Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brd

    nagyúr

    válasz Jazz #25871 üzenetére

    Nem akad az össze, csak tisztában kell lenni a háttérrel. ;)
    De ha már úgy csinálod meg, ahogyan elképzelted, akkor igen, a másik (régi) HDD egyáltalán ne legyen a gépben, amikor telepíted, és így később a BIOS-ban (vagy annak a Bootmenüjében, ma már szinte minden alaplapon van ilyen) tudod változtatni, hogy melyik induljon.
    Bár szerintem nem áll semmiből úgy megcsinálni a régi HDD-n, a telepítés után a boot.ini-t úgy, hogy az újat is el tudja indítani, csak kényelmesebb így; ideális esetben csak egy ugyanolyan sort kell létrehozni a most létező alá, de az rdisk(0) helyett rdisk(1)-et kell írni - persze ezt ne csináld, ha nem vagy biztos magadban, mert kijavítani nehezebb, ha elszúrod ezt a file-t. ;)
    Tehát pl. van egy ilyen sor, az Operating Systems alatt:

    [Operating Systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsof...blabla

    ebből kell még 1-et csinálni, hogy ilyen legyen:

    [Operating Systems]
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsof...blabla
    multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="Microsof...blabla

    Ilyenkor megjelenik indításkor a menü, a timeout= sorban megadott másodpercig (ha nem választasz, akkor a default=... -tal megegyező, első sor fog elindulni). Az idézőjelek közötti szöveg fog megjelenni a menüben szövegként.

    3. Nem kell vele foglalkoznod, jórészt a rendszervisszaállítás adatai vannak itt, de másra is használatos. Azért nem tudsz belelépni, hogy ne szúrd el a tartalmát. :D (Ha adsz magadnak jogokat a könyvtár "Biztonság fülén", akkor bele tudsz nézni.)

    4. Nem. (Én pl. minden rendszerindításkor töröltetem a meghajtókról a "recycler" "recycled" könyvtárakat, mert nincs rá szükség, nem használom a Lomtár szolgáltatásait, és csak zavarnak a könyvtárak.)

    The only real valuable thing is intuition.

Új hozzászólás Aktív témák