Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz hunaf2 #47279 üzenetére

    A telepítésnél eleve formázni érdemes. De még jobb, ha a partíciókat is törlöd (de csak az SSD-ről).

    A drivereket az alaplap vagy a konkrét chipsetgyártók oldaláról tudod beszerezni.

    Csak az SSD legyen bent, úgy nem ronthatsz el semmit. Arról törölhető minden partíció, és egy újat kell csak létrehoznod (plusz a win 7 létrehoz még egy 100 megásat is, azzal nem kell foglalkozuod).

    Utána ha a HDD-t bedugod, azzal már nem lesz semmi teendőd, valószínűleg D vagy E meghajtóként fogja a rendszer felismerni.

    [ Szerkesztve ]

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz hunaf2 #47279 üzenetére

    Én is kb hasonló cipőben járok most:

    Időbe telik, de én úgy csinálom, hogy végignézem, hogy milyen programokat telepítettem, és ha olyanok, hogy kelleni fognak a jövőben akkor leszedem a telepítőket, frisseket: Az alaplapi kiegészítő programoktól kezdve a VGA-driveren át, böngészők, miegymás.
    Majd ezután végignézem a dokumentumok mappákat (igazából túlzásba esően az egész C-t... ;] ) (játékmentések, Asztalon lévő cuccaim), stb
    Ezután a HDD-ről szépen letörlöm amiről tudom, hogy nem működik az új rendszer alatt csak úgy, hanem rá kell telepíteni majd. (pl steames játékok átvihető-ek rendszerről rendszerre).

    Ezek után a telepítőket kimásoltam Pendrive-ra, gép leállít, merevlemez levesz, OS telepítés (abszolut nulláról, partició törlésekkel, !GYORSFORMÁZÁS elég!), alap és védelmi dolgok felrakása pendrive-ról (VGA driver, hogy lássunk, + vírusvédelem, majd a LAN illesztő), OS frissítés, mert biztos fog kelleni, progik felrakása (ami csak a c-n működik), merevlemez visszarakása, arra a progik amik használják és végesztünk is...

    Van egy "ebből települtek" mappám abba gyűjtögetem amit használok, néha átnézem, hogy mi ami aktualizálható (friss letöltése)így mindig kéznél van ami kell.

    [ Szerkesztve ]

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

Új hozzászólás Aktív témák