Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz King Unique #43 üzenetére

    "Milyen programok nem futnak 8.1-en, ami 7 alatt igen, mert én elég sokat próbálgattam és gond nélkül ment"

    - Az összes olyan program, amit aktiválni kell (szinte minden újabb program), újra meg kell venni, mert az aktiválás alaplaphoz és az operációs rendszerhez is kötődik.
    - Mivel az MS fejlesztő rendszerek miatt 64 bitest kell használni, az összes olyan, amelyik legalább 1 darab 16 bites DLL-t is használni akar. A korábbi MS fejlesztő rendszerek működtek 32 bit alatt is, az újak nem.

    Windows 8.1 operációs rendszer váltásnál a számítógépet is cserélni kell (főleg, ha már 3 év körüli), az új BIOS rendszer miatt is.

    "Frissítések azért egy eredeti rendszert csak úgy nem rontanak el, milyen programoknak okoz gondot?"

    - Például az egyik frissítés után a rendszer semmilyen batch fájlt nem volt hajlandó futtatni, tehát az Eclipse alapú Androidos fejlesztések leálltak, mert az rengeteg batch fájlt használ. Véletlen? A batch fájlokat csak adminisztrátori jogokkal lehetett elindítani, de ha az a batch fájl egy másikat is meghívott, azt az oprendszer egyszerűen nem látta. Német oldalakon is feltűnt a probléma, szinte mindig az Eclipse és az Androidos fejlesztésekkel kapcsolatban, mert azok batch fájlokat használnak. Állítólag illetéktelen programindítás megakadályozása lett volna a cél, de az MS már odáig jutott a paranoiával, hogy a felhasználó nem tudja a gépét használni, a telepített programok nem működnek, mert nem férnek hozzá a Program Files alkönyvtárhoz, ahova telepítve vannak, aktív Defender mellett pedig a rootkitek vidáman felmásznak a gépre.
    Nem szabadna olyan korlátozásokat berakni a rendszerbe, amely a normális használatot gátolja. Azonos hálózatban két gép között a kapcsolatot szinte lehetetlen beállítani, iszonyat mit kell szenvedni vele. És a kártékony programok vígan elvannak, a felhasználónak meg lerepül a feje dühében.

    "Amúgy meg, ha erőszakos marketing, akkor többi gyártó, pl. Apple nem uezt csinálja?"

    - Van a Windows Phone 8-as és Androidos telefonom mellett iPhone is, valamint MacBook Air-t is használok iOS-hez fejlesztésre (de a fő gépem a Windows 8.1-es Dell Precision notebook), de ott ilyen problémákkal eddig még nem találkoztam.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz szabonagyur #45 üzenetére

    Én meg úgy látom, hogy te nem értesz hozzá.
    1. Azért, mert a neked sikerült újra telepíteni a programjaidat, attól még másnak nem biztos, hogy sikerül.
    2. "Használj 8.1-ből is 32-est (bitest)". Erre: "Windows Phone SDK 8.0 requires 64-bit Windows 8 Pro or higher. You can't develop Windows Phone 8 apps on Windows 7". Tehát nekem 64 bitest kell használnom.
    3. Szerintem érdemes 3 évente gépet cserélni főleg nekem, mivel fontos a folyamatos munkavégzés lehetősége. Igaz, hogy a BIOS miatt nem szükséges, de az újjal gyorsabban indul a rendszer.
    4. A KB2922229-es frissítés, amely agyonvágja a batch fájlokat az UAC kikapcsolásával sem működik. Az Eclipse Androidos fejlesztő rendszerrel települ valami, amivel összekülönbözik a rendszer.
    5. A Macbook Air gépemre automatikusan jönnek a frissítések, nincs egyéb teendőm.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz kispx #46 üzenetére

    Szintén:
    - Azért mert neked megy, akkor másnak is biztos. Például: MS Office, InstallShield, Maya, Photoshop, ... szóval az összes olcsó program.
    - Már vettem új gépet, a régi már úgyis elmúlt 3 éves. Az UEFI miatt szerintem jobb is.
    - Hát azért mert nálad működik, sok más felhasználónál pedig nem. A titok nyitja az Eclipse Androidos fejlesztő rendszer, az maga alá pakol rengeteg dolgot, ott akad össze valami. A KB2922229-es frissítést leszedve minden szépen működik tovább.
    - Ez miatt kell Windows 8.1 és 64 bit: "Windows Phone SDK 8.0 requires 64-bit Windows 8 Pro or higher. You can't develop Windows Phone 8 apps on Windows 7". MS fejlesztő rendszerek alatt a Visual Studio-t, mint keretrendszert, és az alá bepakolt C++, C#, Phone SDK, stb. rendszereket értem.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz kispx #52 üzenetére

    Most már erre is figyelek, úgy választok szoftvereket, hogy legalább egyszer kétszer át lehessen vinni a következő gépre. Az Office-t azért kellett újra megvennem, mert az OEM verzió volt, de az új legalább szép flat dizájnos.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz szabonagyur #51 üzenetére

    Próbáld meg deaktiválni a programokat, ha nem működik a géped, vagy ha valamit elfelejtettél deaktiválni az új Windows telepítése előtt. Ez persze szoftverenként eltérhet egymástól.

    A Windowsba a környezeti változókhoz (a felhasználóhoz) be kell írni, hogy ComSpec = "%SystemRoot%\system32\cmd.exe", utána nem lehet batch fájlokat futtatni a rendszerrel, hiába vagy rendszergazda, max. egy batch fájlt tudsz elindítani, az abból hívott batch fájlt már nem látja a rendszer. Szerintem ez súlyos bug, hogy a rendszergazdának nincs rendszergazdai jogosultsága.

    A Macbook frissítése úgy jön ide, hogy a Windows-tól is azt várnám el, hogy rákattintok a frissítés Windows 9 gombra, fizetek, egy kis idő után a Windows 9 mosolyog a gépemen. Ez helyett radír, (előtte persze deaktiválás, el nem felejteni!), új Windows telepítése, összes program újra telepítése (3 hét kínszenvedés), inkompatibilitási problémák megoldása (DirectX 12 miatt várható néhány csont), új rendszer felfedezése (mit hova dugtak el már megint), csempék csodálása és mellőzése asztali gépen.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz King Unique #50 üzenetére

    Tudom, hogy speciális eset, de mivel engem érint (valamint az összes fejlesztőt), ezért tettem szóvá.
    Ha az MS a fejlesztők kegyeit keresi, akkor egy-két évnél tovább kellene a kompatibilitást megtartani az előző rendszerekkel. Jelenleg úgy áll a dolog, hogy évente lehet kukázni az addig megszerzett tudást. Ha pedig a fejlesztő nem fontos, akkor ne csodálkozzon az MS, hogy kevesebb az alkalmazás WinPhone-ra, mint Androidra vagy iOS-re.

    [ Szerkesztve ]

  • GeorgeV

    aktív tag

    OFF topic az OFF topicban: Szolgálati közlemény: péklapáttal kellene megegyengetni azt, aki kitalálta a 16:9-es monitorokat és TV-ket. Alaphelyzetben nagyon kedvezőtlen a képarány, állítva túl magas a monitor (27"-os), 2560x1440-es felbontásnál túl aprók a betűk. A 16:9-es képarány TV esetén például TV nézés esetén lapos fejű embereket generál, mozi filmek esetén pedig alul felül két nagy sötét csík látható (ha kinagyítom lemarad a film fele, de nem lehet, mert a kiegészítő feliratokat sokszor a sötét csíkra írják ki).

    Azt hiszem most már minden nyavajámat leírtam, ezzel elleszek egy darabig, augusztus végével úgyis határidős munkám van.

    u.i.: Szép a teljesképernyős csempés alkalmazás a 27" monitoron 2560x1440-es felbontásban, olyan DOS érzésem van tőle. Viszont a 12"-os Win8.1-es érintős táblagépen tényleg jó a csempés rész.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz szabonagyur #59 üzenetére

    Olyan rendszereket is használok, ahol szükség van a nagy felbontásra (3D grafika). Használhatnám a Macbook-ot is (azon is megvan a program), az tudja a képernyő skálázását, de az eredmény elég darabos. Windows alatt élesebb, tisztább a kép, de aprók a betűk. A DPI átállítás esetén sok ablak szétesik (nem fér be a szöveg a helyre), ezért inkább a kisebb betűméretet használom.

    Szerintem jó ez a Windows 8.1, nem kell ezt lecserélni Windows 9-re (talán Win8 alatt is mennek majd a fejlesztő rendszerek [Visual Studio, WinPhone SDK]), csak az MS-nek meg kellene már találni az utat, amerre menni akar, ez az ide-oda ugrálás senkinek sem jó.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz szabonagyur #61 üzenetére

    Most még azt kell megoldanom hogy a KB2922229-es frissítés ne vágja agyon a gépet (mert így most ki van kapcsolva a Win frissítés nálam, hogy működjön a gép), utána szerintem nekem már jó lesz a Win 8.1.

    Azt várom az MS-től, ha kijön a Win 9, akkor a Win 8.1-es felhasználókat még 3 évig ne kezelje leprásnak (kijön a Win 9 és ordít a marketing, hogy Win 8.1 milyen elavult, azonnal váltson mindenki), mert akkor még csak egy éves lesz a gépem.

    Mondjuk nekem az is jó lenne, ha a Win 8.1-re rá lehetne telepíteni a Win 9-et, csak a teljes újra telepítést szeretném elkerülni, mert az a néhány hetes munka iszonyat kemény meló szokott lenni (3 évente azért rászánom magam, amikor új gépet veszek).

    [ Szerkesztve ]

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz szabonagyur #63 üzenetére

    A fent említett update időközben bekerült egy összevont update-be, így külön már nem lehet leszedni, hanem csak egyben. Addig raktam fel az update-eket, amíg az összevont update nem jött ki, utána leállítottam, de így is elvagyok a rendszerrel.
    Korábban 32 bites Windows-t használtam, a Windows 8-al tértem át a 64 bitre a fejlesztő eszközök miatt, de emulátorban használok egy 32 bites XP-t, így tudom futtatni a 16 bites részt tartalmazó programokat is.

Új hozzászólás Aktív témák