Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • catroot

    veterán

    Üdvözletem!

    Leírnám a problémámat, hátha valaki találkozott már ezzel a hibával és tudna segíteni.

    Windows 7/64bit (Ultimate) rendszer van a gépemen és a telefon, amit használok egy Omnia 7, amin WP7 van. Ugye a Zune-al szinkronizálom a képeimet, videóimat.

    A hibám a következő: 1-2 hete észrevettem, hogy az új videókat (képeket nem) egyszerűen nem szinkronizálja a Zune. A többi, rég szinkronizált videókat (.mp4-eket), amik a PC-n vannak, azokat nem tudom megnyitni. Valamiért blokkolja őket a rendszer, ha egyenként jobb klikk-és 'unblock'-ra megyek, akkor megnyitható, de továbbra sem szinkronizál a Zune.

    Olyan, mintha veszélyes fájlnak nézné a rendszer ezeket a videókat és nem engedi megnyitni, átmásolni a telefonról. Néztem már IE biztonsági beállítást, nem segített. Registry-ben is néztem, de semmi.

    Amióta fennáll ez a jelenség nem állítottam át semmit, nem is telepítettem. Gyanakodtam az MSE 2.-re, amit feltettem az Avast helyett, de töröltem, az sem segített.

    Volt viszont Windows Update, nem tudom, hogy esetleg az miatt lehet-e.

    Tud valaki segíteni, hogy ezt hol lehetne beállítani, hogy bizonyos fájloknál ne legyen ez a letiltás rendszer szinten? Érdekes, hogy az UAC eddig pl. mp3 esetén nem volt, egy ideje viszont rákérdez.

    "I live in the weak and the wounded, Doc."

  • catroot

    veterán

    válasz catroot #11145 üzenetére

    Sikerült megcsinálnom a Zune-szinkronos dolgot, végre szinkronizál a géppel és nincsenek a videók sem letiltva!

    Amúgy registry-be keleltt nyúlnom, csak az MS oldalán ezt képekkel tapasztalták, nem pedig videóval. Így nem a képeknél kellett keresnem, hanem a .mp4-nél.

    Annyi a megoldás, hogy:

    belépni regedittel, aztán pedig a Computer\HKEY_CLASSES_ROOT\.MP4 -et kikeresni (ha kép szinkronnal van probléma, akkor a .jpg-t), itt pedig a DEFAULT-kulcs (legelső a listában) értékét beírni, hogy "videofile" (értelemszerűen, ha a .jpg-ben vagyunk, ott a DEFAULT-nál jpegfile-t kell beírni)

    Az, hogy mitől változott meg az érték egyébként még rejtély. :F

    [ Szerkesztve ]

    "I live in the weak and the wounded, Doc."

Új hozzászólás Aktív témák