Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz Lapajbacsi #46675 üzenetére

    Nah úgy oldódott meg a fájdalmam végül, hogy addig bizgelődtem a hardvereszközök közt (előbb próbálgattam jó néhány verziót az atapi.sys-el ill. a többi releváns driverrel, de nem gyógyult), hogy csak nem bírtam ki és hirtelen felindulásból, hátha alapon, letiltottam/töröltem minden ide kontrollert. Ezzel ugyebár kihúztam a szőnyeget az oprendszer alól, hiszen még védett módban is kékhalállal elszáll és újraindulgat, ami nem lepett meg, csak éppen fejből nem tudom a konzol parancsokat amikkel tiltást le tudnám venni, illetve fel lehet fix kékhalálból támasztani a rendszert (legutolsó helyes konfiguráció menüpont sem hozza helyre ilyenkor), így hát mivel így is úgy is be kellett bootoljak a régi xp telepítő cd-ről, inkább úgy döntöttem csinálok egy javító telepítést. Felment, újraraktam az SP3-at és a chipset driver-pakkját. És ezzel meggyógyult, azóta megy szépen a jó öreg sok sok éves belakott XP-m... :)
    Hogy pontosan a hiba mi lehetett, ahogy elnézem, nemhogy nekem, szakbarbárnak, de még kollega szakiknak sem igazán volt rá ötletük...

Új hozzászólás Aktív témák