Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vigfer

    csendes tag

    Sziasztok!
    Segítsetek nekem!!!!!!
    A telefonom (Sony Ericsson Vivaz) az itthoni wifi hálózatra eddig gond nélkül felcsatlakozott. Most akárhogyan is próbálom felcsatlakozik ugyan de az internet böngésző megnyitásakor és amikor ténylegesen adatforgalmat generálna kiírja a telefon hogy az átjáró nem válaszol. Nem tudok internetezni. Próbáltam több fajta internet böngészővel, a routerben sincs bekapcsolva a MAC szűrés, a telefon szoftverét is újratelepítettem már kétszer is. Sehogyan sem akar működni.
    Már a routeren is frissítettem szoftvert. A gyári beállítások alkalmazásával sem megy, jelszó sincs beállítva. Kompatibilitási módokat akárhogyan állítgatom akkor sem jó.
    Más hálózatokra akkor miért enged fel és miért tudok internetezni ha a sajátom nem jó?
    A telefonom fórumjában azt mondták hogy a routerrel lehet a probléma. Számítógépen ha csatlakozok a routerhez wifin simán megy az internet
    A Router neve: TP-LINK WA501G 2.21
    A McDonald's-ban kipróbáltam ott csatlakozott és gond nélkül tudtam internetezni a gyári böngészővel is. Tanácstalan vagyok.
    Valaki segítsen......

  • vigfer

    csendes tag

    válasz kali #16912 üzenetére

    Az összes csatornát kipróbáltam, asszem 13 van benne, auto-ra is raktam és access point módba van kapcsolva, mindíg is abban volt.

    Mikor megvettem, nem kellett semmit se konfigurálni, csatlakoztattam a kábeleket a leírás szerint és ment is a net a telón, ezért nem értem.

  • vigfer

    csendes tag

    Sziasztok!

    Itthon a modemem egy wifis acces pointtal van összekötve és azon keresztül szeretnénk megosztani a netet. A neve: Tp-link WA501G.

    A probléma a következő, most jöttem rá hogy az acces pointhoz egyszerre több eszköt is kapcsolódhat (telefon, usb-s wifi stick) azonban csak egyszerre egy eszközön van net.

    Tehát ha először csatlakoztam a stickkel akkor ezek után csak azzal enged csatlakozni úgy hogy van net. Mobilon az átjáró nem válaszol üzenettel utasít el. Ha újraindítom a modemet és az acces pointot, és először a telefonnal kapcsolódok, akkor azon van net, de közben meg az usb-s stickekkel nem enged netezni.

    Vagy-vagy szituáció. Lehetséges hogy egyszerre mindkét, mindhárom eszközzel tudjak csatlakozni, vagy a modemnek nem tetszik az egyszerre több ip címes csatlakozás?
    Az egész olyan mintha megjegyeznék azt az eszközt ami először kapcsolódott és utána csak azon engednék az internetet a többi nem.

    Esetleg fel kellene keresnem a szolgáltatót? Ha meg tudom oldani magam nem akarom zaklatni őket.

    Ne haragudjatok, annó informatikusnak tanultam, csak éppen a hálózatokban nem vagyok otthon, sosem szerettem. Itt az eredménye.....

    Valaki segítsen.

  • vigfer

    csendes tag

    válasz Greenbook #17029 üzenetére

    Pedig ezzel is működnie kellene, mert amikor megvettem egyszerre ment a telefonon és a gépen, mostmár azonban nem.

    A boltban amikor vettem direkt azt mondták hogy ezzel meg lehet osztani a netet.

Új hozzászólás Aktív témák