Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Murphistic

    aktív tag

    Sziasztok!
    Az mmc konzolt hogyan tudnám újraéleszteni, mert kicsit idegesítő, hogy nincs Device és Computer Manager és az Eseménynaplót se látom.

    Tegnap tiszta telepítéssel raktam fel a 10 Home-ot, utána generic kulccsal konvertáltam Pro-ra (8.1 Pro packom volt a notebookhoz járó 8.1 Home-hoz). A driverek Windows Update-ről vannak. A rendszer SSD-n van.

    Tegnap volt három kékhalálom (1 amikor az USB hubból kihúztam a billentyűzetet, kettő, amikor elindítottam a kamera appot és úgy tűnik nem komázta a 64-bites drivert az ősrégi webkamerához).

    Ma még felraktam a HD Sentinelt meg az OCZ SSD Guruját és furcsa mód be kellett kapcsolnom a Defender valós idejű védelmét, ami valami miatt addig nem futott.

    Ezután valamikor feltűnt, hogy ha valami az mmc-t használna, akkor elindulna, a korábbi ablak elveszti a fókuszt, de utána visszakapja, mert nem tudott elindulni. Hibaüzenet nincs... Eseménynaplót pedig nem tudom megnézni, mert az se indul el.

    sfc /scannow ugyan talál hibát, de nem tudja javítani. A logban pl. ilyeneket találtam:
    00004ddd [SR] Cannot repair member file "mmcbase.dll" of Microsoft-Windows-Microsoft-Management-Console, version 10.0.10586.0, arch amd64, nonSxS, pkt {l:8 b:31bf3856ad364e35} in the store, hash mismatch
    2016-02-19 10:55:44, Info CSI 00004dde [SR] This component was referenced by (l:165)"Microsoft-Windows-Client-Features-Package-AutoMerged-admin~31bf3856ad364e35~amd64~~10.0.10586.0.Microsoft-Windows-Client-Features-Package-AutoMerged-admin-Deployment"
    2016-02-19 10:55:44, Info CSI 00004ddf Hashes for file member \??\C:\Windows\System32\mmcbase.dll do not match actual file (l:11)"mmcbase.dll" :
    Found: {l:32 UQiSziWPT2Jm9V6Y3vuszGqOVMBQ9bl4gNzvMWzaIDo=} Expected: {l:32 RzBocvKGUQs9vwSi0kxj6L0VQWQOazYLTT/Xsm9KeOc=}
    2016-02-19 10:55:44, Info CSI 00004de0 Hashes for file member \SystemRoot\WinSxS\amd64_microsoft-windows-m..-management-console_31bf3856ad364e35_10.0.10586.0_none_9bf8e3691ff971eb\mmcbase.dll do not match actual file (l:11)"mmcbase.dll" :
    Found: {l:32 UQiSziWPT2Jm9V6Y3vuszGqOVMBQ9bl4gNzvMWzaIDo=} Expected: {l:32 RzBocvKGUQs9vwSi0kxj6L0VQWQOazYLTT/Xsm9KeOc=}
    2016-02-19 10:55:44, Info CSI 00004de1 [SR] Could not reproject corrupted file (l:23 ml:24)"\??\C:\Windows\System32"\(l:11)"mmcbase.dll"; source file in store is also corrupted

    A dism /online /cleanup-image /scanhealth pedig az 1726-os hibával áll le. Arra amit neten találtam megoldást nem működik, mert nálam fut az RPC és az RPC locator is. (poén volt parancssorból bizgatni a szolgáltatásokat, mert ugye annak is kell az mmc :D )

    Valahogy helyre lehet hozni újratelepítés nélkül?
    Ha nem, akkor legalább azt lenne jó tudni, hogy mi okozta....

    Korábban már volt 10-es a gépen, de akkor egy újraindítás után nem akart elindulni és inkább visszaraktam a géphez járó 8.1-est (meg rá a Pro packot) és azzal utána nem volt gond.

    Ne haragudjatok a hosszú szövegért, csak most kicsit ideges vagyok a hiba miatt, pláne, hogy még egy napos sincs a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Murphistic #34427 üzenetére

    Hát nem éppen felhasználóbarát módon, de sikerült megoldani a problémát (vagyis még csak részben, mert több DLL is hiányzik).

    A telepítőlemezről kimásoltam a hiányzó DLL-eket (7-zipben megnyitottam a /sources/install.esd) fájlt. A System32 mappában pedig kicseréltem az mmcbase.dll és az mmcndmgr.dll fájlokat. Egyébként tényleg nem egyezetek a hash értékek. Így újra van Eszközkezelőm :D .

    Az SFC szerint pár Miracasthoz és Defenderhez szükséges DLL is sérült, ezekkel még kezdenem kell valamit.

    Ugyan továbbra is rejtély, hogy mi okozta, de közben lett egy tippem. Az egyik kamerás kékhalál alatt azt hiszem futott a Windows Update :B .

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

  • Murphistic

    aktív tag

    válasz Speeedfire #41117 üzenetére

    A Kezdőképernyőhöz: próbáld meg a teljes képernyős Start menüt - Gépház - Személyre szabás - Start menü/kezdőképernyő - kapcsold be a Teljes képernyős Start menü beállítást

    Így olyan lesz a Start menü mint táblagépes üzemmódban, de más nem állítódik el. Bár igaz, hogy teljes képernyőn még mindig jobban néz ki a 8.1 mint a 10 Start menüje

    "A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

Új hozzászólás Aktív témák