nem fogja annak adását. A rádióval csak a saját csapattársakkal kommunikálhatsz, már ha megvan a hatótáv. Ha megvan, megmondhatják neked az ellen pozícióját, ez történt a te 600 méteres esetednél.

    Nem vagyok többé PHE tag: Úgy gondolom megfelelő ok nélkül kértél végleges ban-t a nickemre, ezért nem kívánok veled egy Klánban játszani. :(

    Szerinted majd a modik az én szavamra csak úgy végleges bant osztogatnak? Természetesen nem akarnám a végleges bant, de egy végleges elnyugvást részetekről igen. Lehet diegho jobban szította flamet, nem olvastam minden hszt, de nem úgy tűnt te oltani akarod.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Rém #28613 üzenetére

    Ez könnyű tank, az AMX 13 75 kínai megfelelője. Páncélzat ahhoz az MM-hez nem sok, ráadásul viszonylag lassú. 6-7-es med-ek és a 7-es heavyk fogják sokat látni és ölni, kioszt némi sérülést nekik a jóféle ágyújával és hamar el is pusztul.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz marked one94 #28621 üzenetére

    Szerintem T8-T11 közötti csatákba kerül, de a Type59 esete alapján a T12 sem kizárt. A prem tankoknak azért jobb az MM-jük mert rendszerint gyengébbek a fullos nem prem tankoknál. Ha ezt az új Typeot olyan erősnek találják mint a fullos AMX 13 75-öt akkor az MM-je is olyan lesz.

    Elég széles a T6 light tankok MM spreadje, így nem lesz 6-8 egy oldalon, mint a Type59-nél volt. Biztos ez lehetett a T59-T62 váltás oka.

    (#28625) Eagle16 De az is lehet, hogy olyan lesz mint az AMX40. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Fandango #28628 üzenetére

    Erről Jelenleg, Tier1 és Tier13 közötti csatákban játszhatunk. Ha jól tévedek Vhw is félreértette.

    (#28630) Rém A magas darabszám volt a baj egy oldalon, ezt akarják megoldani(mérsékelni).

    A Type59 3 szinten(9-10-11) a Type62 5-ön fog létezni (8-12), remélem.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz vhw #28632 üzenetére

    A Type59-et az erejének megfelelő MM beosztásba tették a bevezetésekor, legalábbis úgy gondolhatták. Eladtak belőle sokat, lett sok Type59, akár 6-8 db egy csatában, ráadásul jött a Type59 OP sírás. Erre volt reakció az MM beosztás növelése a WG részéről. De még ez sem volt elég, így módosítják a Type59-et Type62-re.

    Ha a WG célja a tankok változatossága a csatákban – azaz ne legyen 6-8db egy csatában – akkor a Type62 erre pont jó egy széles MM spreadel és gyors halálozással. Ezt a reinkarnációt meghagyják a legjobb kredit farmolónak(viszonylag drágán, ~6k gold). Az új prémium T34-et – amit ingyen kap a nép – pedig szétnerfelik, a Löwe/KV-5 tankoknál gyengébbre, ehhez nem is kell sokat rontani rajt, csak a 120-as ágyút.

    A WG fejlesztők fejével próbálok gondolkodni, ez lehet halott ötlet. :)

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Rém #28640 üzenetére

    Ez ugye light tank. Diegho rádcáfolhat, igaz diegho jobban játszik az átlagnál, de akkor is. Link

    (#28641) Paul119 Ha a T34-re gondolsz, nagyon legyengítve lesz prémium várakozásom szerint. Az ágyú, ha marad is 120, biztosan gyengébb lesz, a többi meg marad változatlanul a tankon, max a motort is gyengébbre cserélik. Akinek a garázsában van, ingyen kapja.

    Vagy mit butítottak szét utólag? A Type59-et biztos nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz D.Orion #28671 üzenetére

    "Ui.: Jut is eszembe T6 században vajon mennyi lesz belőlük?" Egy sem, mert T6 light nem lehet T6 században.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Iron Funeral #28864 üzenetére

    Ha nem túl nagy kérés és be van kapcsolva nálad a replay, megosztanád a felvett csatáid? Érdekelne hogyan játszol. Pl T34 főleg. Vagy akár - pofátlanság csúcsa:) - véleményeznél egy-kettőt az enyémekből?

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Paul119 #28889 üzenetére

    Erről ez a játék jut eszembe: link link link

    TDU, azok a régi szép idők, milyen jó meccseket nyomtunk vele. :) Néha még ma is benézek, de max 2-3 versenyző akad. :(

  • Arpee78

    senior tag

    válasz BinLaden #29000 üzenetére

    Sixkiller előző postjára majdnem írtam egy pluszegy(+1) postot, de aztán nem írtam, mert épp a felhívásával ellentétes lett volna.

    Itt senki nem főnök, de elvárható a másiktól a normális fórumozás. 10-ből 8 hsz alig kapcsolódik a játékhoz és teljesen haszontalan a fórumot olvasóknak. Ki a fene kíváncsi a: megmondalak a prohardvernek milyen bénán játszottál, ma núb csapatok közé kerülök és ilyen bénán játszottak, artyk köcsögök és nem kellenek, OP ez a tank, UP a sajátom de ilyen baró meccsem volt, szar a balance, szar az MM, ... és ki tudja még mennyi felesleges téma. Az olvasók csak az idejüket vesztegetik a nekik zéró értéket képviselő hsz-k olvasásával.

    Nyissanak egy új topikot. Lesz kettő, egy hasznosítható tartalommal, másik a fenti offolós személyeknek. Ez már úgyis szét van offolva lehetne ez az off...

    (#29004) CactuS Igaz, csak mielőtt postol valaki gondolja már át, adhat e valami értéket a postja. Pl "szar ma az MM" tartalmúnál nem nehéz eldönteni.

    A replayekre egyébként én is kíváncsi lennék, aki úgy véli jól játszik valamely tankkal, vagy úgy általában, feltehetné a replay állományait megosztásba. Neki nem kerül semmibe, a "kicsik" meg tanulhatnak belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    Mely fórumokban vannak WOT topikok, olyan ami lakot és lakható is? Az SG.hu-ról tudok, van még ezen kívül?

  • Arpee78

    senior tag

    válasz D.Orion #29332 üzenetére

    Én beikszelem a "nem sikerül" négyzetet. Mi lesz a nyeremény?

    Prémiummal(nem tudom az van e) neked kb 600 csata a Sherman-T34 távolság. A 7.2 patch – amennyire tudható – egy hónap múlva itt lehet. Ez 20 csata minden nap, csak ezen ág tankjaival. Eddig te napi 10-15 csatát nyomtál átlagban.

    Vegyél jó erős kávét és Vizine szemcseppet.

    (#29374) ollie
    Ez igaz, csak ő írta "Csak mert mindig a teljes kapott XP-vel csökken a hiányzó mennyiség, ha be van kapcsolva a gyorsított képzés, ha nincs.". Ez ami izé.

    Van egy 6 tagú legénység, a tank kap 1000xp-t egy csatában, a gyorsított képzés bekapcsolva. Mindenki kap 1000xp-t, plusz a gyorsított dolog miatt 1000/6-ot(167). Elvileg, de van egy olyan verzió, hogy a leggyengébb tag többet kap a többiek rovására, vagy mindent?

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz MasterHUn #29378 üzenetére

    Távolról lőttél 1 hp-s loltrakira? "4 kill. nem haltam meg. 0.7.1b vel megint lejjjeb huzták a type 59 et" Jól tették. :)

    (#29347) Tüzi
    A tükör szerintem a vezetőnek van, hogy ne törjön össze semmit, pl autót, egyéb tankot, embert, épületet.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz D.Orion #29380 üzenetére

    Registered: 13.06.2011 Kivonva a 6 hónapot marad 40 nap, 75 csata/nap? Az komoly, ha 5 perc egy csata az több mint napi 6 óra.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz marked one94 #29544 üzenetére

    Épp a napokban volt a csapatunkban E-100+loltraktor. Összeszámoltam a két oldal erejét, úgy tűnik beleszámolta az MM és egyenlő erősre próbálta kihozni a két oldalt. Azaz a loltraktort közel nullának veszi, de a többi 14-et erősebbre.

    Ugyanakkor nem tudom mi fun lehet egy kicsi tankkal a nagyok között lavírozni. Ha megy, az első percekben elpukkan és ha szerencséje van előtte megkarcol egy ellent. Ha meg nem csinál semmit, annak mi értelme? Akár így akár úgy, tapasztalatot nem szerez, max megtanul kempelni vagy suicid rusholni.

    Sokkal jobb ha a saját tierje ellen harcol és (éppen) életben marad a csata végéig. Ha jól csinálja akár több xp-t kaphat. 10 perc játékidő alatt 30 lövés saját tierre vagy 2 perc alatt 2 lövés a mausra...

    Sokakat zavar a pici tank behozása, a bunkó ember ismérve ha ennek ellenére hozza a pici tankokat.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz fsb1000 #30033 üzenetére

    Az hsz-ed első részére +1.

    A második részen azonban nevetnem kellett. A zsinórban 10 vereség ugyanúgy a véletlenszerűség része mint a 10 győzelem. Az elméleted alapján akinek 80-90%-os win ratioja van mindig a legbénább csapatot fogja kapni. Minden bizonnyal Orion is túl pro, ezt felismerte a WG szuperinteligens programja, ezért pakolja állandóan a retardált állatok mellé. (Ironizált mondat, ha valaki nem ismerné fel.)

    (#29564) fsb1000
    A "célzást" nem feltétlenül neked szántam. Csupán azoknak, akik tudják a kis tankos szakasszal zavarni fogják a játékostársakat, de őket lesz*rva mégis erőltetik. Akik még nem szembesültek a játékostársak részéről ilyen nyavalygással ők nem. Másik ember igényének figyelmen kívül hagyása igen, bunkóság vagy butaság. Úgy érzem te nagyon egyoldalúan szemléled a dolgokat(igaz, ki nem?), van amit felfújsz, van amit jelentéktelennek tüntetsz fel. A hozzászólásodból fel tudod mérni mit melyik elemre értem? De itt hagyjuk ezt, mindjárt megy egy privát.

    A kis tankot vsz beleszámolja az MM, néhány napja kiszámoltam. Link

    Egy loltraktornál rosszabb egy AFK maus, amíg AFK a csapatát szétlövik azok a tankok amiket nem lőtt ki és sebzett le és hiába tér magához később. A loltraktoral tényleg csak a létszámbeli egyensúly megbontása a probléma, de ez minimális. Szerintem nem jogos az a nyavalygás, annyira biztos nem hogy ki kell lőni azt a friendly loltrakit.

    Nem egészen értem azokat, akiknek kizárólag a győztes csata a jó csata. A győzelem csak hab a tortán. A (saját)eredményesség és az izgalmas, eseménydús csata kell a jó közérzethez. Ha jól játszom elégedett leszek, ha elbénázom nem leszek elégedett, többé kevésbé függetlenül a csata végeredményétől. Egy győzelem olyan 10-20%-ban járul hozzá az elégedettséghez nálam.

    (#30046) virkir
    Engedelmeddel megnézem én is, nekem is pöttyet nehéz az a könnyű tank. Köszöntem. :R

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Arpee78 #27181 üzenetére

    Számos, sok csatát megjárt játékos statjának átnyálazása után megválaszolom a nagyon értelmes troll kérdésem. Az új és meglehetősen sajátos francia tankokat nem néztem. A vizsgálat eredménye nem 100% pontos, ahogy egy "közvélemény" kutatás sem az.

    A legmagasabb átlag xp a 9-es medium tankokkal érhető el, közülük is kiemelkedik a Patton.

    A többi kategóriáknál megfigyelhető, hogy nem a top, hanem az egyel alatta lévő jármű produkál több átlag xp-t. Tehát 8-as TD(9-es helyett), 7-es arty (8-as helyett) és a 9-es heavy(10-es helyett). E tendenciából néhány páros kilóg: ISU152-O704, VK4502B-Maus, GWTiger-GWE, T34-T30/T32.

    A 9-es mediumok után következnek a 9-es heavyk, a 8-as TD-k és a 7-es artyk. A mediumok emelkednek ki, a másik három kategória között nincs vagy alig van különbség. A light tankok messze gyengébben termelnek, kivétel a 8-as francia light tank, de a franciák itt nem lettek figyelembe véve.

    Alsóbb tierű tankok rendre kevesebb xp-t hoznak. Egyedi eset (volt?) a VK3601 ha gold lőszerrel használják. Mivel engem még nem érint, a prémium tankokat alig néztem, de 1-2 stat alapján a Type59 cirka hozhatja a Patton szintjét, a KV-5 se rossz, de nála gyengébb a Löwe.

    Hogy mi értelme az átlag xp nézegetésnek? A legénység kiképzése és a free xp termelése szempont lehet egy tanknál. Ennyi.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz vhw #30258 üzenetére

    A felderítéshez kell a legtöbb tapasztalat, többek között jól kell ismerni hozzá a pályát és a megszokott vonulási utakat. Akinek csak tier 1-2-es tankja van, annak biztosan valószínűleg nincs elég tapasztalata. Kivéve ha valaki ezekkel megy 10 ezer csatát. :) Kevés csatával még a legénység is képzetlen és kiegészítők(optika, távcső, camo) sincsenek a felderítéshez.

    Hogy 100% nem lehet hasznos a kis tank nem igaz, de ha statisztikát vezetne valaki ezekről, bizonyára kijönne a gyengébb eredmény, mind a nagy, mind a kis tank részére. Ennek oka, hogy 2 együttműködő tank harcértéke megfelel 3 egyedül harcoló tanknak, azonos tankot feltételezve persze. A nagyok között a T1-2 tank harcértéke majdnem nullának tekinthető, ezért mondható, hogy 14(picit erősebb) tank van 15 helyett. Tehát a kis tankos szakasszal hátrányban lesz a csapat, de szerintem nem jelentősen.

    Úgy látom a kolléga már meg lett győzve, még az abszolút haszontalanság cáfolatába próbált kapaszkodni, de ilyet senki nem állított amennyire emlékszem.

    Elképzeltem egy elképzelhetetlen forgatókönyvet. Van egy T34 és 14db tier1 tank az egyik oldalon. A másikon vegyesen tier 1-2-3-4 tankok. A T34 a magas ROF-al darálna, de a sok T1-es tank is gyorsan elfogyna. Nem tudom mi lenne a vége. Valamivel gyengébb esélyt tippelek a T34-es csapatnak.

    Bocs, ha már túlzottan kiveséztük a témát. Remélhetőleg ez volt az utolsó ehhez kapcsolódó hsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Gyuri27 #30296 üzenetére

    "A rof 5-7,5" Ha ilyen ROF adat van megadva, akkor az ágyú tűzgyorsasága függ a tanktól, toronytól. Pl. a T29-nél a fejlesztett torony is magasabb ROF-ot ad az ágyúnak.

    Jó lenne valami forrás, ahol meg van adva az ilyen változó képességű ágyúk adata egy adott tank/torony kombinációnál. A hivatalos WOT oldalnál félig meddig megvan. Egyébként csak akkor tudunk biztos adatot, ha megvesszük a tankot, vagy megkérdezzük.

    (#30299) D.Orion Úgy hogy a többiek szerencsésebbek voltak és bőséges sebzést produkáltak. Az általad kapott xp nem csak a te teljesítményedtől függ, ha a többiek sok xp-t kapnak átlagban akkor te is többet kapsz és fordítva. Szerintem itt a kisebb tankok jól dolgoztak a nagyobbak kevésbé, így több xp-t kaphatott a csapat.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    Ma találkoztam egy teamkiller Type59-el. Ok nélkül rám(KV) és egy másik Type59-re lőtt, egy Jagdtiger-t is nézegetett, de meggondolta magát. :D A ~7500 csata alatt alig láttam ilyet, két kézen össze tudnám számolni, bár lehet a lábujjaimmal is számolnom kellene. Most elgondolkodtam ilyenkor mi a helyes eljárás? A csapattársak figyelmeztetése és a jobb klikkes jelentés oké. De rálőjek avagy sem?

    (#30329) sutemeny Ez egy rallizó Grille, épp a dombon ugrat át, de remélem a képeket linkesíti a modi. Ha fizika is lesz a játékban láthatunk ilyen ugratásokat, mondjuk a Grillétől pont nem. Korábban valaki linkelt egy videót erről, de itt van.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    "Type59 (100%+59%) - 198K XP-t termeltem.... ez ugye helyből elit és nem kapcsolom be a gyorstott képzést, mert free XP-t termelek."

    Milyen free xp-t? Kapjuk a free xp-t(azt a kemény 5%-ot) a gyorsított képzéstől függetlenül. Ha nincs bekapcsolva, akkor az xp a tank "számlájára" megy. Csak a tank fejlesztésére lehet felhasználni vagy gold ellenében átkonvertálható free xp-vé. 25xp 1gold ellenében, ez nem free. A Type59-el összelövünk 63 ezer xp-t, ez tényleg elég hamar összejöhet. Erre 2520 aranyat áldozva átkonvertálhatjuk free xp-re, az S70 löveg rögtön ki van fejlesztve. Akad akinek megéri.

    A legénység minden tagja kap annyi xp-t amennyit a tank kap, ha jól tudom.

    The first secondary skill takes 210,064 XP from 0% to 100%. A duplázósak miatt lehet eltérő.

    A 30335-re vki?

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz fsb1000 #30366 üzenetére

    Te csak és kizárólag kifogásolható stílusban tudsz beszélni? A hozzászólásomban nem volt semmi sértő, talán találtál benne?

    "Ha neked ez nem tetszik, túlórázzál vagy szülőktől kunyizzál, azt lesz zsé XP váltásra is."

    Ezt a stílust kikérem magamnak! Gondolkodj mielőtt írsz. Te elvárod hogy ne csesztessenek, te meg magasról szarsz másokra. Mindenben támadást látsz, de te csak a saját hülyeséged áldozata vagy, mert kiprovokálod a csesztetést. Nem reagálok a postjaidra, úgy látszik érintőlegesen sem érdemes, de ha ütsz visszaütök, arányosan.

    Nem izgat ki mennyit költ e játékra, az az ember nem lesz több v. kevesebb emiatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz fsb1000 #30383 üzenetére

    Akad akinek megéri. Ez neked sértő? Ha igen, megérdemled, hogy annak tartsd. Mit értesz levegőbe elpuffantott hsz-nek? Nem neked van címezve, még kevésbé fontos reagálnod rá. Az előbb tévesen vagy sem úgy láttam a free xp jelentését állítod rosszul, esetlegesen félrevezetve a többieket. Rosszul tettem, hogy leírtam amit erről tudok.

    Neked rutinosan megy, de továbbra is akarod, hogy állandóan flame legyen a topikban?

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz fsb1000 #30394 üzenetére

    361-ben írok egy hsz-t, nincs benn senki számára sértegetés. Igaz a tiédre volt válasz, rosszul tettem...

    Erre válaszként a 366-ban előszedtél egy lekezelő stílust, kb amit egykoron másoknál szóvá tettél. Ne mond, hogy ez nem az: "Ha neked ez nem tetszik, túlórázzál vagy szülőktől kunyizzál, azt lesz zsé XP váltásra is."

    Ezt kifogásoltam 377-ben, és kérdezem mi bajod a 361-el, hogy 366-ban úgy szólsz hozzám.

    Erre a reakciód 383-ban: "aha... Akad akinek megéri. ..."

    Akkor mi az oka, hogy ezt oda írtad?

  • Arpee78

    senior tag

    válasz fsb1000 #30394 üzenetére

    Az S70-re ráhibáztam, nem tudtam, hogy te így félig free xp-ből fejlesztetted ki. Találomra kiválasztottam egy sok xp-be kerülő modult, szerintem azért pont az S70 mert az volt emlegetve, asszem Ollie által.

    (#30399) fsb1000

    Oké, lehet én is túlreagáltam, de a flamet most te kezdted 366-ban és itt be is fejezhetjük, ezt nyugodtan rámhagyhatod, már felesleges tovább ragozni.

    Eddig is tökéletesen értettem, hogy megy a free xp gyártás akármilyen tankon xp-t free xp-re konvertálva.

    Az S-70-re esküszöm ráhibáztam.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz fsb1000 #30401 üzenetére

    Hiszed vagy sem, így történt. Minden bizonnyal csak azért az S70-et választottam, hogy téged inzultáljalak... Benned van a hiba ha így gondolod.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz StoneBridge #30536 üzenetére

    Nekem a WOT(a Web of Trust böngésző kieg) pirossal jelöli azt az oldalt.

    Ha a 7.2 patch beköszöntekor T30 van a garázsomba ugye kapok egy T110 Heavy tankot és az átalakult T30 TD-t. Ez egyben azt is jelenti, hogy az a T30 TD ki lesz fejlesztve az új tech treen?

    És itt egy figyelmeztetés a WG-től. Link

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Antonius1978 #30560 üzenetére

    Ha ilyen fontos eseményeket megosztatok, akkor én is. :)

    Az egyik legviccesebb csatám link Röviddel kezdés után tuti buktának látszott. Én is "csak lőjek valamit" úgyis vesztünk gondolattal nyomultam. Aztán meglepő vége lett.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Tüzi #30579 üzenetére

    A random csata bizony ilyen, nem érdemes csapatjátékra számítani. Nem tudom században mentél e már, próbáld ki. Ott is ugyanúgy lehet nyerni vagy veszíteni, de úgy-ahogy mentes a random csata zavaró vonásaitól.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz echterion #30745 üzenetére

    Hogy működnek ezek a festések? Például felteszem a havas festést, akkor a sivatagos pályán is az fog díszelegni? :U Vagy ha épp havas pályát kapok fent lesz, ha sivatagos pályát akkor nem?

    Azt tudom, hogy csak dísz, de így még... Szóval viccesnek vicces, de hülyén is néz ki.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz echterion #30753 üzenetére

    A tankokhoz ingyen letölthetők skinek, ezeket nem látja a többi játékos, de hát annyi baj legyen.

    Ezeknél a festéseknél az lenne a legjobb ha akár csata közben válthatnék egyikről a másikra. Bemegyek az erdőbe, felteszem az erdőbe illő festést. Kimegyek a sivatagba, jön a sivatag festés. Ha a legények másodpercek alatt feltesznek egy láncot – gyorsabban mint ahogy F1-ben kereket cserélnek –, akkor egy komplett átfestés sem okozhat nekik gondot.

  • Arpee78

    senior tag

    Új rekordom KV-val, prémium nélkül. Replay

    Victory!
    Battle: Prokhorovka 2012. január 31. 20:10:54
    Vehicle: KV
    Experience received: 3 336 (x2 for the first victory each day)
    Credits received: 38 739
    Battle Achievements: Sharpshooter

    Az elején a 9-es tankokat látva leírtam magam, aztán lett happy end.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Járókeret #31032 üzenetére

    Van ugye a HE és az AP lőszer, High Explosive és Armor piercing. Magyarul repeszromboló és páncéltörő. Ahogy a nevükből kiolvasható, az AP a páncélzat áttörésére gyúr, a HE pedig felrobban és a szétrepülő repeszek okozzák a rombolást. A robbanásnak van egy bizonyos rádiusza, ezt a lőszer adatainál meg lehet nézni.

    Mindegyiknek van egy bizonyos páncélátütő képessége, a páncéltörőnek jóval nagyobb. Ha az AP nem megy át a páncélon semmit nem sebez. A HE elvileg a felét ahhoz képest ha átütötte volna, tehát mindenképp sebez ha átüt ha nem. Újabban azonban a kis kaliberű HE semmit nem sebez a vastagabb páncélokon.

    Az AP páncélátütő képessége a célpont távolságával csökken, mivel a lövedék lassul a légellenállás miatt. 100 méterig még annyi mint a kezdeti, de 500 méterre a kezdeti 20-25%-ra csökken. A HE átütő képessége független a távolságtól.

    A HE lőszer gyakrabban okoz modulsérülést, gyakrabban sebesül tőle legénység, könnyebben kigyullad tőle a tank. A nyitott járművek(pl SPG) ellen különösen hatásos, mert a legénységet semmi nem védi a repeszektől.

    Ha sem az AP-vel sem a HE-vel nincs esély páncélátütésre, akkor a HE-t használjuk. Legalább a páncélon kívül felrobbanva sebezzen egy keveset. Ha mindegyikkel biztos az átütés akkor is HE, mert áttöri a páncélt és belül robban, nagyobb a pusztítás mint AP-vel.

    A legtöbbször azonban az AP átüt a HE nem, így AP-t lövünk a legtöbbet. Leginkább a tapasztalat segít eldönteni mikor és honnan pattanhat le az AP, meg persze ha látjuk nincs eredmény AP-vel, akkor váltunk HE-re.

    HE-t célszerű lőni a leamortizált ellenfelekre. 1-2%-os ellenfélnél kellemetlen ha pont akkor lepattan róla az AP és visszalő. A bázist foglalókra is gyakran HE-vel szokás lőni. Amikor húzza a zászlót és megsebzed, újrakezdődik a zászlóhúzása. Ha az AP lepattan nem történik semmi, nagyon gáz ha ez 99%-os húzásnál volt. A nagyon távoli célpontokra is HE-vel lövünk, állítólag a HE lövedék pontatlanabb és lassabb ugyanazon ágyúból lőve.

    Mindegyik lőszer hatás nélkül lepattanhat a célpontról, a HE-vel ez ritkább, a fentebb vázolt okokból.

    Bizonyos ágyúknak jobban fekszik egyik lőszer a másiknál. A rövid csövűek rendszerint a HE-t szeretik, a hosszúak az AP-t. A hosszú cső kell a nagy kezdősebességhez, páncélátütéshez. Például a KV 107mm-es ágyúja AP-t szereti, a rövid 152-es pedig a HE-t

    Jókora(+-25%) véletlenszerűség van a páncélátütésben és a sebzésben. További infó a lőszerekről, páncélátütésről.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Skyhunter #31107 üzenetére

    Ahogy írtam az AP nagy távolságra lelassul és elveszti átütő képességét, azaz lehet nem sebez semmit. Pl a KV 167-es pen-je 500 méterre ~35 lesz.

    Nagy távolságra a HE sem fogja átütni a legtöbb páncélt, de legalább kívül felrobbanva sebez.

    ...állítólag a HE lövedék pontatlanabb és lassabb ugyanazon ágyúból lőve. Ebben már nem vagyok biztos. A rövid HE ágyúkból a csőhossz miatt lassabb és pontatlanabb a lövedék, ez tuti. A KV 152-es ágyúja pl rekord pontatlan. De nem tudom, hogy ugyanazon ágyúban a kétféle lőszer eltérően viselkedik e. Ha eltérő a kezdősebesség, akkor eltérő röppályán kel haladniuk, a lassabbnak magasabban íven. Emiatt lehet pontatlanabb.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz GrooveHero #31126 üzenetére

    A wot wiki-ből szedtem.

    • At 100m - gun has 100% penetration (+/- 25% random)
    • At 500m - approx -20% to -25% to it's penetration value (varies based on the exit velocity of the shell from the gun).
    • With distance, from 100m to 500m, penetration degrades linearly.

    35 a 167-nek 21%-a, azaz 35 lesz az átütése 500 méter távolságra, nem pedig 167-35

    (#31136) ollie
    Ahogy néztem főleg a kiosztott sebzést értékeli nagyra. Beleszámolja azt is milyen szintű tankkal játszik az illető. Ha alacsonyabb szinten okoz ugyanannyi sebzést, akkor magasabbra értékeli a játékost.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Arpee78 #31137 üzenetére

    Nem, én értettem rosszul. Tehát 500 méterre 20-25%-al lesz kevesebb az átütés. 167-35=132

    Egy lentebbi példát elolvasva világossá vált, előbb azt hittem 20-25%-ra csökken az átütés, de nem így van.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz ollie #31127 üzenetére

    A csapatok átlagát is kiírja valahol?
    Kötelező darab azoknak, akik a béna csapattársak miatt szoktak itt sopánkodni. Ilyenkor kérjük a screenshotot.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Járókeret #31208 üzenetére

    Kb az ellenségtől való távolság sorrendjében.

    Light. Gyors, vékony páncél, gyenge ágyú. Scout ha a lista alján van, ha meg lista tetején akkor úgy játszunk vele mint a med tankokkal. Kétféleképpen deríthet fel: 1, folyamatosan mozogva, így elkerülve a találatokat 2, Bokorban sunnyogva. A gyorsaknak a mozgós, a lassúaknak a bokorban sunnyogós fekszik jobban. Gyengén páncélozott járművek ellen jó az ágyúja, SPG levadászására kiváló, de TD, néha med és heavy is szerepelhet a menüben. Közelharcban a mozgékony lightok legyőzhetik a magányos TD-t és Heavyt. A nagyoktól 1, max 2-3 lövés végez vele.

    Medium. Közepesen gyors és páncélozott, meg az ágyúja is közepes. Univerzális kategória. Ha kell scout, ha kell heavy. Ha az ellenség vonala még nem áttörhető akkor én a heavyk mögött/mellett mennék és azok lehetséges célpontjait lőném, ezt nevezik itt supportnak. Aztán ha biztonságosnak véljük vagy a szükség úgy hozza kissé előrenyomulhatunk és egy váratlan helyen előbukkanva akár közelharcban lőhetjük az ellenséget. A mozgékony med-ek nagyon jók közelharcra, a lassabbaknak a supporttálás nyerő. Supportnál a saját heavyk használhatók páncélzatnak ha mögöttük 1-2 tanknyi távolságra maradunk, de véletlenül se akadályozzuk azok esetleges visszavonulását.

    Heavy Lassú, erős páncélzat és ágyú. Kimondottan az ellenséges Heavy, Medium és TD-k kilövésére való. Ésszel kell vele helyezkedni, mert túl lassú a visszavonuláshoz, ha meg távol van az eseményektől nem ér oda időben. Az erősebb páncélzata miatt ott is támadhat ahol a med visszavonulásra kényszerülne, de 2-3 medium könnyen elintézheti ha egyedül van.

    Tank destroyer Van köztük gyors, van köztük lassú. A legtöbb páncélzata viszonylag vékony, néhány high tier TD-nek a front páncélja nagyon erős, de oldalról és hátulról ezek is sebezhetőek. Az ágyújuk sokszor az azonos szintű heavy-nél is erősebb. A hátrányuk, hogy nincs forgatható tornyuk, ezért közelharcban szinte használhatatlanok. Elbújunk vele egy bokorban és jókora távolságból lövöldözünk vele, ebben segíti hogy a többinél jobban tud rejtőzködni.

    Arty Nagyon vékony a páncéljuk, viszonylag lassúak, de jó nagy ágyújuk van. A vékony páncél miatt végük van ha az ellenség felfedezi. Szokás velük a bázis közelében maradni, de kedvezőtlen városi vagy hegyvidékes terepen helyezkedni kell velük, hogy eltaláljanak valamit. Ha közelharcra kényszerül, úgy kell használni mint a TD-t, Himmelsdorf pályán is ez marad ha nincs más lehetőség. A shift billentyű megnyomásával, madártávlatból szemlélhetik a vidéket és belőhetik majdnem az egész csatateret, egy nyílt fedezék nélküli pályán bőséges a szóbajöhető célpontból. Az első célpont mindig az ami veszélyesen közel került kedvenc artynkhoz. Ha nincs veszély, azt kell lőni amit könnyen eltalálhatunk, ha még így is van választék, akkor a csapatunkra legártalmasabbat célozzuk meg. A legártalmasabb – a városi pályákat leszámítva – mindig az arty, ezt követően a top heavyk és TD-k legyenek az elsődleges célpontok.

    (#31212) Timyyy Tedd fel ezt a mod-ot, egy ovis meccs után készíts screenshotot, az ovisok átlagos hatékonyságáról többet megtudhatunk.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Plasticbomb #31377 üzenetére

    millioradio.hu Ha relaxálni akarok, akkor valamelyik relax zenét nyomó adót kapcsolom. Ajánlom minden fórumozónak. ;)

  • Arpee78

    senior tag

    válasz D.Orion #31419 üzenetére

    Milyen T10 amcsi ágyúról beszélsz? Még T29-ed van, azon T9-es ágyú van.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Snooker #31445 üzenetére

    Ha nem akarsz később prémium farmtankot venni akkor a KV kötelező darab, most is a legjobb farmer, érdemes jól felszerelni. A rammer és a célzásgyorsító nálam is fenn van, de optika helyett én ventilátort tettem rá. Ez valamelyest javítja a KV mindegyik gyengéjét: gyorsulás, toronyforgás, célzás, rádió, tűzgyorsaság és picit az észlelési távolságon is. Tényleg, vajon a toronyforgásra is hatással van a ventilátor? Szerintem a legtöbb csatában és helyzetben a ventilátor hasznosabb.

    A KV-t először futó kapcsolatnak gondoltam, csak a garázshely miatt fejlesztettem ki és ha már ott van farmolásra. Ehhez képest több mint 700 csatám van vele, sajna csak az 500-ik csata körül jutott eszembe rendesen felszerelni, addig a három cserélhető dolog volt rajt. Innentől a csatánkénti sebzés is megindult felfelé ami mostanra 814/csata. De ez a felszereléstől számítva akár 900-1000 fölött is lehet.

  • Arpee78

    senior tag

    válasz Gyuri27 #31453 üzenetére

    Korábban Diegho-val vitatkoztam a venti vs. spall liner témában. Neki volt igaza, a venti jobb, legalábbis a vékony páncélzatú tankokra. A spall liner igazán csak vastag páncélzatnál hatásos, a KV pedig viszonylag vékony.

    (#31454) freelancer Egyértelmű: KV-3

  • Arpee78

    senior tag

    Itt egy oldal, ha valakit érdekel eredményességének alakulása és egyéb statisztikája. Olyasmi mint a korábban linkelt wot-news.com, de mégsem ugyanolyan. :)

    Az oldal szerint én egy rendkívül támadó játékos vagyok. :)
    Based on defense/capture ratio Arpee78 is an extremely offensive player.

  • Arpee78

    senior tag

    Érdekes módon a top10 játékosok nem igazán "extremely offensive" játékosok. Ő például "extremely defensive" jelzőt kapott 74% win ratio mellett. :U

    A csatánkénti cap és def pontok arányából ítél valakit támadó vagy védekező szelleműnek. Egy átlagos képességű (50% win ratio körüli), de kiegyensúlyozott játékosnak pont ugyanannyi cap és def pontja kellene legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Arpee78

    senior tag

    Ez a kamikaze akció szerintetek esélyes itt?

    KV-val voltam (gyűjtök a T30-ra :) ) és egy Tiger P rontott rám. Ő lepattan rólam erre facehugolt, de ekkor a kupoláját baromi könnyű volt lőni. Amikor 1-2%-on volt visszatolatott én utána és pici sebességgel nekiütköztem...

Aktív témák