Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Warbeast

    tag

    Halisztok!
    XP-be vágó kérdés...
    Van nekem egy frankó, remekül karbantartott XP SP2-m, minden földi jóval, kikímélt, sötöbö. Eccercsak két indítás közt gondolt egyet, levágta a netet, de ugy mindenestől. Húzgáltam ki-be, router kibe, gép kibe, egyik int hálókari, másik int hálókari, modemről, másik gépre, de egyik sem bírta működésre. Ekkor gondoltam eltávolítom, aszongya nem lehet, mert "a gép müködéséhez szükséges"....Megnéztem, és a kapcsolatnál a tulajdonságokban csak az ügyfél van fenn, mint szolgáltatás, telepítenék TCP/IP-t, aszongya nem található installshield...sötöbö...nforce driver indít, az leszedte az ethernet drivert, újat felrak, megint jön, hogy valamit nem talál az említett helyen (windows telepítő file talán?), felkiáltójeles lett a kapcsolat meg a vezérlő is, hogy nincs bedugva, protokoll üres, semmi megoldást nem találtam. Vista/Linux alatt semmi problem.
    Nem szeretnék reinstallt, szépen megkérek valakit, segítsen egy kis ihletet adni, hogy mit kezdjek ezzel....
    Előre is mélységes tiszteletem és köszönetem!

    Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

  • Warbeast

    tag

    Üdv nagymesterek!

    Van egy masina, error van vele. (1.8 P4, 256MB, 80GB, 9200SE, DFI lap...)
    Diagnózis:
    Ment egy darabig, majd valami vírus, valami víruskiller fel, azóta nem megy, XP képernyőnél csontra fagy.
    Vinyó kivesz, mélyformáz. HD tune szerint 100%os mind állapotra, mind szektorilag. Szal a HDD nem ludas.
    XP feltelepít, CD-ről lekopizza a HDDra az adatokat, és mikor beindulna a valódi telepítés, bejön a winXP kép, de a csík már nem indul el, megáll azt hello, mint eddig.
    Amit próbáltunk:
    sokféle XP, memócsere, VGA csere, CPU csere. Egyik sem segített. Zárlat nincs a gépben, táp elvileg jól megy, a filemásolás során nincs semmi gond. De a telepítés meg az XP nem hajlandó elindulni.
    Hja, BIOS volt defaulton, meg safety meg optimal beállításon, és általam konfigolva is. Egyik sem segített.
    Ha valakinek valami ötlete van, azt megköszönném......
    Nagyon jó a topic!
    UP!

    Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

  • Warbeast

    tag

    válasz akaido #17188 üzenetére

    Ahamm. Erre gondoltam én is. A táp ki van könnyítve :DDD alias codegány, de megy. A hdd pedig másik gépben nem mutatott semmi rendellenességet.
    Köszi azért!
    A telepítést megpróbálom!

    Ki tud olyan programot mondani, ami megjegyzi a leütött billentyűket? --- Microsoft Word.

Új hozzászólás Aktív témák