Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrys_

    addikt

    válasz Chrys_ #24806 üzenetére

    Helló ismét!

    Ma megint próbálkoztam a beállítással, és úgy néz ki, működik a dolog, viszont kis eltéréssel a link alatt leírtakhoz képest.
    2,4GHz-n és 5GHz-n is be akartam állítani a repeater bridge módot.

    Először csak 2,4GHz-n csináltam meg: minden a leírtak alapján, még a virtuális access point-t is beállítottam.
    Jól működött a dolog, mind wlan (fizikai csatolón, ami mind2 routeren ugyanúgy volt beállítva, valamint a virtuális wlan csatolón keresztül is a router_2-n), mind vezetékes összeköttetéssel a router_2-höz volt net a tabletemen.

    Ezután beállítottam az 5GHz-n is a virt. access pointtal együtt mindent a leírás alapján. Ez viszont agyonvágta az összeköttetést a routerek között (router_2-n már nem is kapott IP-t a kliens gép, mert ugye nincs DHCP szerver, csak a router_1-ben, és a wireless összeköttetés valamiért meghalt)!
    Megoldás: töröltem az 5GHz-nél a virtuális access point-t, és a router_1 SSID-tól különböző nevet adtam meg. És működik! Ezen a csatornán is van IP-kiosztás, valamint internet-elérés.
    Ez volt a gond múltkor is szerintem, csak nem volt türelmem tesztelni a beállításokat.

    Tudja valaki, miért kell ezt így csinálni?

Új hozzászólás Aktív témák